Mitologia współczesna

Autor: Marcin Napiórkowski

Mitologia współczesna poświęcona jest analizie współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych

za pomocą klasycznych teorii mitu. Zestawienie takie ujawnia w dobrze nam znanej. codziennej rzeczywistości kulturowej pokłady logiki całkiem odmiennej od „zdrowego rozsądku”. jaki na co dzień przypisujemy kulturze Zachodu i pozwala w nowym świetle pokazać fenomeny. które wydają się dobrze już przez naukę rozpracowane i pozbawione tajemniczości.

W książce stawiana jest teza. że współczesna mitologia odpowiada na tę samą potrzebę. co jej szacowne starsze siostry – pragnienie zrozumienia świata i nadania mu sensu; posługuje się też podobnymi metodami – myśleniem za pomocą rzeczy. przedstawianiem zjawisk jednostkowych zamiast zas

32.9: https://woblink.com/ebook/kontener-marek-bienczyk-135262u

Cena:


ISBN

9788301202200: Wydawnictwo

Format

79: https://woblink.com/ebook/geografia-fizyczna-swiata-jerzy-markowski-135658u

Cena:


Mikrobiologia

Autor: Jadwiga Baj

Książka jest jedynym podstawowym podręcznikiem do mikrobiologii na polskim rynku. W rozdziałach opisujących budowę. metabolizm i genetykę prokariotów (II-VI) omówiono zarówno cechy wspólne dla obu tych grup mikroorganizmów. jak i fundamentalne właściwości. które je odróżniają.

W rozdziale VII podsumowane zostały wyniki analiz genomicznych prokariotów oraz omówiono zjawiska wpływające na strukturę ich genomów. Wątkiem przewodnim tego rozdziału jest horyzontalny transfer genów – jego mechanizmy i główni sprawcy. czyli ruchome elementy genetyczne. o których. głównie za sprawą genomiki. gromadzimy coraz więcej informacji.

W rozdziale VIII omawiano wirusy prokariotyczne – nie tylko ich budowę i strategie namnażania się. lecz również ic

25.9: https://woblink.com/ebook/jak-zerwac-z-plastikiem-katarzyna-dudzik-will-mccallum-136106u

Cena:


The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Autor: Robert Louis Stevenson

Język angielski

Poziom B2-C1

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu <

:

Cena:


ISBN

9788373778047: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/medycyna-ciala-i-ducha-starozytna-madrosc-we-wspolczesnej-nauce-villoldo-alberto-136122u

Cena:milosc i co dalej, stephen king ebook za darmo, na saksy, duma i uprzedzenie mobi, psychologia osobowości książki, santorski książki, lost po polsku, friszke andrzej, olga rudnicka granat poproszę, dyskopatia szyjna ćwiczenia pdf, smog pdf, biologia od podstaw, zbrodnia i kara online, ludzie krotka historia, i nie było już nikogo streszczenie…