Siedemnaście zwierząt

Autor: Robert Pucek

Pomimo tytułu w książce Roberta Pucka chodzi nie tylko o zwierzęta. lecz – jak chciał Umberto Eco – o „obietnicę objawienia niepokojących. ale i oświecających prawd”. Ten osobisty bestiariusz bierze za punkt wyjścia krokodyle. ćmy. słonie czy wilki. by opowiadać o sprawach najbardziej uniwersalnych: miłości. cierpieniu. pragnieniu i śmierci. Robert Pucek sięga do twórczości największych pisarzy. poetów i filozofów. szukając drogi między myślą Zachodu i Wschodu. A nasi bracia mniejsi stają się księgą. w której zapisana zostaje kondycja ludzka.

„Autor „Pająków pana Roberta” przechadza się wśród wiewiórek. wielorybów i wielbłądów i chociaż zwierząt jest więcej lub mniej. ale z pewnością nie siedemnaście. to przechadzki dostarczają czytelnikowi niemałej radości. Na równi ze światem rozmaitych. przytaczanych z niezwykłym wdziękiem. filozoficznych i poetyckich lektur współistnieje tu świat wokół chatki. zwierzęta mrowią się i myszkują po kątach. w kamiennym ogródku. po łąkach i lasach. Łaszą się. jak rzadziej tu spotykane smok czy słoń. w zakamarkach niezrównanej wyobraźni autora albo wpełzają prosto do psiej michy.” Zofia Król

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Córeczka

Autor: Anna Snoekstra

Kilka lat żyła na ulicy. Gdy pewnego dnia trafia na komisariat. wykorzystuje podobieństwo do zaginionej przed laty Rebeki Winter i przywłaszcza sobie jej tożsamość. Zaczyna odgrywać rolę kochającej córki i siostry. Śpi w łóżku Rebeki. nosi jej ubrania. żyje cudzym życiem. Jednak przy okazji odkrywa coraz więcej ponurych sekretów na pozór idealnej rodziny. Zbyt późno zrozumie. że nie tylko ona jest pozbawioną skrupułów oszustką. a zniknięcie Rebeki ma drugie dno. którego lepiej było nie poznawać.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Czas przeszły niedoskonały

Autor: Julian Fellowes

Damian Baxter jest bogaty. Bardzo bogaty. Oraz umiera. Żyje samotnie w wielkim domu w Surrey. gdzie opiekują się nim szofer. lokaj. kucharka i pokojówka. Oprócz stanu zdrowia. dręczy go sprawa. która w miarę upływu tygodni staje się coraz bardziej paląca: kto ma zostać dziedzicem jego fortuny?

Damian chce wiedzieć. czy ma potomka. W czasach. gdy tuż przed czterdziestką się ożenił. był bezpłodny (skutek zachorowania na świnkę w dojrzałym wieku). ale co z przygodami sprzed choroby? Czy spłodził dziecko?

Niespodziewany list od dawnej dziewczyny wskazuje na to. że Damian za młodu mógł zostać ojcem. Niestety. przesyłka jest anonimowa. Odkrycie prawdy nie będzie proste – a jedynym człowiekiem. który wie. gdzie jej szukać. jest zaprzysięgły wróg Damiana… O ile jednak przyjemnie

59: https://woblink.com/ebook/budownictwo-zrownowazone-agnieszka-kaliszuk-wietecka-28360u

Cena:


Współczesna wiedza o polimerach. Tom 2

Autor: Jan F. Rabek

Materiały polimerowe są wykorzystywane we wszystkich dziedzinach techniki. a chemia polimerów to istotna. interdyscyplinarna dziedzina wiedzy. niezbędna nie tylko chemikom. ale również inżynierom. technologom. a nawet lekarzom.

Współczesna wiedza o polimerach to podręcznik akademicki. który w sposób prosty i przejrzysty opisuje wybrane zagadnienia z zakresu chemii. fizykochemii i metod badawczych polimerów. Dla każdej grupy polimerów zostały podane liczne przykłady zastosowań w nauce. technologii i życiu codziennym. na podstawie szeroko cytowanej literatury naukowej. Oprócz podziału logicznego na poszczególne tematy. wiadomości w książce zostały usystematyzowane zgodnie z poziomem trudności. Aparat matematyczny został zredukowany do n

:

Cena:toskania przewodnik pdf, atlas anatomii palpacyjnej tixa pdf, konrad stańczyk, kompania braci chwała bohaterom, fizjologia człowieka książka, boska cząstka książka, nietypowa matka polka chomikuj, kartkówki, sekrety szpiegów i książąt pdf, administracyjne kary pieniężne, noż w wodzie, jakie książki fantasy polecacie, czarne stopy audiobook, księga xiii, śmierć samobójcza, ania z zielonego wzgórza streszczenie pdf, nikodem pałasz, tatarkiewicz filozofia, philippe pozzo di borgo, krystyna okólska…