ISBN

9788381253772: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/perla-carolina-de-robertis-izabela-matuszewska-128061u

Cena:


ISBN

9788381373432: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/nowe-deklaracje-vat-za-lipiec-jak-uzyskac-zwrot-lub-zaplacic-podatek-z-rachunku-vat-joanna-dmowska-130029u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/128819/epub

1:

:

Cena:


Kołysanka

Autor: Krystyna Januszewska

Polesie – połowa szalonych lat dwudziestych dwudziestego wieku. Polska odradza się w zawrotnym tempie. Trzeba zagospodarować rozległe tereny na Kresach. odzyskane po pierwszej wojnie światowej. Grupa polskich osadników przybyłych z Kielecczyzny od sześciu lat w nowym miejscu buduje swój Eden. W stworzonej od podstaw polskiej kolonii Krymno stają kolejne domy. młodzi zakładają rodziny. rodzą się dzieci. ziemia z roku na rok daje lepsze plony. Za nimi trudne. chude lata. w perspektywie dobre. godne życie.

Wokół tygiel narodów. religii. wierzeń. różnorodność tradycji i świadomości. Niełatwo zjednoczyć ludzi pod wspólnym sztandarem. Potrzeba czasu. żeby wszystkich ze sobą pogodzić.

Wreszcie wyłania się światełko w tunelu. jest nadzieja. że to już stabilność. a nie kolejny etap tułaczki. Codzienne życie splata się z historią. dając złudne wrażenie ciągłości i bezpieczeństwa…

Z fabularnym rozmachem opowiedziane dzieje trzech rodzin z trzech różnych grup społecznych. Lata 1926–1953 to czas. w którym los dla wszystkich okazał się jednakowy. raz okrutny. a kiedy indziej łaskawy. Dawał. a potem odbierał – bez względu na status i majątek. Jest więc historia Jana i Wiktorii. osadników z kolonii Krymno. i ich dzieci. Przeżywamy radosne i smutne chwile z rodziną Katarzyny i Michała. przedwojennego oficera z Żółkwi. Poznajemy tragiczne dzieje ziemiańskiego rodu Wolańskich. hrabiny Julii i jej męża Władysława. A wszystko na tle krajobrazów. które dziś wydają się tylko wizjami ze snów. tworami wyobraźni przepełnionej miłością do idyllicznej krainy dzieciństwa. To podróż w czasie. kończąca się dla wszystkich podobnie.

Krystyna Januszewska – z wykształcenia biolog. Żyje intensywnie między światem codziennej rutyny a magią fabuły. którą kocha nad życie. Inspiracji i natchnienia szuka w codzienności. Zajęła się zawodowo pisarstwem po zdobyciu nagrody w pierwszej edycji konkursu „Twojego Stylu” na pamiętniki Polek (1998). debiutując opowiadaniem „Odwiedził mnie mój mąż” opublikowanym w zbiorze „Historie prawdziwe”. Wydała dotychczas kilka powieści: „Przytulać kamienie” – wyróżnioną w konkursie na najlepszą polską powieść. „Niebo ma kolor zielony”. „Rozbitek@brzeg.p” – nominowaną do Nagrody Mediów Publicznych „Cogito”. „Ostatnia kwadra księżyca”. ‚Dziedzictwo’ oraz dla młodszych Czytelników: „Dolina Motyli” i „Trzy światy czyli Maryśka. Anioł i szalona Muneguita” – wyróżnioną w konkursie „Uwierz w siłę wyobraźni”.

Od 2010 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Vernon Subutex. Tom 3

Autor: Virginie Despentes

Życie Vernona przyspieszyło jak transfer danych w internetowym gniazdku. Subutex. który sprzedawał płyty z muzyką. wolny ptak lat dziewięćdziesiątych. trafia do klatki XXI wieku. Ekran smartfona odebrał bezpowrotnie temu przystojnemu niegdyś mężczyźnie możliwość bezczelnego flirtu na przystanku metra. Ale jak to? Przecież to Francja! Liberté. égalité. fraternité!

Równość – którą wyznacza grubość twojego portfela?

Wolność – dopóki nie zdechnie ci bateria w komórce?

Braterstwo – tylko gdy zbytnio nie przeszkadzasz znajomym w ich codziennym. poukładanym życiu?

Nowy sztandar światowej rewolucji powiewa dziś wysoko i proponuje nam trzy chwytliwe hasła: rasizm. zniewolenie. wrogość!

Czy niesprzedajny punkowy guru o

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


1

:

:

Cena:


Dominikanie o ośmiu błogosławieństwach

Autor: Bracia Dominikanie

„Chrześcijanie najczęściej dobrze znają dziesięć przykazań. lecz zazwyczaj nie znają ośmiu błogosławieństw. Stąd po dziś dzień pokutuje wśród nich przekonanie. że błogosławieństwa są przeznaczone dla »wybranych«. dla chrześcijańskiej elity. dla ewangelicznych radykałów. a »zwykłym« ludziom wystarczy przestrzeganie przykazań. Pogląd to absurdalny. fałszywy i niebezpieczny” – przekonuje autor Wstępu. ojciec Maciej Zięba. Pan Jezus wspina się na górę. by Jego głos mógł dotrzeć do wszystkich.

Książka Dominikanie o ośmiu błogosławieństwach to zbiór różnorodnych komentarzy braci kaznodziejów. których łączy wspólnota życia i modlitwy.

Autorzy: Maciej Zięba OP. Przemysław Ciesielski OP. Dominik Jarczewski OP. Jarosław Głodek OP. Wojciech Jędrzejewski OP. Paweł Krupa OP. Jacek Salij OP. Krzysztof Popławski OP

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 21.99miecik, mr president katy evans pdf, wczesna interwencja logopedyczna pdf, testy z języka polskiego klasa 6 do wydrukowania, bajka z dzieciństwa, jak rzucić palenie pdf, pluch, wkurza, niemiecki gramatyka pdf, dokumentacja medyczna w praktyce, kłamstwa locke a lamory, angielski dla dzieci ćwiczenia pdf, monika tomczyk, mała historia filozofii, nie umieraj do jutra, józef szymanowski, ludzie krótka historia o tym jak spieprzyliśmy wszystko pdf, kamerdyner audiobook, podpalacze książek, bukareszt krew i kurz, miłość po sąsiedzku…