ISBN

9788379004225: Wydawnictwo

Format

13.5: https://woblink.com/ebook/opowiadania-czlowieka-jakby-stad-slawomir-bogacki-maria-jurkiewicz-17700u

Cena: Maria Jurkiewicz


Tragizm i sens Powstania Warszawskiego

Autor: Opracowanie zbiorowe

Praca zbiorowa pod redakcją Janusza Kuczyńskiego i Józefa Krakowiaka Bartoszewski. Nowak-Jeziorański. Ścibor-Rylski. Stelmachowski. Gieysztor. Chrzanowski… to tylko niektóre nazwiska autorów tej książki. Powstanie Warszawskie widziane oczami uczestników walk. a także cywilów. którzy w Powstaniu udziału nie brali – przekazy zarówno z pierwszych dni. jak i końca Powstania. relacje z pobytu w obozie pruszkowskim. Oprócz opisów pojawia się i analiza – problem kontrowersji wokół samego sposobu podejmowania decyzji przez polskich przywódców. a także kwestia sensu Powstania i jego znaczenia dzisiaj.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 19


Księga matematycznych tajemnic

Autor: Ian Stewart

Po bestsellerowym Gabinecie matematycznych zagadek przyszedł czas na „księgę” z łamigłówkami. anegdotami i ciekawostkami ze świata matematyki. Ian Stewart w przystępny. bardzo ciekawy i nierzadko zabawny sposób opowiada o dziedzinie. która zdaje się być niezbadaną tajemnicą. W tym tomie waszym przewodnikiem po fascynującym świecie matematyki będzie niezbyt genialny detektyw Hemlock Soames i jego pomocnik doktor John Watsup!

Przygotujcie się na sporą dawkę ożywczej gimnastyki dla szarych komórek i świetną zabawę. Dowiecie się m.in. jaki kształt ma skórka pomarańczy. dlaczego urodziny są zdrowe. co to są liczby narcystyczne i… jak wygrać na loterii.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.9


Ustawa o rachunkowości – wrzesień 2015

Autor: INFOR PL SA

Publikacja zawiera ujednolicony na dzień 23 września 2015 r. tekst ustawy o rachunkowości. W ujednoliconym tekście zostały wyróżnione nie tylko zmiany. które weszły w życie 23 września 2015 r. ale również zmiany. które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 r.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


https://woblink.com/product-publication/download/18898/pdf

1:

:

Cena:


Nowa Europa Wschodnia 5/2015

Autor: Autor zbiorowy Autor zbiorowy

Najnowszy numer „Nowej Europy Wschodniej” (5/2015) dostępny już od września. a w nim m.in.: Co zmiana w Pałacu Prezydenckim oznacza dla polskiej polityki wschodniej – dyskutują Maria Przełomiec i Eugeniusz Smolar. Tomasz Targański pisze o Rosji. która się zbroi. Marcin Kaczmarski o rywalizacji o Arktykę. Maciej Falkowski tłumaczy. czy Kadyrow może zagrozić Putinowi. Wojciech Konończuk. dlaczego Rodzina Janukowycza na Ukrainie nadal trzyma się mocno. a Serhij Szabelist zastanawia się. czy Charków może ulec prorosyjskim nastrojom. Ponadto Wojciech Górecki pisze o końcu abchaskich złudzeń. Łukasz Fyderek o początku historii na Bliskim Wschodzie. Tomasz Horbowski o nietypowych mołdawsko-naddniestrzańskich szkołach. a Piotr Kępiński o tym. czym jest Wilno. Prezentujemy także specjalny dodatek „Rosja w dyskursie publicznym w Czechach i w Polsce”. Zachęcamy do lektury!     Pełny spis treści: http://new.org.pl/2308.post.html

Wydawnictwo: Kolegium Europy Wschodniej

Cena: 14.4


To tylko dzieci. Narodziny dobra i zła

Autor: Paul Bloom

Wybitny psycholog poznawczy Paul Bloom twierdzi. że zdolność do odróżniania dobra i zła jest w człowieku głęboko zakodowana.

Przez wieki. od Johna Locke’a po Zygmunta Freuda. filozofowie i psychologowie uważali. że pod względem moralnym człowiek przychodzi na świat jako tabula rasa. niezapisana tablica. Wielu z nas zakłada. że dzieci są z natury egoistyczne. a rolą społeczeństwa – zwłaszcza rodziców – jest przekształcenie tych małych socjopatów w istoty cywilizowane.

Tymczasem Paul Bloom przekonuje. że poczucie moralności towarzyszy nam już od najwcześniejszego dzieciństwa. Powołując się na przełomowe badania prowadzone na Uniwersytecie Yale. wykazuje. że niemowlęta. zanim jes

27: https://woblink.com/ebook/klucze-adam-lang-17296u

Cena:zofia nałkowska granica, biblioteka internetowa, bracia slater 2 pdf, chemia testy gimnazjalne, leksykon krzyzowkowy, jak mniej myslec pdf, jacek jankiewicz, atlas ćwiczeń pdf, zagrożenie terroryzmem w polsce, amnesia mroczny obłęd poradnik, porady na zdrady online, chomikuj 365 dni, ciałoterapia, mikołajek spis treści, wieża świtu pdf, ochrona danych osobowych książka chomikuj, chodakiewicz polska dla polaków, polscy szpiedzy serial, sławomir śpiewak, dubaj prawdziwe oblicze, najlepsze sci fi 2017, chłopiec z grenlandii pdf, wynik przeobrażenia, path of exile duelist build pl…