Litery

Autor: Tomasz Różycki

Twórczość Tomasza Różyckiego. poety z roczników siedemdziesiątych. nie jest kojarzona z młodą poezją. Jej wyraźna kontynuacyjność każe myśleć o Różyckim jako spadkobiercy gigantów modernizmu. który dzieli poetyckie doświadczenie ze swoimi poprzednikami. a nie z rówieśnikami. Poezja ta jest w sposób dosłowny i metaforyczny związana z przestrzenią.

„Tomasz Różycki jest poetą obdarzonym niezwykłą plastycznością słowa. siłą poetyckiej wyobraźni. przenikliwością spojrzenia. Pisze wiersze finezyjne. o czystym rysunku frazy. brzmiące w muzycznych rejestrach polszczyzny. Jest w nich wysoka nuta – ślad rozpoznania czegoś przejmującego. ślad intensywności doznania świata. intensywności widzenia. Te wiersze potrafią się śmiać. umieją bawić się jak dzieci. Ale przechowują też w so

29.9: https://woblink.com/ebook/od-jutra-dieta-malgorzata-mroczkowska-28025u

Cena:


Ironia losu

Autor: Katarzyna Misiołek

Marzena wierzy. że wciąż jeszcze ma kontrolę nad swoim sielankowym. od dawna poukładanym życiem. Mąż to jedno. kochanek to zupełnie inna bajka – tak sobie przynajmniej wmawia. Jednak uwikłana w romans z młodszym mężczyzną. który zajmuje coraz więcej miejsca w jej życiu. dzień po dniu traci dobre relacje z najbliższymi. kłamie. kręci. plączę się… Mąż długo niczego nie podejrzewa. kochanek robi się z kolei coraz bardziej nachalny. wręcz toksyczny. Twierdzi. że się w Marzenie zakochał. ale czy to na pewno jest miłość?

Zakazany związek nabiera tempa. wciąga bohaterów w wir wydarzeń. nierozerwalnie splatając ich losy. Szarpanina emocjonalna Jacka i Marzeny przypomina szaloną jazdę górską kolejką. w tle Hubert – mąż. który coraz mniej wie o własnej ukochanej. Podgryzana w

29.9: https://woblink.com/ebook/achromatopsja-artur-chmielewski-28619u

Cena:


USTAWA O RACHUNKOWOŚCI 2017 PROWADZENIE KSIĄG – STANOWISKO KSR

Autor: Praca Zbiorowa

Publikacja zawiera ujednolicony tekst ustawy o rachunkowości. Najnowsze. obowiązujące od 2017 r. zmiany. zostały w tekście ustawy wyróżnione – dzięki czemu łatwo je odnaleźć.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 24.9


1

:

:

Cena:rosyjskie horrory, słownik stereotypów i symboli ludowych, słodki drań pdf, mrówańcza, sławomir buryła, dotyk crossa 5 pdf, fizyka a sport, leon wachholz, rozwiązła, poszukiwanie przodków, apokalipsa jana, komunikacja międzykulturowa w biznesie, karty przeciwko ludzkości pdf…