Do fanatyków. Trzy refleksje

Autor: Amos Oz

Oto trzy eseje. w których Amos Oz mierzy się z problemami historycznymi. politycznymi i społecznymi. ważnymi dziś nie tylko w Izraelu.

Co jest istotą fanatyzmu? Skąd się on bierze? A może jego ziarno tkwi w każdym z nas? Czy można mu jakoś przeciwdziałać?

Choć autor odnosi się do historii. kultury i uwarunkowań Izraela. jego refleksje są przejmująco uniwersalne i niezwykle aktualne. Zwraca się zaś przede wszystkim do tych czytelników. którzy nie podzielają jego poglądów. Wyraża niepokój o przyszłość. ale też nadzieję. że lepsza przyszłość jest możliwa.

W świecie. w którym coraz silniej dają o sobie znać nacjonalizm i inne skrajne ideologie. warto wsłuchać się w jego głos.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


ISBN

9788376867076: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/kroniki-drugiego-kregu-3-kamien-na-szczycie-ewa-bialolecka-126125u

Cena:


Prawo przedsiębiorców. Przewodnik po zmianach przepisów

Autor: Dominik Majewski

Prezentujemy Państwu jedyną na rynku publikację. w której przedstawiono szczegółowe porównanie przepisów ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej z nowymi przepisami. tworzącymi łącznie tzw. Konstytucję Biznesu. które są zawarte w:

● ustawie z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców;

● ustawie z 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

● ustawie z 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy;

● ustawie z 6 marca 2018 r. o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Przygotowaliśmy ją z myślą o

:

Cena:


Od Banjo Patersona do Meliny Marchetty. Adaptacje literatury australijskiej

Autor: Opracowanie zbiorowe

Od Banjo Patersona do Meliny Marchetty to kolejny tom w serii poświęconej adaptacjom filmowym literatur narodowych. Autorzy niniejszego zbioru analizują wybrane utwory literatury australijskiej – zarówno klasycznej. z przełomu XIX i XX wieku. jak i tej bardziej współczesnej – oraz ich filmowe lub telewizyjne adaptacje. Znalazło się tu miejsce zarówno dla powieści Oko cyklonu noblisty Patricka White’a. jak i dla Ptaków ciernistych krzewów Colleen McCullough. największego sukcesu komercyjnego literatury australijskiej. dla wybitnych dzieł filmowych. takich jak Piknik pod wiszącą skałą Petera Weira. a także dla najważniejszych bohaterów tamtejszej historii i mitologii. Wiele opisanych adaptacji filmowych zreal

32: https://woblink.com/ebook/warszawskie-pasaze-krzysztof-rutkowski-125703u

Cena:słownik związków frazeologicznych online, egzamin gimnazjalny przyrodnicze 2019, archeologia zakazana, zasady metody socjologicznej pdf, witowski pdf, karma ulub, najlepsze cykle fantasy, ipv6 czy ipv4, powinowactwo biologia, miś uszatek książka, celibat. opowieści o miłości i pożądaniu pdf, paradoks wyboru pdf, guzik ang, rozpad zsrr mapa, popiół i diament książka, usiłowanie kwalifikowane, perfumy kleopatry, henryk mąka…