:

:

Cena: 42.4


Słońce w Chwale. Bestsellerowa powieść o Ryszardzie III

Autor: Sharon Kay Penman

             Czym Ryszard III zasłużył sobie na to. by przejść do historii jako najbardziej znienawidzony władca Anglii?

             Sharon Penman podejmuje swoją narracyjną wyprawę w wiek XV i dramatyczne czasy Wojny Dwóch Róż. wiedziona nie tylko historyczną ciekawością. lecz także pasją starcia się z mitem. Chce bowiem przywrócić dobre imię człowiekowi. który stał się  uosobieniem nikczemności. przewrotności i bezwzględności w dążeniu do celu.

             Poznajemy zatem Ryszarda Plantageneta. księcia Gloucester i króla Anglii jako dziarskiego. odważnego. lojalnego i wrażliwego rycerza. który po śmierci przegrał z wrogo spreparowaną pamięcią historyczną.

Wydawnictwo: Zys

Cena:


Umowy terminowe po zmianach

Autor: INFOR PL SA

Nie wiesz jak po zmianach zatrudniać pracowników na terminowe umowy o pracę? Sięgnij po książkę ‚Umowy terminowe po zmianach’. Zapoznaj się z nowymi zasadami zatrudniania. Publikacja omawia najnowsze zmiany. m.in. : • na jaki maksymalny okres można zawierać umowy na czas określony. • jakie okresy wypowiedzenia trzeba stosować w przypadku umów na czas określony. • jak zawierać umowy na okres próbny • jak stosować nowe przepisy w okresie przejściowym. Zmienione regulacje przedstawione są na praktycznych przykładach. Publikacja zawiera o wzory dokumentów oraz treść nowych przepisów.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 29.9


Pod słońcem prowincji. Zapiski z prostego życia. Potrawy z ziemi i pór roku

Autor: Katarzyna Enerlich

Katarzyna Enerlich prowadzi nas w swój świat prowincji. tym razem proponując zbiór opowieści. Takie właśnie historie przekazywali sobie ludzie. gdy ich domy otulały długie zimowe noce. Opowieści tworzyły więzy. uczyły zrozumienia przemian i zjawisk zachodzących wokół nich. Utrwalały tożsamość. Tę właśnie tożsamość chce ocalić w nas również Autorka. Pochylając się nad swoją prowincją. zachęca nas. by zrobić to samo ze swoim światem. gdziekolwiek on się znajduje. W opowieści znajdzie się miejsce i na podróże. i na poruszające legendy. i na proste i sprawdzone receptury domowych kosmetyków oraz smacznych i nieskomplikowanych przepisów. Pod niebem Prowincji. czyli zapiski z prostego życia podzielone są na cztery części – pory roku; wszak życie z ziemi i pór roku jest najprostsze. ale i najpiękniejsze. Każdy może takiego życia spróbować. niekoniecznie trzeba mieszkać na wsi. Autorka pisze. patrząc na swój świat: Wystarczy odsłonić firankę. Świat het. daleko. Jakby nie miał początku ani końca. Gdy pojawia się w twoim życiu jakiś cień. zrób tak. jak podczas jazdy autem podczas mgły. Zwolnij i włącz krótkie światła. Bezpieczniej dojedziesz do celu. bo lepiej zobaczysz drogę. Spróbuj zwolnić w swoim życiu. by dalej dojechać. Spróbuj włączyć krótkie światła.

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Wolność jest w Tobie

Autor: o. Cyprian Moryc OFM

Dzisiejszy człowiek każdego ranka troszczy się o swoje włosy i o przebranie. ale duszy nie dotyka. Nawet jej nie budzi. Później idzie do pracy. by doskonalić silniki statków kosmicznych. a tymczasem jego serce staje się wysypiskiem śmieci. Książka to poradnik duchowy dla współczesnego człowieka.

Wydawnictwo: Rafael

Cena: 29.9link wielbiciel, stulecie detektywów, dzieci z bulerbyn pdf, kolorowy szalik pdf, irena pospiszyl, kobieta w gorsecie, allen carr prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie pdf download, kryzys monarchii wczesnopiastowskiej, pierwsza dzielnica, pałac zdrady, the sinking city poradnik, sprawdzian klasa 4, bellarmin, skandal pdf, jak uczyć się szybciej i skuteczniej, biologia z tangramem pdf…