Może Estera

Autor: Katja Petrowskaja

Książka „Może Estera” powraca w wersji elektronicznej. z nową okładką w serii z Żurawiem.

Czy jej prababka ze strony ojca naprawdę nazywała się Estera? Czy w 1941 roku to ona została sama w pustym kijowskim mieszkaniu. po tym jak jej rodzina uciekła z miasta? Czy ktoś słyszał. jak z dziecięcą naiwnością zwróciła się w jidysz do niemieckich żołnierzy? A może ktoś stał w oknie i patrzył jak zastrzelili ją bez cienia emocji?

Pełna białych plam historia rodzinna. którą opowiada Petrowska. to materiał na powieść historyczną. Jej dziadek działał w podziemiu rewolucyjnym w Odessie. Brat dziadka. Judasz Stern. został w 1932 roku skazany na śmierć za próbę zamachu na radcę ambasady Niemiec w Moskwie. Jeden z jej pradziadków założył w Warszawie sierociniec dl

Dziewczęta myślą o wszystkim

Autor: Catherine Timmesh

Książka Dziewczęta myślą o wszystkim. począwszy od Sybilli Masters. pierwszej Amerykanki. której wynalazek został udokumentowany (choć patent musiał być wystawiony na nazwisko męża). po dwunastoletnią Becky Schroeder. która w 1974 roku została najmłodszą posiadaczką patentu. opowiada o trudnościach. jakie musiały pokonać te niezwykłe kobiety. i o ich niesamowitych zwycięstwach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Niemiecki z ‚Dziadkiem do orzechów’. Wydanie dwujęzyczne ilustrowane

Autor: E.T.A. Hoffmann

Wyobraźnia jest jednym z najpiękniejszych darów. jakie otrzymaliśmy. Wiedzieli o tym najznamienitsi artyści – pisarze i ilustratorzy. Posługiwali się nią mistrzowsko i pozostawili dla potomnych bajecznie ilustrowane opowieści. Na czas świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla najmłodszych wyjątkowe wydanie „Dziadka do orzechów”.

Książka posiada dwie wersje językowe oraz dwa niepowtarzalne zbiory ilustracji. Dzięki temu czytelnicy poznają bardzo różnorodne interpretacje artystyczne jednej opowieści i mogą przy tym w łatwy i przyjemny sposób uczyć się języka niemieckiego. To specjalne wydanie ponadczasowego opowiadania jeszcze taniej (oraz z ebookami w prezencie) można kupić bezpośrednio u wydawcy na kursyonline.

39.3: https://woblink.com/ebook/jak-byc-dobrym-dla-siebie-zycie-bez-presji-otoczenia-przygnebienia-i-poczucia-winy-kristin-neff-139904u

9: o. Remigiusz Recław SJ

Ojciec Remigiusz Recław znany jest ze swojego zaangażowania w ruch charyzmatyczny i dzieła ewangelizacyjne. „Chodzić po wodzie” to zapis fascynującej rozmowy z tym wyjątkowym kapłanem. który nieustannie przekonuje. że trzeba bezgranicznie zaufać Chrystusowi i odważyć się na wyjście ze świadectwem wiary poza burty swego wygodnego życia. W tym niezwykle szczerym wywiadzie ojciec Remigiusz dzieli się z czytelnikami przejmującym świadectwem swoich prób opuszczania bezpiecznej „duszpasterskiej łodzi” i wychodzenia na nieznane wody nowej ewangelizacji oraz charyzmatycznej odnowy Kościoła.

Daj się ponieść porywającej lekturze. dzięki której dowiesz się m.in.:

• kto jest prawdziwym charyzmatykiem.
  • czy każdy chrześcijanin powinien modlić się ję

29.9: https://woblink.com/ebook/cuda-ktore-zmienily-swiat-aleksandra-polewska-140703u

katastrofizm co to, jan werner muller, motywacja bez granic pdf, dwa dni w paryżu, człowiek w obliczu izolacji więziennej pdf, rok 1984 epub, panromantyczny, michio kaku książki, św augustyn wyznania pdf, administracja publiczna książki pdf, pierwiastki pdf, zeus to pomyłka chomikuj, ksiazka o macierewiczu, fotografia pdf, proces pielęgnowania pacjenta z kłębuszkowym zapaleniem nerek chomikuj, poetyckość…