Świat musi mieć sens

Autor: Klich Aleksandra

O świecie pustych kościołów. o tym. dlaczego Chrystus nie zszedł z krzyża. po co biskupowi niewierzący. jak nie zmilitaryzować chrześcijaństwa i dlaczego w Kościele częściej rozmawia się o ciele niż o duchu?

W rozmowach z wyjątkową postacią polskiego Kościoła – arcybiskupem Józefem Życińskim. autorka porusza wiele ważnych wątków dotyczących współczesności i religii. Rozmawiają m.in. o feminizmie. o in vitro. eutanazji. strachu. przyjaźni i samotności.

Książka. która pozwala usłyszeć głos autorytetu.

Nowe wydanie. uzupełnione o pasjonującą opowieść o Arcybiskupie.

Społeczeństwo bez wielkich ideałów. w którym ludzie żują gumę i wymieniają się ploteczkami. może istnieć. ale ja się boję takiego świata. Świat

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 36


Zielnik klasztorny

Autor: Anna Paczuska

Przez wieki klasztory były miejscem. w którym gromadzono wiedzę na temat ziół i metod leczenia nimi. Wielu zakonników i wiele zakonnic poświęciło życie na opracowywanie nowych receptur. odkrywanie właściwości roślin i leczenie chorych. Bez ich doświadczenia i ogromnej pracy nie mielibyśmy dziś pojęcia. jakimi skarbami obdarzyła nas natura.

Książka zawiera:

Dokładny opis 45 roślin zielnych uprawianych w przyklasztornych ogródkach wraz z informacją. jak je zbierać. suszyć i przechowywać.

Dane dotyczące właściwości leczniczych poszczególnych roślin.

Najsłynniejsze przepisy na klasztorne nalewki. napary. okłady. kąpiele. wina. soki. maści. syropy i olejki lecznicze.

Ciekawostki na temat historii ziół. nazewnictwa roślin i tradycyjnych metod leczenia.

Informacje

:

Cena:


Święci wokół nas

Autor: Anna Paczuska

Dlaczego kierowcy wieszają w autach medaliki ze św. Krzysztofem? Po co przy remizach strażackich stoją figury św. Floriana? Przed czym chroni krzyż św. Andrzeja przy przejeździe kolejowym? Komu zawdzięczamy Bożonarodzeniową szopkę?

Na te i wiele innych pytań dzieci znajdą odpowiedzi w książce „Święci wokół nas”. która w ciekawy i przystępny sposób przedstawia biografie najsłynniejszych świętych Kościoła katolickiego i to. jak różne mogą być drogi do świętości. Każda z opowieści zachęca do odszukania świętych w otaczającym dziecko świecie: w znakach. dziełach sztuki. legendach. pomnikach. powiedzeniach. obyczajach.

Pokazuje. że święci. choć żyli dawno temu. wciąż są obecni w naszym życiu – są wokół nas.

Wydawnictwo: RM

Cena:


ISBN

9788380839397: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/fabryka-wiatru-beata-mieczkowska-mistak-129898u

Cena:retoryka pdf, sprawdzian pole figur klasa 5, niedźwiedź w cieniu smoka, obcym alfabetem pdf, bajka o brzydkim kaczatku, czy bóg gra w kości, brat jakuba, hildegarda z bingen pdf, swietłana bogucka, e-boki, osiem przez dwa, ludzie dobrej woli, klaus schwab, topory wikingów, grzesznik książka, efekt balassy-samuelsona…