Czarodzieje broni. Izrael – tajne laboratorium technologii militarnych

Autor: Yaakov Katz

KULISY POWSTAWANIA NAJWYMYŚLNIEJSZYCH BRONI IZRAELA.

Od dronów po satelity. od systemów obrony przeciwrakietowej po wojnę cybernetyczną – Izrael przoduje w wykorzystywaniu nowych technologii militarnych. Czarodzieje broni mówią o tym. jak ten ośmiomilionowy naród. wyciągając wnioski ze swego bogatego doświadczenia wojennego. nauczył się adaptować do zmian w sposobie prowadzenia wojen i stał się nowym wzorem regionalnego mocarstwa. które swojej pozycji nie zawdzięcza wielkości terytorium i populacji. lecz nowatorstwu i efektywności.

Będąc w awangardzie techniki wojennej. opracowuje on nowe bronie i modernizuje stare. by zachowały użyteczność i skuteczność na nieustannie zmieniającym się polu walki. Inne państwa. aby stawić czoło tym wyzwaniom. w poszukiwaniu pomysłów spoglądają na Izrael – a zwłaszcza jego uzbrojenie – co czyni go w efekcie jednym z największych laboratoriów zbrojeniowych świata.

Jak Izrael tego dokonał? I jakie są tego militarne i geopolityczne implikacje? Oto niektóre z głównych kwestii. którymi zajmują się Yaakov Katz i Amir Bohbot. Ich książkę. opartą na bogatych materiałach źródłowych i niełatwym dla innych dostępie do izraelskiego establishmentu obronnego. śmiało można nazwać raportem prosto z linii frontu.

Żywotność Izraela przełamuje schematy. Nie mając żadnych zasobów naturalnych. Izrael dzięki kapitałowi ludzkiemu stał się mistrzem technologii w dziedzinie rolnictwa i obronności. Czarodzieje broni mówią o tym. że człowiek jest największym bogactwem naszej przyszłości. – Szimon Peres. prezydent (2007–2014) i premier (1984–1986 i 1995–1996) Izraela.

Fascynująca analiza niezwykłej serii twórczych rewolucji w uzbrojeniu i strategii izraelskiej armii oraz organizacji technicznych. Katz i Bohbot znakomicie opisują. w jaki sposób narody mogą trwać i zwyciężać: wspierając swych buntowniczych innowatorów. – R. James Woolsey. dyrektor CIA (1993–1995)

Izrael nie istniałby dziś. gdyby technologicznie nie wyprzedzał o kilka kroków drugiej strony. Oto kulisy rozwiązywania przez to państwo problemów technicznych. które zdawały się nie do pokonania. Katz i Bohbot opowiadają o tym ze znawstwem i swadą. – Saul Singer. współautor Narodu start-upów.

Obowiązkowa lektura dla każdego. kto pragnie zrozumieć Izrael i jego siły zbrojne. Katz i Bohbot. dwaj czołowi reporterzy specjalizujący się w tematyce obronności tego kraju. przedstawiają fascynującą opowieść o tym. jak Izrael. wśród nieustającego konfliktu i na przekór wszystkiemu. stał się militarnym supermocarstwem. – gen. Szaul Mofaz. minister obrony Izraela (2002–2006) i szef sztabu generalnego Cahalu (1998–2002)

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 40.9


Gliniarz. Opowieść policjanta

Autor: Marcin Ciszewski

Do czego może doprowadzić znajomość autora bestsellerów z doświadczonym policjantem. ekspertem do spraw bezpieczeństwa?

Do powstania świetnej biografii łowcy kryminalistów!

Policyjne CV Krzysztofa Liedela pióra Marcina Ciszewskiego. Prawdziwe kryminalne historie. kulisy policyjnej roboty. relacja z wojen mafijnych od lat 90. aż do współczesności.

Świetny klimat najlepszych filmów sensacyjnych. choć nie brakuje zabawnych epizodów rodem z Kilera. Przeczytajcie historię Gliniarza. 

II wydanie książki. która ukazała się pod tytułem Gliniarz.

Wydawnictwo: WarBook

Cena: 34.9


Prosto z Paryża

Autor: Dani Collins

Kasim ibn Nour nie rozumie. dlaczego słynna paryska projektantka Angelique Sauveterre zamierza sprezentować jego siostrze suknię ślubną i kolekcję ubrań na miesiąc miodowy. Podejrzewa. że Angelique chce. by jego siostra miała u niej dług wdzięczności. Postanawia pokrzyżować jej plany i zapłacić za suknie. Dowiaduje się jednak. że to właśnie Angelique spłaca dług. Jej historia. a także niezwykła uroda. fascynują go tak bardzo. że zamiast uniemożliwić jej dalsze kontakty ze swoją rodziną. zaprasza ją na kolację… 

Druga część miniserii ukaże się w listopadzie.

 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788365661739: Wydawnictwo

Format

29.79: https://woblink.com/ebook/hajmdal-tom-2-ksiezyce-monarchy-dariusz-domagalski-137478u

Cena: Jakub Ćwiek


Pamiętnik znaleziony w Katyniu

Autor: Maria Nurowska

Zbeletryzowana biografia Janki Lewandowskiej. która jako jedyna kobieta była więziona w Kozielsku i została zamordowana w Katyniu. Córka generała Dowbor-Muśnickiego. głównodowodzącego w Powstaniu Wielkopolskim. wychowana w tradycji wolnościowej. wyruszyła na wojnę 3 września 1939 roku. a 17 września wraz z kolegami dostała się do sowieckiej niewoli i została internowana w obozie w Kozielsku. Przybyła tam. jako cywil. ale została promowana na podporucznika pilota. Generał Henryk Minkiewicz. który objął dowództwo w obozie. powiedział. że stała się przykładem odwagi i wsparcia dla innych jeńców w Kozielsku. Nazywano ją nawet Matką Boską Kozielską. Zamordowana została w Katyniu 22 kwietnia. w dniu swoich 32. urodzin.

Książka o Janinie Lewandowskiej była mi pisana. Już na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczęłam poszukiwania materiałów na jej temat. W trakcie poszukiwań dotarłam do unikalnego opracowania. Okazało się. że jeńcy prowadzili notatki w czasie pobytu w Kozielsku. i to do ostatniej chwili. już w Lasku Katyńskim. Stały się one moim głównym źródłem. z którego czerpałam. pisząc opowieść o Jance. Przetrwały w ziemi i zostały odkopane wraz z ich autorami. Pierwszy raz zdarzyło się w mojej długiej karierze pisarskiej. aby łzy płynęły mi z oczu w trakcie pracy nad książką.

Niestety. nie odnaleziono zapisków Janki. Starałam się je sobie wyobrazić. opierając się na faktach. które jedynie fabularyzowałam.

Maria Nurowska

Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek. m.in. ‚Hiszpańskie oczy’. ‚Listy miłości’. ‚Miłośnicę’ – fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek. opowieść o Ryszardzie Kuklińskim – ‚Mój przyjaciel zdrajca’. ‚Księżyc nad Zakopanem’. a w ostatnich latach ‚Drzwi do piekła’. ‚Dom na krawędzi’. ‚Wariatkę z Komańczy’. ‚Bohaterowie są zmęczeni’ i ‚Dziesięć godzin’. Jej książki zostały wydane w 23 krajach; w Niemczech. we Francji i w Chinach były bestsellerami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Atlas podologiczny

Autor: Maria Klamczyńska

Opracowanie stworzone z myślą o specjalistach podologii i studentach kierunków pokrewnych. Przedstawiona został wiedza na temat pochodzenia. różnicowania. rodzajów zmian patologicznych skóry i paznokci stóp. W opracowaniu uwzględniono nieprawidłowe stany wywołane złym obciążeniem. urazami oraz infekcjami. Omówiono zmiany. które towarzyszą różnym jednostkom chorobowym. Całość opatrzona jest wysokospecjalistycznym materiałem zdjęciowym (ponad 350 fotografii) przygotowanym przez autorów w czasie praktyki zawodowej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 159


Zniknięty

Autor: Anna Robak-Reczek

Widok nieznajomej. kpiąco uśmiechniętej kobiety na rodzinnym filmie prowokuje do wznowienia poszukiwań zaginionego przed laty ojca rodziny. Żona zaginionego. ponadosiemdziesięcioletnia Irena. ma już dosyć – rachunków. obiadów. własnych dzieci. Najbardziej ma dość uporu swojego syna. któremu zniknięcie ojca nie daje spokoju i który za wszelką cenę dąży do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy. Prowadzone przez niego poszukiwania przyniosą rodzinie niepokój. Czy wszystkie zagadki trzeba rozwiązywać? Zwłaszcza że nie wszystkie odpowiedzi będą miłe. a niektóre pytania nadal pozostaną otwarte. Historia współczesnej rodziny z zagadką z przeszłości w tle. Pokazuje wzajemne relacje i różne. także wykluczające się. potrzeby ludzi. którzy stanowić mają wspólnotę.

Wyda:

Cena:wojna w witnamie, o śmierci bez przesady interpretacja, ochroniarka, psychologia tłumu pdf, eufemistyczny, elportal.pl, zakazana archeologia książka, ks aleksander posacki, statystyczny drogowskaz 1, już nie będę taki szybki, maria kruger karolcia, gothic 2 gra, szantaż emocjonalny susan forward, fragment książki w pustyni iw puszczy, uncharted zaginione dziedzictwo trofea, ten obcy pdf, karolina daszyńska-żygadło, wielka księga modeli lego, włodzimierz lorenc…