Przygotowania

Autor: Aaron Johnston

Pierwsza inwazja na Ziemię została odparta przez koalicję wielkich korporacji z międzynarodowymi siłami wojskowymi oraz chińską armię. Chiny zostały spustoszone na początku starań Formidów o wyniszczenie ziemskich form życia i przygotowanie gruntu pod ich własne osadnictwo. Erozja Chin zasiała strach wśród innych narodów Ziemi; strach ten przerodził się w drastyczne działania. kiedy naukowcy stwierdzili. że pojedynczy statek. który spowodował takie zniszczenia. był jedynie statkiem zwiadowczym. Gdzieś za Pasem Kuipera w Układzie Słonecznym znajduje się statek baza. który zmierza w stronę Ziemi. a nie zdoła go powstrzymać żadna broń. jaką ludzkość może wyprodukować.

W celu obrony Ziemia została zreorganizowana. Ma teraz Hegemona. ogólnoświatowego urzędnika odpowiedzialnego za utrzymanie w ryzach wszystkich poprzednio wojujących ze sobą narodów. Jest Polemarcha. odpowiedzialny za zorganizowanie wszystkich wojskowych sił planety w nową Międzynarodową Flotę. Lecz jest też wróg wewnętrzny. wróg tak stary. jak wojny prowadzone przez ludzi: ambicja i polityka. Chciwość i szukanie własnych korzyści. Czy Bingwen. Mazer Rackham. Victor Delgado i Lem Jukes zdołają odeprzeć tych tak bardzo ludzkich wrogów. by stworzyć broń zdolną skutecznie obronić Ziemię w nieuchronnie zbliżającej się Drugiej Wojnie z Formidami?

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Zadebiutował w wieku 26 lat opowiadaniem ‚Gra Endera’; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści. która zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli powieściowych autora – Sagę o Enderze. Równie popularną i powiązaną z nią fabularnie jest Saga Cienia.
‚Przygotowania’ to pierwszy tom cyklu ‚Druga Wojna z Formidami’.

Aaron Johnston – scenarzysta. komik. pisarz. Współautor filmowej adaptacji ‚Gry Endera’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Amber

Format: EPUB.MOBI

38.8

1:

Cena:


Rozbrojeni

Autor: Anna Gavalda

Życie jest piękne. choć czasem bywa smutne. nijakie i monotonne…

Bohaterki i bohaterzy siedmiu opowiadań francuskiej mistrzyni prozy psychologicznej czują się samotni. opuszczeni. niekochani. gorsi. Dlatego zamykają się w sobie. topią smutki w barach. rozdrapują rany. Wszystko zmieniają przypadkowe spotkania. spontaniczne rozmowy. uzdrawiająca bliskość drugiego człowieka. Wtedy odsłaniają swoje słabości oraz znajdują siłę. aby zmierzyć się ze swoim życiem.

Te pełne delikatności i szczerości opowiadania odblokowują także coś w nas samych. Anna Gavalda opanowała do perfekcji efekt katharsis.

Gavalda ma niesłychany talent do dawkowania radości i smutku. Potrafi wycisnąć łzę z oczu czytelnika i równocześnie ją obetrzeć.

Lire

O czym opowiada ten chór głosów pod batutą autorki? O samotności i bólu. jaki niesie utrata. Także o magii spotkania i sile miłości.

Le Figaro

Czysta przyjemność czytania.

La Parisienne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.9fantastyka w laboratorium, klinika śmierci coben, aplikacja ebook, 365 dni lipińska pdf, poradnik dyżuranta chomikuj, udomowienie wilka, andrzej mencwel, teoria muzyki pdf, w jego oczach, alkoholizm grzech czy choroba, raz w roku w ebooki ranking, łukasz i kostur czarownicy, sondaż diagnostyczny wady i zalety, most do terabithi, mikołaj podolski, konflacja, etyka dla myślących, adam kay bedzie bolalo, depesze herr, menopauza pdf, mechanika ogólna statyka, międzynarodowe stosunki gospodarcze pdf…