Matchmaking. Kto co dostaje i dlaczego

Autor: Alvin E. Roth

Standardowe rozważania ekonomiczne w głównej mierze dotyczą rynku surowców czy papierów wartościowych. gdzie cena łączy ze sobą nabywców i sprzedawców – w momencie gdy podaż spotyka się z popytem. Jednak najważniejszych transakcji w życiu dokonujemy na rynkach. na których ceny odgrywają drugoplanową rolę. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy. że mamy do czynienia z rynkiem. Gdyż o tym. kto dostanie nerkę do przeszczepu albo zostanie przyjęty do najlepszej uczelni wyższej. nie decyduje cena. Chodzi tu o rynek wzajemnego kojarzenia stron transakcji (ang. match market). gdzie strony „transakcji” muszą się wzajemnie dobrać. a cena nie odgrywa w tym procesie istotnej roli. Czy istnieje mechanizm alokacji takich dóbr? Czy są metody kojarzenia stron na takim rynku?

Noblista Alvi

29: https://woblink.com/ebook/rycerze-pozyczonego-mroku-tom-1-dave-rudden-32243u

Cena:


Spokojnie. to nie inwazja

Autor: Anna Helena Kubiak

Prawdopodobieństwo powodzenia tej wyprawy (wycieczki. przygody czy też krucjaty – wszystko jest w końcu rzeczą względną) obliczono na 5%. To i tak sporo. jeśli się weźmie pod uwagę. że nowa pani kapitan notorycznie pociąga z butelki; pani nawigator wciska guziki na chybił trafił i nie zawsze pamięta. jak się nazywa; a reszta załogi… cóż… niezbyt przyjazny Przyjazny Asystent Steve jest prawie pewny. że to w ogóle nie jest załoga. tylko grupa całkowicie niekompetentnych. niezrównoważonych i nieobliczalnych uciekinierek z domu spokojnej starości. Nowa sytuacja zdecydowanie go przerasta. czasami zastanawia się nawet. czy nie wolałby być krawatem.

 

 

Patronat medialny: Książki Zbójeckie

 

 

„Autorka serwuje powiew świeżości. Oddaje w

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Jedzenie. które leczy

Autor: Karolina i Maciej Szaciłło

Jesteś tym. co… jesz

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę. że to. co jemy wpływa zarówno na naszą witalność. wagę. stan naszej skóry czy włosów. ale również na kondycję naszego całego organizmu. w tym szczególnie na stan naszych narządów.

Z jakich produktów. ziół i przypraw powinniśmy komponować menu. aby mieć energię i cieszyć się zdrowiem? Odpowiedź znajdziesz w książce Jedzenie. które leczy.

Karolina i Maciej Szaciłło skorzystali z mądrości najstarszej znanej ludzkości medycyny – ajurwedy. Ten liczący 5 tysięcy lat system medyczny podchodzi do zdrowia w sposób holistyczny. Pomaga powrócić i utrzymać stan równowagi. Czy istnieje jedna. idealnie dobrana dieta dla każdego? Nie. Każdy z nas jest bowiem inny. Różnimy się nie tylko wid

31: https://woblink.com/ebook/dziewczyna-ze-zlotej-klatki-anna-szafranska-32543u

Cena:zawisza czarny ćwiek, korepetycje z polskiego do matury, słownik angielski prawniczy, 365 dni książka online, dzieje grzechu żeromski, wojciech chmielarz farma lalek, czas rozliczen, soren sveistrup, grochola pocieszki, demografia współczesne zjawiska i teorie pdf, w oblężeniu. życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy, noszczyk chirurgia repetytorium pdf, anthony de mello pdf, mieć mniej, moc pozytywnego myślenia pdf, poprawność językowa ćwiczenia, mróz zaginięcie pdf…