Śmierć Iwana Iljicza

Autor: Lew Tołstoj

Śmierć Iwana Iljicza – nowela Lwa Tołstoja opublikowana po raz pierwszy w 1886 roku. Utwór należy do najwybitniejszych osiągnięć tego autora w zakresie prozy psychologicznej.

Głównym bohaterem noweli jest sędzia Iwan Iljicz Gołowin. Akcja rozpoczyna się na jego pogrzebie. na którym spotykają się jego rodzina i koledzy z pracy. Dowiadujemy się. że zmarł po ciężkiej chorobie. Autor opisuje dzieje jego życia. a historię jego choroby. która dopadła go nagle u szczytu kariery. Choroba połączona z cierpieniami fizycznymi i psychicznymi uzmysławia mu. że jego życie nie było takie. jakie powinno być.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Zakochany bez pamięci

Autor: Natalie Anderson

Znany biznesmen Tomas Gallo uległ wypadkowi. w którym stracił pamięć. Nie mogąc się pogodzić ze swoim stanem. izoluje się od ludzi i wyprowadza na angielską prowincję. Zatroskany o Tomasa przyjaciel wysyła do niego Zarę Falconer. by przez jakiś czas się nim opiekowała. Tomas nie chce przyjąć pomocy Zary. Nie wie. że ona ma wobec niego dług wdzięczności i na pewno nie opuści go w potrzebie…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788301199968: Wydawnictwo

Format

89: https://woblink.com/ebook/coaching-i-mentoring-eric-parsloe-leedham-melville-newell-diane-133606u

Cena: Leedham Melville


Ważniejsze niż Wszechświat

Autor: Michał Heller

Wielkie Pytania nigdy nie milkną całkowicie….

Dlaczego w ogóle coś istnieje? Dlaczego to „coś” jest Wszechświatem? Czy da się wyzwolić z niewoli czasu? Czy istnienie zła w historii Wszechświata da się jakoś usprawiedliwić?

W swojej najnowszej książce Michał Heller zastanawia się nad wielkimi zagadnieniami. jakie stawia Wszechświat i nasza własna egzystencja. sięgając do szerokiego zaplecza rozmaitych działów nauki. dociekań filozoficznych. analiz teologów i różnych myślicieli. Autor przedstawia własną wizję świata dowodząc. że Wielkie Pytania zawierają w sobie także cień odpowiedzi – na pytanie. kim jest ten. kto pyta.

Są pytania małe. większe i największe. Są pytania prywatne. stawiane w swoim własnym interesie. i pytania ogólnoludzkie – takie. które roztrząsają filozofowie i których pełna jest literatura. Istnieją wszakże pytania o szczególnym ciężarze gatunkowym; często nazywa się je Wielkimi Pytaniami. Typowym przykładem Wielkiego Pytania. i to z najwyższej półki. jest pytanie o sens. Niekoniecznie o sens życia. czy sens Wszechświata. po prostu o sens. Wszystkie inne pytania są tylko rozmienianiem na drobne tego Wielkiego Pytania.

Michał Heller

Michał Heller – uczony. kosmolog. filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Filozofia przypadku (CCPress 2012). Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013). Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015). Jak być uczonym (CCPress 2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 30.9rosyjskie w, wypożyczalnia internetowa, vademecum fizyka pdf, przyjaciółki powtórka, sylvia plath dzienniki, ostatni mesjasz, oskar i pani róża online, planeta dobrych mysli, parafrazowanie online, chirurgia repetytorium, współczesne teorie i nurty wychowania śliwerski pdf, zamach jacek tacik, małżeńska gra pdf, książki religijne pdf, agatha, ziemkiewicz nowa książka, bioterroryzm pdf…