Wśród mistrzów i przyjaciół

Autor: Krzysztof Pomian

Autobiografia Krzysztofa Pomiana (ur. 1934 w Warszawie). historyka idei i filozofa kultury. jednego z najwybitniejszych postaci w polskiej i europejskiej République des Lettres.

Od ‚wściekłych’ października 1956. Leszka Kołakowskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. poprzez rok 1968. intelektualny Paryż ostatnich dekad XX wieku. Gallimarda. ‚Le Débat’. Kota Jeleńskiego. ‚Kulturę’ Jerzego Giedroycia. Solidarność. Einaudiego. Wenecję. aż po przełom roku 1989. Europę. jej narody i muzea…Przyjaźń zawsze odgrywała istotną rolę w moim życiu i postrzeganiu samego siebie. Nie widzę siebie bez najbliższej rodziny i bez rodziny z wyboru: przyjaciół i przyjaciółek. Kilka przyjaźni zachowałem z dzieciństwa przez wszystkie późniejsze lata. Inne nawarstwiały się stopniowo z

:

Cena:


ISBN

9788324058549: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/artysta-wojciech-mann-140551u

Cena:


Ćwierćfinał to już coś!

Autor: Michał Piedziewicz

Wciągająca i zabawna opowieść o przygodach grupy chłopców. którzy postanowili wziąć udział turnieju drużyn podwórkowych. Okazało się to całkiem poważnym przedsięwzięciem – trzeba było ustalić nazwę. skompletować skład. wybrać koszulki i znaleźć trenera. który opracuje taktykę i poprowadzi drużynę. Wspólnymi siłami zdołali to wszystko osiągnąć i drużyna Lanovii mogła przystąpić do gry. Czy uda się jej się osiągnąć wymarzony ćwierćfinał?

Doskonała lektura dla młodych piłkarzy!

Wydawnictwo: BIS

Cena: 21.9


Celownik

Autor: Blaže Minevski

Narrator. jednocześnie główna postać utworu. snajper. reprezentant świata chrześcijańskiego. kieruje strzelbę w stronę swego celu – muzułmanki. która ze swojego punktu obserwacyjnego celuje z broni w jego stronę. Każde z nich może strzelić w ciągu sekundy. żadne nie wykonuje decydującego ruchu.

 Doruntina – jak nazywa swoją przeciwniczkę narrator. nawiązując do bałkańskiej legendy o miłości. która przezwycięża śmierć – staje się niemą słuchaczką opowieści o dzieciństwie i dojrzewaniu bohatera. jego studiach literackich. wątek ostatnich wojen domowych toczonych na Bałkanach przeplata się z osobistymi doświadczeniami i przeżyciami autora. Liczne nawiązania do bohaterów dzieł literatury światowej sprawiają. że przeszłość miesza się z teraźniejszością. fikcja z rzeczywistością.

Kon

24.9: https://woblink.com/ebook/zycie-pozapsychotropowe-karol-neubauer-141459u

Cena:metodologia badań nad edukacją, statystyka ekonomiczna, biblioteka pedagogiczna online, ja jestem wężem mp3, socynianizm, matura angielski ćwiczenia leksykalno gramatyczne pdf, gawęcki żywienie człowieka, u polki i allana menu, sposób na elfa marcin pałasz, antropologia społeczna, książka 365, królowa życia i król, dwadzieścia sześć, szaleństwo tłumów, yuval noah harari 21 lekcji…