Kiedy boga nie ma

Autor: Przemysław Jankowski

„Kiedy boga nie ma” to książka o ateistach i ateizmie. a zatem również o religii. religiach. Kościele i relacjach z nim. systemach wartości i sposobach postrzegania świata. To książka o bogu. o jego bliżej niezidentyfikowanych obrazach i o mnogości jego wyobrażeń oraz o tym. jak człowiek potrafi sobie bez niego poradzić. Ta książka to nie tylko spis przemyśleń i sposobów recepcji idei boga. to historie ludzi. którzy w pewnym momencie swojego życia zdecydowali się obrać drogę. która z bogiem ma niewiele wspólnego. Ten mały spis ludzkich historii pokazuje różnice między ateistami oraz ich cechy wspólne. różnie jednakże przez nich interpretowane. Pokazuje. jak bardzo różnią się między sobą ci. których często wrzuca się do jednego wora. myśląc jak o ludziach wykluczonych. pozbawionych podmiotowości w zatomizowanym społeczeństwie. w którym wszyscy w coś wierzymy. „Kiedy boga nie ma” to po prostu długie Polaków rozmowy. choć najmniej jest tu polityki i narzekania. najwięcej zaś ludzkiej materii i boga. Czy to książka adresowana do ateistów? Cóż. jeśli chcą oni zrozumieć swój ateizm. to najpewniej nie. Z nim trzeba się przegryźć. czasem pokłócić. aby w końcu pogodzić lub toczyć nieustanny bój. Innymi słowy. to książka dla tych. którzy chcą zrozumieć to. czego inni ciągle nie rozumieją. bez względu na to. czy żegnają się od lewej do prawej. do modłów rozkładają dywan. chodzą z durszlakiem na głowie czy zwyczajnie nie wierzą w samą ideę istot boskich do tego stopnia. że nawet żarty z niej już ich nie bawią. Tak. to książka dla wszystkich. którzy mają problem z tymi. którzy żyją po swojemu. nie przejmując się tym. że komuś może być to nie w smak.

Wydawnictwo: rozpisani.pl

Cena: 19


CICERO VORTIT BARBARE. Przekłady mówcy jako narzędzie manipulacji ideologicznej

Autor: Katarzyna Marciniak

Cyceron był nie tylko mówcą i politykiem. ale także tłumaczem. Jego przekłady były czytane przez kolejne pokolenia pisarzy i myślicieli. tworzyły podstawy literackiej kultury Europy. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę. że przybliżając współobywatelom największe osiągnięcia greckiej literatury. Cyceron modyfikował je tak. by zawierały treści zgodne z ideałami republikańskimi. których bronił w swoich pismach. W ten sposób starał się tworzyć iluzję. że w kwestiach moralności i polityki on i greccy autorzy mówią jednym głosem. Iluzję spójnego modelu kultury grecko-rzymskiej przekazywano przez kolejne stulecia. Dziedzicami tej tradycji jesteśmy także my…

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 28


Nowa miłość

Autor: Carol Marinelli

Jasmine postanawia udowodnić sobie i rodzinie. że rozwód to nie koniec świata. Znajduje pracę w innym szpitalu. organizuje opiekę nad dzieckiem. stara się nawet prowadzić życie towarzyskie. Jej spokój burzy zauroczenie doktorem Devlinem. Oboje są przeciwnikami bliższych relacji w miejscu pracy. jednak pożądanie jest silniejsze…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Jedyny i Niepowtarzalny Ivan

Autor: Katherine Applegate

Bestseller z listy New York Times! Książka nagrodzona prestiżowym Medalem Newbery za wybitny wkład w literaturę dziecięcą! Zainspirowana prawdziwą historią opowieść o gorylu. który spędził niemal trzy dekady w mini zoo mieszczącym się przy centrum handlowym. nie widząc żadnego przedstawiciela własnego gatunku. Kiedy poznaje Ruby. malutką słonicę odebraną rodzinie. Ivan zaczyna postrzegać miejsce swojego zamieszkania z zupełnie innej perspektywy. I tylko od niego będzie zależeć czy uda mu się coś w życiu Ruby zmienić. Trzymając kciuki za Ivana. trzymamy je tak naprawdę za nasze własne człowieczeństwo i nasze możliwości.Wzruszająca. pięknie napisana i inteligentna historia. która zmienia punkt widzenia na zwierzęcą wrażliwość.Katherine Applegate miesza humor i smutek. by stworzyć ni

:

Cena:emigrant krzyżówka, komornik tom 3, język c# 6.0 i platforma .net 4.6, pomnik cesarzowej achai tom 2 pdf, severski odwet, jacek pająk, michael jordan wiek, nie musimy, sprawdzian z przyrody klasa 4 dział 1, melanie milburne, fce słownictwo pdf, żar marai, niepełnosprawni artyści, próbowałam już wszystkiego, olszany kamienna róża…