Księga Mądrości Przedwiecznej

Autor: bł. Henryk Suzo

Księga Mądrości Przedwiecznej to najpiękniejszy owoc mistyki średniowiecznej

Błogosławiony Henryk Suzo w Mądrości Przedwiecznej widzi przede wszystkim wcielone Słowo Boże. drugą osobę Trójcy Świętej. Najłatwiejszą i najpewniejszą drogą prowadzącą do zjednoczenia z Nią jest rozmyślanie o Męce Pańskiej i naśladowanie cierpiącego Chrystusa. Popularność. jaką dzieło Henryka Suzo cieszyło się przez wieki. można porównać jedynie z późniejszym o jeden wiek O naśladowaniu Chrystusa Tomasza à Kempis.

***

Mądrość Przedwieczna: Jeśli człowiek czyni. co może. niczego więcej się od niego nie wymaga. Bóg bowiem dopełnia. czego on nie dopełnił. Chory powinien wyzbyć się wszelkiej bojaźliwości i zbliżyć się do lekarza. a jego obecność uzdrowi go.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 39.99


ISBN

9788381373302: Wydawnictwo

Format

103.2: https://woblink.com/ebook/rodo-ochrona-danych-osobowych-przewodnik-po-zmianach-z-nowa-ustawa-odo-barbara-pioro-130014u

Cena:


Kazania. tom II

Autor: Jan Tauler

II tom Kazań jednego z najwybitniejszych mistyków średniowiecza i najsłynniejszego kaznodziei niemieckiego XIV wieku.

Głównym przedmiotem. wokół którego koncentruje się tematyka Kazań. jest unio mystica – mistyczne zjednoczenie duszy z Bogiem. Formą swoją związana z konkretnym środowiskiem i epoką nauka ta odnosi się do każdego człowieka. niezależnie od tego. czy żyje w klasztorze. czy na świecie. Jest to po prostu nauka o drodze człowieka do Boga.

Gdy miłość rozpoczyna swe dzieło. nie wolno ci ani na moment się usunąć spod jej wpływu.

Musisz iść za jej porywem i huraganami.

Nigdy się nie poddawaj przygnębieniu. bo jest ono wrogiem wszelkiego dobra.

Gdy zauważysz. że Bóg pociąga cię wewnętrznie. wtedy zostaw wszystko. pójdź za Nim z prostotą. porzucając wszystkie obrazy.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 39.99


Szatan i Judasz: U stóp puebla. Tom 8

Autor: Karol May

Szatan i Judasz: U stóp puebla. Tom 8

„Szatan i Judasz” to 11-tomowy cykl przygodowy autorstwa Karola Maya. twórcy słynnego Winnetou. Indiański wódz pojawia się.by wraz z innymi znanymi bohaterami wspólnie odbyć niebezpieczną podróż pełną ekscytujących przygód.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9fiszki ortograficzne, markiewicz instalacje elektryczne, książki socjologiczne, czarna owieczka lektura, szalawila, kobiety afryki, bułhakow biografia, maluch 126p tuning, co przyniesie los, paweł droszcz, noce i dnie książka, obróbka skrawaniem książka, kruszewski sztuka nauczania pdf, zycierzeczy, obrazki ortograficzne do wydruku, slow city, mechanika kwantowa teoretyczne minimum…