Triki badawcze w socjologii

Autor: Howard S. Becker

Czerpiąc z ponad czterdziestu lat doświadczenia jako naukowiec i dydaktyk. Howard Becker oferuje teraz uczniom i badaczom wiele cennych technik.

Triki badawcze w socjologii pomogą studentom nauczyć się właściwego podejścia do projektów badawczych. lepiej zrozumieć otrzymane rezultaty i podpowiedzą. gdzie szukać nowych danych.

Porady Beckera zawierają zarówno proste sztuczki. takie jak zmiana pytania wywiadu z „Dlaczego?” na „Jak?” jako sposób na skłonienie ludzi do rozmowy bez pytania o usprawiedliwienie. oraz bardziej techniczne metody. jak wykorzystanie matryc logicznych.

Becker wyodrębnił te sztuczki z różnych dziedzin. takich jak historia sztuki. antropologia. socjologia. literatura i filozofia. oraz

34.8: https://woblink.com/ebook/ciemnosc-ragnar-jonasson-andrzej-jankowski-malgorzata-stefaniuk-135713u

Cena:


Słownik frazeologizmów z archaizmami

Autor: Agnieszka Piela

Pierwszy na polskim rynku wydawniczym leksykon prezentujący frazeologizmy z zabytkowymi formami języka polskiego. Słownik dokumentuje związki wyrazowe z reliktami fonetycznymi. fleksyjnymi. słowotwórczymi. leksykalnymi. semantycznymi. składniowymi. ukazując skalę dziedzictwa kulturowo-językowego w polszczyźnie XXI wieku.

Słownik pozwala lepiej poznać związki frazeologiczne. w skład których wchodzą archaizmy. a także zrozumieć ich funkcjonowanie we współczesnym języku polskim. Na co dzień bowiem posługujemy się takimi frazeologizmami. ale na ogół nie jesteśmy świadomi. że stanowią one pamiątki po wcześniejszych etapach rozwoju polszczyzny.

Słownik zawiera:

• ponad 50

59: https://woblink.com/ebook/moc-wirtualnych-zespolow-peter-ivanov-135852u

Cena:


Krucjata Modliwy. Modlitewnik

Autor: Maria od Bożego Miłosierdzia (Maria od Bożego Miłosierdzia – Maria Divine Mercy)

 

Ten modlitewnik zawiera wszystkie modlitwy przekazane dotychczas prorokowi Marii od Bożego Miłosierdzia. to jest komplet Modlitw Krucjaty (1-170). sześć Litanii i modlitwy pozostałe. Zostały jej one podyktowane przez Trójcę Świętą oraz Matkę Bożą. Modlitwy zostały jej przekazane w ramach prorockich Orędzi. które rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku. Są one zawarte w kilku tomach Księgi Prawdy – są dostępne na stronach internetowych. a także ukazały się w druku. Jezus chce. jak mówi Maria. aby cały świat był gotowy na Jego Powtórne Przyjście. i dlatego jest ważne. żebyśmy łączyli się w grupach Krucjaty Modlitwy na całym świecie. modląc się o to. aby każdy miał szansę zwrócić się do Ni

:

Cena:


Publikacje naukowe

Autor: Piotr Siuda

Co. jak i po co pisać oraz publikować? Jak doskonalić warsztat pisarski? Jakie są kryteria recenzowania? Jak wypełnić wniosek grantowy? Na te i wiele innych pytań odpowiadają dwaj naukowcy. praktycy działający w dwóch różnych dyscyplinach: dr Piotr Siuda. socjolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. prowadzący warsztaty z efektywnego publikowania naukowego. oraz dr hab. Piotr Wasylczyk z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. autor popularnej książki Prezentacje naukowe. Praktyczny poradnik dla studentów. doktorantów i nie tylko (PWN. 2017).

Autorzy w przystępny sposób podpowiadają. jak pisać artykuły naukowe oraz inne prace akademickie oraz jak je publikować – również w najbardziej prestiżowych czasopismach. Prowadzą czytelnika

:

Cena:


Facet do poprawki

Autor: Joanna Sykat

Z Gundą lepiej nie zadzierać. Wiedzą coś o tym „obiekty” wystawione jej przez zdradzane. wykorzystywane i porzucane żony. Filigranowa sylwetka. niebieskie oczęta. a w główce mnóstwo pomysłów na pognębienie rodzaju męskiego.

Czy tak już będzie zawsze?

Czy poza Kune. przedstawicielem nietypowego gatunku pupilów. znajdzie się jakiś samiec zdolny nieco spiłować jej ostre pazurki?

***

Twój mąż puszcza Cię z torbami? Sezonowo zamienia Cię na coraz nowsze modele? Albo grozi. że zabierze dom. samochód i co tylko się da. w ramach zadośćuczynienia za zmarnowane w małżeństwie lata?

Jeśli tak. pisz: wykalaczka@mojapoczta.pl.

a ja wyrównam z nim rachunki. przemówię do rozumu tak ciepło i serdecznie. że zmieni zdanie. I jeszcze ładnie Cię przeprosi.

Joanna Sykat. autorka epicko-lirycznych powieści o trudnych związkach. rodzinnych relacjach. marzeniach. nadziejach i niedomówieniach w nowej – tym razem komediowej – odsłonie.

Zemsta jest słodka? Nie w wykonaniu Gundy! Drogie panie. ta historia poprawi Wam humor. Panowie. dla Was niech będzie małą przestrogą…

Joanna Szarańska. pisarka

Gdy dojdziesz do wniosku. że ten konkretny egzemplarz mężczyzny do poprawki się żadną miarą nie nadaje. zadzwoń do Wykałaczki. a ona będzie wiedziała. co z tym dalej zrobić! Doskonała książka. która ma tylko jedną wadę – jak zaczniesz. to nie możesz przestać czytać aż do ostatniej strony. Ale tego autorka nie powinna poprawiać.

Iwona Czarkowska. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9gęsia skórka slappy, sprowadzenie krzyżaków do polski, mein kampf audiobook pl, interwencja kryzysowa pdf, gdy skończy się sierpień pdf, sylwia koperska, wyspy plugawe audiobook, biblioteka online, trzy razy ty film online, saga winnych, niewidzialny w sieci. sztuka zacierania śladów, tora po polsku, randka z hugo bosym pdf, bezprym. pierworodny syn pierwszego króla polski, dzieje wypraw krzyżowych, duma i uprzedzenie ksiazka, słownik wyrazów obcych pdf, otwarcie japonii na świat…