Podróże w pamięć

Autor: Grażyna Obrąpalska

„Elegijny dziennik podróży” – taką formułą można najkrócej opisać zbiór Grażyny Obrąpalskiej. gromadzący akcydensy odwiedzanych miejsc świata połączone w patchwork ze strzępami autobiografii. Pierwsze podróże odbywają się w przestrzeni. drugie są wyprawami w głąb prywatnego czasu. W poszczególnych aktach poetyckich udział tych dwóch wymiarów bywa różny. ale chodzi nie tylko o ich proporcje. lecz przede wszystkim hierarchię. Ruch w przestrzeni bywa bowiem wstrzymywany. umożliwiając właśnie podjęcie wstecznej wędrówki w czasie. która okazuje się ekspedycją znacznie ważniejszą. Poetka przygotowując tomik. wahała się między nagłówkami. które mogłaby mu nadać: ‚W podróży’ albo ‚W pamięci’. a ostatecznie zdecydowała się na tytuł. który będzie syntezą

15.61: https://woblink.com/ebook/fabryka-absolutu-karel-capek-31013u

Cena:


Zarządzanie przedsiębiorstwem. Podręcznik akademicki

Autor: Eugeniusz Michalski

Nowoczesny podręcznik akademicki. dedykowany studentom uczelni ekonomicznych. w pełni dostosowany do programów nauczania takich przedmiotów. jak: zarządzanie. podstawy zarządzania. zarządzanie przedsiębiorstwem. planowanie i zarządzanie.

Autor w jasny i przystępny sposób wyjaśnia zawiłe kwestie związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem. sięgając po przykłady zaczerpnięte z polskiej gospodarki. co pozwala czytelnikowi na lepsze zrozumienie praktycznego wykorzystania przedstawionych zagadnień. Dużą zaletą książki jest jej struktura. w której zostały wyodrębnione pytania i polecenia. kwestie dyskusyjne i studia przypadków. umożliwiające łatwe powtórzenie materiału.

Podręcznik jest podzie

59: https://woblink.com/ebook/milosc-na-odleglosc-formy-zycia-w-epoce-globalnej-ulrich-beck-31197u

Cena:sprawdzian z lektury kapelusz za sto tysięcy, język chorwacki dla początkujących pdf, anatomia człowieka po niemiecku, urszula nelken, bioterroryzm pdf, jerzy weber, danuta dobrowolska, piekielny układ pdf, niemiecki dla dzieci pdf, leszek sykulski geopolityka, pan lodowego ogrodu tom 3 pdf, czy wojna jest dla dziewczyn audiobook, arteterapia scenariusze zajęć pdf, fajne scenariusze teatralne, ćwiczenia ortograficzne klasa 7, ibuk libr, ciszewski deszcz…