Trzy minuty po trzeciej. Powieść sensacyjno-egzotyczna

Autor: Teodor Parnicki

Powieściowy debiut Teodora Parnickiego z 1929 roku wraca do czytelników po ponad 85 latach zapomnienia!

Autor przenosi czytelników w egzotyczny świat Azji i  odległej Mandżurii. której stolica. Harbin. w latach dwudziestych zyskała miano „Paryża Dalekiego Wschodu”. Właśnie tam rozpoczyna się historia opowiedziana na kartach „Trzech minut po trzeciej”. powieści. której narracja jest kreślona przez Parnickiego w zgodzie ze wszystkimi regułami literatury popularnej początku XX wieku.

Akcja powieści rozpoczyna się w mroźny zimowy wieczór w połowie lutego 1927 roku. gdy w ręce sowieckiego wywiadu przypadkowo dostają się dokumenty. których ujawnienie naraziłoby japońskie interesy związane z Koleją Wschodniochińską. Tajne informacje wkrótce mają być prze

22: https://woblink.com/ebook/fragmenty-winem-poplamionego-notatnika-charles-bukowski-robert-sudol-17579u

Cena:


Psy Egiptu

Autor: Bogusław Chrabota

Powieść z akcją osadzoną w pieczołowicie zrekonstruowanej rzeczywistości starożytnego Egiptu

Egipt faraonów. tysiąc czterysta lat przed Chrystusem. Małoletnia księżniczka z azjatyckiego królestwa Mitanni wędruje na dwór faraona. Ma zostać jego kolejną żoną. W kananejskiej twierdzy Megiddo. od której wiele lat później bierze nazwę biblijny Armagedon. czeka na nią egipski poseł Mane. Do spotkania jednak nie dochodzi. ponieważ Mane zostaje zamordowany. a księżniczka porwana. Do Megiddo przybywa jednak eskortujący ją mitannijski możnowładca Haramaszi. To on przy udziale egipskiego żołnierza o imieniu Tut („Żywy”) próbuje wyjaśnić tajemnice morderstwa i porwania. Nie jest to jednak łatwe. ponieważ każdy jest podejrzany. a okrutna intryga zbiera kolejne krwawe żniwo.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99www.publio.pl, planeta lema. felietony ponadczasowe, trollsky noże na sprzedaż, informacja zarządcza, krystyna lisiecka, tadeusz pabjan, wspomnienia wojenne pdf, dary anioła 3 pdf, felicjan faleński, julian tuwim twórczość, zarządzanie stresem czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach, ck dezerterzy online, bezwstydny klient pdf, techniki przesłuchań, potęga podświadomości audiobook download, szmaragdowe miasto…