Złociejowo

Autor: Katarzyna Ryrych

W Złociejowie koty mówią „dzień dobry”. W Złociejowie skrzat pomaga w remoncie. W Złociejowie porządku pilnuje nieulękły strażnik miejski. W Złociejowie nocą ożywają zabawki. W Złociejowie spotyka się miłość. na którą czekało się pół wieku. W Złociejowie spełniają się marzenia.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada

Cena: 24.9


Saladyn

Autor: Geoffrey Hindley

Niezwykły charakter i kariera Saladyna stanowią klucz do zrozumienia bitwy pod Hittinem. upadku Jerozolimy i niepowodzenia trzeciej krucjaty. Saladyn zjednoczył kraje muzułmańskie toczące ze sobą nieustanne walki. podbił większość państw krzyżowców i zmierzył się z królem Anglii Ryszardem Lwie Serce w jednej z najsłynniejszych konfrontacji w dziejach średniowiecznych wojen. Książka Geoffreya Hindleya to pełne pasji. doskonale napisane studium życia i czasów niezwykłego. wszechstronnego człowieka. który zdominował Bliski Wschód w drugiej połowie XII wieku. Wraz z autorem przyglądamy się bliżej temu wybitnemu władcy. a także poznajemy ówczesny świat muzułmański.

Opowieść o błyskawicznym awansie Saladyna na wyżyny władzy w Egipcie. Syrii i Palestynie. o jego podbojach. intrygach i op

34.99: https://woblink.com/ebook/rewolwer-duane-swierczynski-rafal-lisowski-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-joanna-niczyj-138172u

Cena:


Dzieci gwiazd i Lustra Lodu

Autor: Katarzyna Izbicka

Wierzysz w Elfy. Syreny i Jednorożce? To świetnie. bo za chwilę się z nimi spotkasz.

Lindsay to zwyczajna nastolatka. której pasją jest taniec. a sposobem na chandrę – pyszna kawa w ulubionej kawiarni. Dziewczyna wiedzie normalne. spokojne życie do czasu. gdy splot wielu pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń wstrząsa jej bezpiecznym światem. Jej ukochany kuzyn. Eric. nagle znika bez śladu. i to w dniu swoich urodzin. a niedługo później w szkole pojawia się nowy chłopak. który wywraca życie Lin do góry nogami. W dodatku okazuje się. że Wielka Wojna była czymś zupełnie innym. niż twierdzą wszyscy dookoła. i uczestniczyli w niej nie tylko ludzie…

Jak te wszystkie rewelacje wpłyną na życie Lindsay? Czy będzie umiała odnaleźć się w nowej rzeczywistośc

:

Cena:


Sztuka czy biznes?

Autor: Dorota Żaglewska

Rynek antykwaryczny jest bogaty w osobliwości: zarówno ludzi. jak i przedmioty. Pracownicy galerii. antykwariusze. marszandzi. kolekcjonerzy czy eksperci to prawdziwi gawędziarze. specjaliści w czarowaniu słowem. Z mówienia o sztuce i pieniądzach uczynili swój zawód lub życiową pasję. Doskonale też rozumieją. że najcenniejszym kapitałem jest praktyczna wiedza o rynku. która z czasem przeradza się w intuicję.

W ciągu kilkuletniej pracy w galerii sztuki. w trakcie pracy związanej z popularyzacją wiedzy o sztuce oraz podczas pracy naukowej Dorota Żaglewska przeprowadziła indywidualne wywiady z licznymi profesjonalistami rynku sztuki i jego otoczenia. Ich sposób mówienia o obiektach. transakcjach czy relacjach rynkowych okazał się niezwykle atrakcyjny. Z

1: Autor

Cena:


Chack. Gracze. Opowieść o szulerach

Autor: Włodzimierz Bolecki

Brawurowa powieść o upadku I Rzeczpospolitej. o targowicy i karcianych szulerach

Literacka gra o najwyższą stawkę

Kim był Chack? Nie sposób odnaleźć go na kartach historycznych opracowań i podręczników. Wiadomo jedynie. że Chack. czyli Ignacy Chadźkiewicz vel Chodźkiewicz. istniał naprawdę. Wiedzieli o nim nawet Mickiewicz i Słowacki. ale z biegiem lat historia zapomniała o Chacku. A była to postać nietuzinkowa – uchodził za mistrza karcianych szulerów i polskiego Casanovę. Jak wieść niosła. był agentem targowiczan. carskiej Rosji. Francji. a także … generałem policji w Neapolu.

Włodzimierz Bolecki. znany krytyk i historyk literatury. postanowił wydobyć go z cienia i uczynić główną postacią swej powieści. Jednak w tym wielowątkowym i polifonicznym utworze bohaterów jest wielu i nic nie jest takie. jakim się wydaje…

Chack to powieść o ludziach uwikłanych w wielką historię. o wzniosłych hasłach i pięknych ideach. a równocześnie o towarzyszących im na każdym kroku niskich pobudkach i szkaradnych postępkach. Przez niemal każdą stronę przewija się korowód arcyciekawych postaci – są tu zwolennicy reform i Konstytucji 3 maja. ale przede wszystkim są targowiczanie. między którymi porusza się. czasem na pierwszym planie. czasem w tle. tytułowy bohater Chack.

Czy to on rozdaje karty w grze o los Polski?

Bolecki z wielką dbałością o historyczne detale. ale i z dużą dawką literackiej odwagi odtwarza epokę przemian i niepokojów. gdy w blasku dokonującej się we Francji rewolucji upadała I Rzeczpospolita. Przywołuje dokumenty. opracowania i pamiętniki. a kiedy wymaga tego powieściowa gra – nie cofa się przed literackim kamuflażem. Dzięki temu czytelnik wciągany jest w grę równie mocno. jak uwikłani są w nią powieściowi bohaterowie.

Prozatorski debiut znanego badacza literatury to wielki historyczny fresk. powieść łotrzykowska i silva rerum w jednym.

Wspaniałe. imponujące dzieło. porywające w głąb naszego jądra ciemności.

prof. Andrzej Nowak

Włodzimierz Bolecki (1952) – historyk i teoretyk literatury. krytyk literacki. eseista. scenarzysta. profesor w IBL PAN. Autor wielu publikacji naukowych. opracowań i książek literaturoznawczych. Zajmuje się m.in. twórczością Wacława Berenta. Aleksandra Wata. Brunona Schulza. Witolda Gombrowicza. Józefa Mackiewicza i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 40.9


Papież dyktator

Autor: Marcantonio Colonna

Kardynał Jorge Bergoglio z Argentyny został wybrany na papieża w 2013 roku i natychmiast okrzyknięto go reformatorem. jednak sam zablokował właśnie te reformy. których przeprowadzenia spodziewano się po jego pontyfikacie. Nie był dobrze znany kolegium kardynalskiemu. które go wybrało. Jest postrzegany jako liberał. choć niekoniecznie nim jest – uważni obserwatorzy z jego kraju ojczystego już dawno uznali go za dopuszczającego się manipulacji polityka umiejętnie promującego swoją własną osobę i za ucznia populistycznego dyktatora Juana Peróna.

Pod maską sympatycznego człowieka otwartego na ludzi widzimy papieża. który szokująco mało troszczy się o teologię i liturgię. ma natomiast obsesję na punkcie swojej władzy. Sprzymierzając się z najbardziej skorumpowanymi środowiskami w Watyk

40: https://woblink.com/ebook/partnerstwo-i-komunikacja-w-samorzadzie-terytorialnym-magdalena-kogut-jaworska-agnieszka-smalec-138562u

Cena: Agnieszka Smalec


ISBN

9788381472234: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/-to-o-nas-piotr-c-138793u

Cena:bezkręgowce powtórzenie, idealna zona, schelling filozofia, dobrochna kałwa, lev belle aurora pdf, susan sontag o fotografii, avanti zakupy, elżbieta kot, badanie logopedyczne kwestionariusz, cena pocałunku, książki dwujęzyczne angielsko-polskie, anneliese michel historia, żona prokofiewa, afryka problemy, fedon platon…