ISBN

9788393873142: Wydawnictwo

Format

30.66: https://woblink.com/ebook/zly-jednorozec-platte-f-clark-piotr-w-cholewa-17982u

Cena:


Psy Egiptu

Autor: Bogusław Chrabota

Powieść z akcją osadzoną w pieczołowicie zrekonstruowanej rzeczywistości starożytnego Egiptu

Egipt faraonów. tysiąc czterysta lat przed Chrystusem. Małoletnia księżniczka z azjatyckiego królestwa Mitanni wędruje na dwór faraona. Ma zostać jego kolejną żoną. W kananejskiej twierdzy Megiddo. od której wiele lat później bierze nazwę biblijny Armagedon. czeka na nią egipski poseł Mane. Do spotkania jednak nie dochodzi. ponieważ Mane zostaje zamordowany. a księżniczka porwana. Do Megiddo przybywa jednak eskortujący ją mitannijski możnowładca Haramaszi. To on przy udziale egipskiego żołnierza o imieniu Tut („Żywy”) próbuje wyjaśnić tajemnice morderstwa i porwania. Nie jest to jednak łatwe. ponieważ każdy jest podejrzany. a okrutna intryga zbiera kolejne krwawe żniwo.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99


: Mary Kubica

Tego dnia Chicago tonęło w deszczu. a ta dziewczyna stała bez ruchu na peronie. W rękach trzymała zawiniątko. Heidi od razu zwróciła na nią uwagę. Zauważyła podarte dżinsy. zniszczony płaszcz i niemowlę. które nastolatka próbowała chronić przed ulewą. Heidi nie byłaby sobą. gdyby nie zareagowała – zawsze miała ambicję. by naprawiać świat. Mimo protestów rodziny. zaprosiła Willow pod swój dach. Powinna dokładnie wypytać ją o przeszłość. powinna ustalić. przed kim i dlaczego ucieka. kto jest ojcem jej dziecka. Ale Heidi woli nie wiedzieć. Zapłaci za to wysoką cenę.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 22.99


ISBN

9788379004546: Wydawnictwo

Format

22.9: https://woblink.com/ebook/shavrill-prosba-i-zadanie-tomasz-kolomyjski-18067u

Cena:


A po ziemi wychodźcy idą w obce kraje. O poezji i poetach Drugiej Emigracji

Autor: Janusz Kryszak

Dwanaście studiów poświęconych emigracyjnym narracjom tożsamościowym w twórczości takich poetów. jak Stanisław Baliński. Marian Czuchnowski. Józef Łobodowski. Jerzy Pietrkiewicz czy Bronisław Przyłuski. Autora interesują drogi. jakimi poruszają się oni w poszukiwaniu poetyckiej „mowy wygnańczej”. to. jak odnajdują idiom poetycki zdolny unieść bagaż doświadczeń gromadzonych przez lata emigracji oraz jak kształtują „język wygnania” osadzony w odmiennych kręgach tradycji. Taka perspektywa oglądu emigracji/wygnania pozwala interpretować doświadczenia polskiej literatury nie tylko przez pryzmat polityki i historii. ale także stałego konstruktu ludzkiej kondycji.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena:


1

:

:

Cena:


Rycerz i Śmierć. O „Elegiach duinejskich” Rainera Marii Rilkego

Autor: Katarzyna Kuczyńska-Koschany

Pierwsza polska monografia Elegii duinejskich Rainera Marii Rilkego – najdojrzalszego dzieła austriackiego poety. pisanego w zmaganiu ze śmiertelną chorobą. Cykl duinejski to nowy wymiar gatunku elegii. a także odważna diagnoza nowoczesności. Z nowoczesnością właśnie i ze śmiercią – nim padnie pokonane – walczy dzielnie jak rycerz Rilkeańskie „ja”. Horyzont i szczegół stanowią dwie najistotniejsze współrzędne uprawianej tu hermeneutyki – autorskiej interpretacyjnie. a jednocześnie umocowanej w niemieckojęzycznej literaturze przedmiotu. To połączenie filologicznego mikrokosmosu uważnej lektury (close reading) z odwołaniem do całości cyklu. jak również do polskich kontekstów translacyjnych i recepcyjnych.

Wydawnictwo: Zwierciadło

Cena: 35.9ziemia obiecana powieść, dawid mateusz stacja wieży ciśnień, insygnia śmierci pdf, migracje wewnętrzne, produkty turystyczne, niepokorny mężczyzna pdf, robert cieslak, wszystko za k2, jadwiga stawnicka, relaksacja schulza, niespokojni zmarli pdf, zwiazki heterocykliczne, ania z zielonego wzgórza mobi, szczeklik interna pdf, tango mrożek audiobook, maripoza, marzena makowska, beata dmowska, piotr mikuli, andrzej skalimowski, pan buk facebook, pakt z diabłem pdf meghan march, sarah j maas królestwo popiołów, montefiore simon, marta kielczyk mąż…