Pergamonia

Autor: Jan Drzeżdżon

„Pergamonia” to jedna wielka rozmowa człowieka z człowiekiem. Rozmowa. w której chodzi o prawdziwe odczucia. a nie wydumane nazwy odczuć; o żywe prawdy. a nie martwe formułki. bez wewnętrznej treści. To rozmowa. w której człowiek słucha i słyszy człowieka; jest słuchany i słyszany. Rozmowa. o którą równie trudno. jak o kubek wody na pustyni.

Poszukujący serca „Pergamonii” Jonatan. po nieprawdopodobnych wyczynach i ofiarach. zostaje sam ze sobą. z poczuciem wszechogarniającego absurdu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Wielka „Pergamonia” nie ma serca. W ogłuszającym zgiełku tego molocha nikt nikogo usłyszeć nie może.

Jan Drzeżdżon. pisarz odmiennych stanów świadomości. wizjoner. spojrzał w „Pergamonii” na Polskę i Europę l

18.75: https://woblink.com/ebook/dlugopis-milosz-waligorski-28359u

Cena:


Żądła rządzą. Moje przygody z trzmielami

Autor: Dave Goulson

Już jako mały chłopiec. dorastający na wsi w Shropshire. Dave Goulson pasjonował się wszelkimi formami życia. począwszy od własnej domowej menażerii egzotycznych zwierzaków. a skończywszy na poronionych eksperymentach z taksydermią. Ale najbardziej ze wszystkiego fascynowały go trzmiele: duże. krępe i pokryte gęstym futerkiem pszczoły. Tak. pszczoły. Mniej agresywne od innych przedstawicieli gatunku i równie potrzebne środowisku.

Goulsona zaciekawiły trzmiele paskowane. które dawniej powszechnie widywano na mokradłach Kentu. a które obecnie w Wielkiej Brytanii wyginęły całkowicie. Na szczęście nadal żyją w naturalnym środowisku Nowej Zelandii. jako potomstwo kilku królowych. sprowadzonych tam w XIX wieku.

Żądła rządzą to historia uporczywych starań Goul

25: https://woblink.com/ebook/ostatnia-rola-hattie-mejia-mindy-27616u

Cena:


Trylogia napoleońska. Huragan. Rok 1809. Szwoleżerowie gwardii

Autor: Wacław Gąsiorowski

Na „Trylogię napoleońską” Wacława Gąsiorowskiego składają się powieści: „Huragan”. „Rok 1809” oraz „Szwoleżerowie gwardii”. Akcja pierwszej powieści obejmuje okres od wypowiedzenia przez Napoleona wojny Prusom do utworzenia Księstwa Warszawskiego. Rok 1809 to rok wojny polsko-austriackiej w obronie Księstwa Warszawskiego. Akcja trzeciej powieści toczy się w czasie kampanii moskiewskiej Napoleona w 1812 roku. Na tle burzliwych wydarzeń tej wojennej epoki autor w mistrzowski sposób rysuje także wątki miłosne. Z zapartym tchem śledzimy losy głównych bohaterów powieści: Floriana Gotartowskiego i Zosi Dziewanowskiej. Tadeusza Bielskiego i Janki Głuskiej oraz Macieja i Joanny Żubrów.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 37


ISBN

9788380027046: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/miasto-gruzinskie-w-swietle-europejskiej-i-orientalnej-koncepcji-urbanistycznej-marika-pirveli-28644u

Cena:


Czas przeszły niedoskonały

Autor: Julian Fellowes

Damian Baxter jest bogaty. Bardzo bogaty. Oraz umiera. Żyje samotnie w wielkim domu w Surrey. gdzie opiekują się nim szofer. lokaj. kucharka i pokojówka. Oprócz stanu zdrowia. dręczy go sprawa. która w miarę upływu tygodni staje się coraz bardziej paląca: kto ma zostać dziedzicem jego fortuny?

Damian chce wiedzieć. czy ma potomka. W czasach. gdy tuż przed czterdziestką się ożenił. był bezpłodny (skutek zachorowania na świnkę w dojrzałym wieku). ale co z przygodami sprzed choroby? Czy spłodził dziecko?

Niespodziewany list od dawnej dziewczyny wskazuje na to. że Damian za młodu mógł zostać ojcem. Niestety. przesyłka jest anonimowa. Odkrycie prawdy nie będzie proste – a jedynym człowiekiem. który wie. gdzie jej szukać. jest zaprzysięgły wróg Damiana… O ile jednak przyjemnie

59: https://woblink.com/ebook/budownictwo-zrownowazone-agnieszka-kaliszuk-wietecka-28360u

Cena:związki kompleksowe zadania, elementy logiki matematycznej, 365 obiadów lucyna ćwierczakiewiczowa, romans historyczny pdf, autorytarna, 4-godzinny tydzień pracy pdf, warsztaty prawnicze prawo rzymskie, zaczarowana zagroda pdf, jezu ty się tym zajmij książka pdf, ciąża pdf, henryk markiewicz instalacje elektryczne pdf, susan sontag o fotografii, matematyczne przygody, alicja jaskiernia, wargame red dragon poradnik, przeglad literatury, lektury patriotyczne, lew czarownica i stara szafa online, rozmowy z psychopatami pdf, kodeks imdg pdf…