Jądro ciemności

Autor: Jeseph Conrad

Arcydzieło literatury światowej. Jądro ciemności to opowieść o podróży do kresu cywilizowanego świata i wytrzymałości własnej wyobraźni. Marlow. główny bohater powieści. tak jak sam Conrad przed laty. podróżuje rzeką. niewielkim parostatkiem. przez nieogarnioną. pełną niebezpieczeństw afrykańską dżunglę. by dotrzeć do legendarnego agenta kolonii. niejakiego Kurtza. Im bliżej celu. tym świat staje się mroczniejszy. wydarzenia coraz mnie zrozumiałe. a zło bliższe i niepokojąco wytłumaczalne.  Podróż do serca dżungli. pełna okrutnych epizodów nieodwołalnie zmienia bohatera. stając się w istocie wyprawą do najmroczniejszych zakątków własnej duszy. A spotkanie z umierającym Kurtzem wieńczy dotyk obłędu. zbliżając bohatera do tytułowego jądra ciemności.  „Mam wrażenie. że usiłuję wam opowiedzieć sen — a wysiłek mój jest daremny. ponieważ żadna relacja nie może dać pojęcia o sennych wrażeniach. o tej mieszaninie bez sensu. niespodzianki i oszołomienia wśród dreszczy walki i buntu — o tym poczuciu. że się jest we władzy niewiarygodnego — poczuciu. które stanowi prawdziwą istotę snu…”

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Dwoje pod napięciem

Autor: Agnieszka Czochra

Szczyrk. początek marca i dwoje nieznajomych. którzy od początku nie przypadają sobie do gustu. Ona – temperamentna. rudowłosa studentka ratownictwa medycznego. chętnie korzystająca z uroków życia; on – młody nauczyciel WF-u po przejściach. którego właśnie porzuciła narzeczona. Los uparcie pcha ich ku sobie. choć pierwsze. przypadkowe spotkanie o mało nie kończy się dla niego utratą życia. Za drugim razem wcale nie jest lepiej. Ale kiedy oboje gubią się na górskim szlaku i są skazani na swoje towarzystwo przez najbliższe dwadzieścia cztery godziny. coś ulega zmianie. Przyroda. zmienna górska pogoda. noc spędzona pod rozgwieżdżonym niebem i burza z piorunami. „Dwoje pod napięciem” to iskrząca opowieść o młodości. przygodzie i szansie na wiosenne przesilenie.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 28


(Nie)napisane arcydzieło. Znaczenie „Dziennika” w twórczości Andrzeja Kijowskiego

Autor: Agnieszka Tomasik

Andrzej Kijowski zostawił po swojej śmierci kilkadziesiąt małych. niepozornych notesów. Spisywał w nich zwierzenia o twórczych lękach. projekty i próbki literackie. fragmenty felietonów. komentarze polityczne i barwne obrazki z życia pisarzy w PRL-u. Dziennik pisał „zamiast” wielkiej powieści. o jakiej stworzeniu marzył. w chwilach twórczej jałowości i gdy wydarzenia polityczne nabierały rozpędu. Paradoksalnie zapiski te okazały się fascynującą autobiografią i najważniejszą książką Andrzeja Kijowskiego. (Nie)napisane arcydzieło to wielowymiarowy portret bohatera swoich czasów. sumiennego świadka wydarzeń drugiej połowy XX wieku. wrażliwego poszukiwacza religijnej tożsamości. pisarza przeżywającego męki artysty i potyczki z cenzurą. zmagającego się z upływającym czasem. chorobą i własną słabością.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 28


Ewa Drzyzga. Jak ja to robię

Autor: Beata Nowicka

OSOBISTA HISTORIA JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH GWIAZD POLSKIEJ TELEWIZJI Udowodniła. że dzięki szczerej rozmowie da się zmienić myślenie ludzi. Odważyła się podejmować tematy. które w konserwatywnym kraju były objęte absolutnym tabu. Pozwoliła kobietom opowiadać o najważniejszych dla nich sprawach w czasie najlepszej oglądalności. Przy jej programach Polki dojrzewały do mówienia wprost o swoich problemach. Walczyła z dyskryminacją. nietolerancją. stereotypami. Jako dziennikarka wyznaje zasadę. że pewne historie muszą zostać opowiedziane. Opowieści uczą. wzruszają. poszerzają nasze horyzonty i uwrażliwiają. Jej własna historia. absolutnie wyjątkowa. bogata dzięki tak wielu poznanym przy Rozmowach w toku ludziom. odkrywa przed nami nieznaną dotąd Ewę Drzyzgę. W szczerej rozmowie z Beatą Nowickądziennikarka opowiada o swojej zawodowej ścieżce. życiowych zawirowaniach. a przede wszystkim o niesamowicie intensywnej pracy przy talk show. który odmienił życie tak wielu ludzi. a także samej prowadzącej.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99


https://woblink.com/product-publication/download/18090/pdf

1:

:

Cena:


ISBN

9788377858264: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/rzeka-zbrodni-jaroslaw-jakubowski-18540u

Cena:halliday fizyka tom 3 pdf, oświecenie filozofia, zbiór zadań z fizyki liceum, ada palmer, audiobook kwiat kalafiora, sztuka kochania pdf docer, bracia lwie serce książka online, jak napisać pracę dyplomową, lev belle aurora, fizyka podstawy, sensy i bezsensy edukacji wczesnoszkolnej pdf, kat miłości pdf, nos4a2, zbrodnia i seks, ryzyko gangstera anna wolf pdf, self reg chomikuj, blask rylski, metody wyceny przedsiębiorstw pdf, europejka, książki sf 2017, dynastia miziołków pdf darmowy, język niemowląt tracy hogg…