Ślady kultury starego świata na Rusi kijowskiej

Autor: Franciszek Rawita Gawroński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. W granicach dzisiejszej Ukrainy rozpatrzyć pragniemy drogi. którymi mógł oddziaływać wpływ kultury starego świata na terytorium nazwane przez nas Rusią Kijowską. a zatem na ludność zamieszkującą je. Był to przede wszystkim wpływ: starogreckiej kultury przez kolonie nad Pontem Euxińskim (Morzem Czarnym). a później kultury bizantyjskiej. następnie kultury łacińskiej i wreszcie arabskiej. a ściślej mówiąc – arabsko-wschodniej. Wpływ ten ujawniał się nader różnostronnie: w dziedzinie sztuki (wyroby artystyczne). wojskowości (różne rodzaje broni) i w końcu w dziedzinie przemysłu domowego… Ślady

1:

Cena:


Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 5

Autor: Philip G. Zimbardo

Psychologia. Kluczowe koncepcje to pięć tomów solidnej wiedzy psychologicznej. podanej w niezwykle przystępny i przyjazny sposób. Nowe wydanie zostało zaktualizowane o wyniki badań z ostatnich lat oraz najbardziej aktualne zagadnienia. Podręcznik ten może służyć zarówno studentom. jak i entuzjastom psychologii. Philip Zimbardo. zwany „twarzą i głosem psychologii”. wraz z Robertem Johnsonem i Vivian McCann przybliżają Czytelnikom podstawowe teorie i pojęcia psychologii. Strukturę podręcznika Autorzy zaplanowali tak. by ułatwiała uczenie się i zapamiętywanie materiału. a także zachęcała do krytycznego myślenia. Liczne przykłady. ćwiczenia i zadania pozwalają odnieść wiedzę psychologiczną do własnego doświadczenia i dostrzec jej zastosowania w codziennym życi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 20.12


Żydzi w poezji ludowej i historii ruskiej

Autor: Franciszek Rawita Gawroński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Wiemy. jaką rolę anarchiczną odegrali Kozacy w Rzeczypospolitej. że z tej trzywiekowej prawie anarchii powstawały i organizowały się. wyszłe z łona ruskiego społeczeństwa. dwa jego odłamy. z których jedna nosiła nazwę Kozaczyzny. druga – Hajdamaczyzny. Historycy nasi dawniejsi. a szczególnie bliżej wypadków stojący. lepiej od nas rozumieli następstwa o objawy tego ruchu społecznego. zrodzonego nad Dnieprem i porywającego furią swawoli ludność wiejską za sobą. lecz domyślnie raczej niż na podstawie badań i dokumentów – nieznanych im zresztą. Nie doceniono jednak znaczenia tego zjawiska d

12: https://woblink.com/ebook/dykcjonarz-uczonych-polakow-i-polek-w-trzech-tomach-tom-iii-ignacy-chodynicki-32278u

Cena:


Teologia w przyszłości

Autor: Krzysztof Hochman

Teologia w przyszłościKrzysztofa Hochmana jest pozycją nietypową na tle innych książek o szeroko pojętej tematyce teologicznej.

Łączy bowiem perspektywy wielu dziedzin wiedzy i otrzymuje w efekcie spójną. frapującą intelektualnie wizję zarówno teraźniejszości. jak i przyszłości. Treści filozoficzne ubrane są w przystępną formę dialogową. która ułatwia czytelnikowi śledzenie racjonalnych wywodów autora. kończących się zawsze zaskakującymi. ale przekonującymi tezami. Krzysztof Hochman często posługuje się obrazowymi paralelami. ułatwiającymi zrozumieć jego intrygujący tok myślenia i dostrzec faktyczne podobieństwa między przeszłością a teraźniejszością.

Autor prezentuje spojrzenie dalece niesz

:

Cena:peter v brett otchłań pdf, leszek czerwonka, postępowanie cywilne podręcznik, marcin fatalski, funkcje finansow publicznych, audio booki, trochonowicz jankiewicz, książka minimalizm, jesper juul być mężem i ojcem, reguła św benedykta pdf, damy do towarzystwa, piekara sługa boży, piekło kobietom, władcy chaosu online, kolejne 365 dni książka, metoda lean startup. wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek, wygaśnięcie zobowiązania, weteran pdf, penis slonia, krzysztof spadło skazaniec tom 5…