Party na jachcie

Autor: Bella Frances

Choć urodzona w arystokratycznej rodzinie. Lucinda Bond nie lubi eleganckich strojów i życia na świeczniku. Prawdziwym koszmarem są dla niej publiczne wystąpienia. Gdy pewnego wieczoru przychodzi jej poprowadzić aukcję charytatywną podczas przyjęcia na jachcie. jest przerażona. Pomoc przychodzi z najmniej spodziewanej strony. W zadaniu wyręcza ją znany argentyński sportowiec Dante Hermida. z którym kilka godzin wcześniej zdążyła się pokłócić na śmierć i życie…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Medycyna stylu życia

Autor: Artur Mamcarz

Pierwsza w Polsce publikacja na temat medycyny stylu życia napisana na podstawie najnowszych badań EBM. Zawiera rzetelne informacje na temat zdrowego stylu życia i skutecznego zalecania go pacjentom. Pokazuje jego wpływ na terapię i prewencję chorób cywilizacyjnych. co w wielu przypadkach jest skuteczniejsze niż leczenie farmakologiczne. Książka podzielona została na części. które obejmują wszystkie filary zdrowia. Skierowana jest zarówno do lekarzy. specjalistów zdrowia publicznego. dietetyków. fizjoterapeutów. jak i fanów zdrowego stylu życia.

W naszym kraju stopniowo rozpowszechnia się przekonanie. że styl życia jest główną determinantą stanu zdrowia. Dlatego z wielką ciekawością przeczytałem monografię zatytułowaną „Medycyna stylu życia”.

39.9: https://woblink.com/ebook/ortoreksja-zdrowe-odzywianie-rozsadek-czy-juz-obsesja-renee-mcgregor-135079u

Cena:


ISBN

9788380027671: Wydawnictwo

Format

45: https://woblink.com/ebook/historia-izraela-shapira-anita-135586u

Cena:


Płynne pokolenie

Autor: Zygmunt Bauman

Oto ostatnie dzieło ikony kultury. człowieka. który zyskał ogromną popularność dzięki zdolności do komunikowania się ze wszystkimi językiem zrozumiałym. a jednocześnie nigdy zanadto uproszczonym. Badacz ten objaśnił ponowoczesność za pomocą wiele mówiącego obrazu „płynnego społeczeństwa”. które porzuciło wspólnotę na rzecz indywidualizmu. i przekonuje. że jedyną rzeczą stałą jest zmiana. a jedyną pewną – niepewność.

Nad tymi stronicami pracował Zygmunt Bauman w ostatnich chwilach przed śmiercią.

W dialogu z Thomasem Leoncinim Bauman po raz pierwszy podejmuje rozważania na temat pokolenia urodzonego w latach 80. które w płynnym. ciągle zmieniającym się społeczeństwie czuje się jak w domu. I. jak zwykle na drodze wymiany zdań. Bauman potrafi uchwycić rzeczywistość w jej najprawdziwszym i najgłębszym wymiarze. a nawet w jej najbardziej ulotnych przejawach. Modyfikacje ciała. tatuaże. chirurgia plastyczna. hipsterzy. dynamika agresji (a szczególnie znęcanie się). Internet. przemiany związane z seksem i miłością – wszystko to analizuje w tej zwięzłej. olśniewającej. popowej książce. która wciągnie zarówno tych. którzy z różnych względów mają do czynienia z młodzieżą. jak i większość czytelników Baumana.

To ostatnia lekcja. jakiej udziela nam największy socjolog i filozof współczesności.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Sierota. bestia. szpieg

Autor: Matt Killeen

„Bękarty wojny” dla nastolatków. Lato roku 1939. Dla Żydów dobry moment na opuszczenie Berlina już dawno minął. Po tragicznej w skutkach próbie ucieczki piętnastoletnia Sara – sprytna i impulsywna gimnastyczka – zostaje sama jak palec. Ale gdy już się wydaje. że szczęście ją opuściło. los stawia na jej drodze brytyjskiego szpiega. a ten składa jej propozycję nie do odrzucenia. Jeśli Sara pomoże mu w pewnej niebezpiecznej misji. on wywiezie ją z Niemiec. Sara przyjmuje więc fałszywą tożsamość. wstępuje do elitarnej szkoły dla córek nazistów i rozpoczyna grę o wszystko.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 31.2


Rewolucja. Świat bez Boga

Autor: Praca zbiorowa

Religijna. francuska. bolszewicka. seksualna. genderowa – mimo że różnorodne. wszystkie rewolucje mają ze sobą coś wspólnego.

Wydawnictwo: Monumen

Cena: 10


Magiczna Biblioteka Bibbi Bokken

Autor: Jostein Gaarder

Książki to przygoda!

Nils mieszka w Oslo. Berit w Fjaerland na zachodzie Norwegii. Piszą do siebie listy w książce. którą wysyłają pocztą. Pewnego dnia Berit widzi. jak tajemniczej damie wypada z torebki list. Czyta go ukradkiem. Jest w nim mowa o książce. która ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Kto napisał ten niezwykły list? Czy można trzymać w ręku książkę. która dopiero zostanie wydana? I kim jest Bibi Bokken? Dlaczego w jej domu nie ma książek. chociaż wiadomo. że je zbiera?

Nils i Berit szukają nie tylko tajemniczej książki. ale także magicznej biblioteki. Poszukiwania zaprowadzą Nilsa i Berit w świat książek. który narodził się przed kilkoma tysiącami lat. kiedy wymyślono pierwsze litery.

Książka to magiczny świat. pełen malutkich znaków. które potrafią ożywić zmarłych. a żywym zapewnić życie wieczne. To niepojęte. fantastyczne i ‚magiczne’. że dwadzieścia sześć liter w alfabecie da się złożyć na tyle sposobów. że zapełnią długie półki z książkami i zabiorą nas w świat. który nigdy się nie kończy. Wciąż rośnie i rozszerza się. dopóki na tej ziemi istnieć będą ludzie. Popatrzyłem na ściany. przez moment wydawało mi się. że wszystkie książki spoglądają na mnie. jak gdyby były żywe. i wołają:

– Chodź do nas. nie bój się. chodź!

Nagle poczułem ogromny głód. ale nie chciało mi się jeść. Poczułem głód wszystkich tych słów ukrytych na półkach.

-fragment

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Żelazny kruk 1. Wyprawa

Autor: Rafał Dębski

Pewnej nocy nad wioską. w której mieszka Evah rozlega się potężny głos. przemawiający w nieznanym języku. Słychać szum i hałas. zrywa się mocny wiatr. Mieszkańcy od razu odgadują.

że to musi być Żelazny Kruk. Ojciec Evaha ukrywa chłopca w skrytce pod podłogą. w której zazwyczaj trzyma skóry upolowanych zwierząt. chowając je przed wzrokiem chciwych poborców. Po chwili umieszcza tam też młodszą córeczkę. jeszcze niemowlę.

Evah słyszy hałasy. krzyki. tupot podkutych butów. dziwne warczenie. Modli się. żeby mała nie zaczęła płakać. Kiedy wszystko cichnie. wychodzi z kryjówki.

Przed domem leży ciało jego ojca. który próbował bronić rodziny. Domy płoną. widać więcej trupów. Nigdzie jednak nie znajduje matki. Nie ma też większości mieszkańców wioski. w tym Veri

26.9: https://woblink.com/ebook/assassin-s-creed-last-descendants-ostatni-potomkowie-przeznaczenie-bogow-matthew-j-kirby-134474u

Cena:


Pierścień Hürrem

Autor: Monika Hołyk-Arora

Weronika – spokojna nauczycielka historii pod wpływem chwili decyduje się przylecieć do Stambułu. Metropolia. położona na dwóch kontynentach. kusi ją nie tylko swymi tajemnicami. ale przede wszystkim osobą Hürrem. znanej z opowieści matki. W mieście. w którym historia miesza się z teraźniejszością. wiele może się zdarzyć. zwłaszcza. jeśli przeznaczenie zdecyduje popchnąć ją w ramiona przygody. mającej na celu zweryfikowanie pewnej teorii. Odnajdując w sobie odwagę Weronika rusza w pogoń za nieuchwytnym cieniem sułtanki. własnymi ideałami oraz czymś. o czym nawet nie śmiała marzyć…

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12krystyna sobczyk, trylogia 365 dni, stąd do wieczności, ebooki download, sztuka manipulacji pdf, czesława pilarska, rocznik kognitywistyczny, umrzesz kiedy umrzesz, byłam służącą w arabskich pałacach pdf, iwona karasek wojciechowicz, kamienie na szaniec mp3, król edyp audiobook, gatunki dziennikarskie teoria praktyka język pdf, julian barnes poczucie kresu, jadwiga stawnicka, zagroda zębów, fiat 126 p tuning, bluszcz symbolika, janusz stanek…