Czerwone zegary

Autor: Leni Zumas

W tej napisanej z polotem powieści aborcja po raz kolejny jest w Ameryce nielegalna. zapłodnienie in vitro zostaje objęte zakazem. a Poprawka o Osobowości przyznaje prawo do życia. wolności i posiadania każdemu embrionowi. W małym nadmorskim miasteczku w stanie Oregon pięć zupełnie różnych kobiet boryka się w tej zupełnie nowej rzeczywistości z odwiecznymi pytaniami dotyczącymi macierzyństwa. tożsamości i wolności.

Ro. singielka. nauczycielka w liceum. stara się o dziecko i pisze równocześnie biografię Eivør. mało znanej dziewiętnastowiecznej polarniczki. Susan jest sfrustrowaną matką dwójki dzieci tkwiącą w rozpadającym się małżeństwie. Mattie jest adoptowaną córką kochających rodziców i jedną z najlepszych uczennic Ro. a kiedy się dowiaduje. że jest w ciąży. nie ma się do kogo zwrócić. Gin natomiast jest utalentowaną mieszkającą w lesie homeopatką. lub „znachorką”. która łączy losy wszystkich tych bohaterek. gdy zostaje aresztowana i osądzona w ramach zaciekłego polowania na czarownice w nowoczesnym wydaniu.

Leni Zumas napisała również Farewell Navigator: Stories i The Listeners. powieść. za którą w 2013 roku otrzymała Oregon Book Award. Dorastała w Waszyngtonie. a obecnie mieszka w Portland w stanie Oregon. gdzie uczy pisarstwa kreatywnego na Uniwersytecie Stanowym. Interesuje się mapami. statkami. bębnami i wszystkim. co nietypowe.

Wydawnictwo: Czarna Owca

The Wonderful Wizard of Oz

Autor: Lyman Frank Baum

Poziom B2

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści Wonderful Wizard of Oz przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu Wonderful Wizard of Oz dostępne na <

24.9: https://woblink.com/ebook/fairy-tales-hans-christian-andersen-grzegorz-komerski-dariusz-jemielniak-marta-fihel-130058u

Cena: Grzegorz Komerski

PKB

Autor: Diane Coyle

Produkt krajowy brutto jest najlepszym przykładem tego. jak statystka może wpływać na rzeczywistość. To obecnie jeden z najważniejszych wskaźników. jakim dysponują ekonomiści i politycy. PKB wykorzystywane jest do szacowania wzrostu gospodarczego. określania tego. jak bardzo się bogacimy oraz do uzasadniania bieżących decyzji politycznych. Pytanie tylko czy PKB faktycznie dostarcza nam wszystkich tych informacji?

W drugim wydaniu swojej bestsellerowej książki Diane Coyle. jedna z czołowych brytyjskich ekonomistek. wyjaśnia. czym tak naprawdę jest PKB. Kolejne pomysły i koncepcje określania wartości narodowych gospodarek układają się w fascynującą historię nowoczesnej ekonomii sięgającą XVIII wieku. W opowieści Coyle ścierają się ze sobą idee oraz ideologie. a kolejne wynalazki międz

28.35: https://woblink.com/ebook/substytucje-nazwisk-polakow-w-jezyku-chinskim-joanna-hryniewska-133363u

stanisław srokowski nienawiść pdf, wielkie oszustwo, baccalario pierdomenico, dostojewski młokos, ubik dick, księżniczka z teksasu, paulina wilk pojutrze, funkcje szkoly, metody badań w psychologii, czarne stopy-streszczenie, ostry dyżur online, ryrych katarzyna, dziwne losy jane eyre książka, wynaturzenia, martwe dusze pdf, magazyn pdf, kultura muzułmańska…