Języki

Autor: Stephen Anderson

> KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki. które zmieniają sposób myślenia!

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury. religii. historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe. które w formule przystępnej. dalekiej od akademickiego wykładu. prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów. jak i uzupełnienie wiedzy o tym. co nas pasjonuje. Najnowsze fakty. analizy ekspertów. błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: pro

19.9: https://woblink.com/ebook/komorki-macierzyste-jonathan-slack-31857u

Cena:


Nekros

Autor: Ewa Domańska

Zagadnienie statusu martwego ciała/szczątków oraz postępowania z nim/i staje się obecnie coraz ważniejszym tematem dyskusji i etycznych dylematów ze względu na wykorzystywanie ciała jako rezerwuaru organów i jako materiału biologicznego (biopolityka). Duży wpływ na wzrost zainteresowania szczątkami mają także nasilające się problemy z zarządzaniem ciałami w przypadkach katastrof naturalnych. ataków terrorystycznych. masowych mordów i epidemii. Zagadnieniami tymi zajmuje się szybko rozwijająca się transdyscyplina badań określana jako „studia nad martwym ciałem” (dead body studies) i w jej właśnie ramach lokuje się Nekros. Autorka stawia tezę. że przyszłość myślenia o człowieku zależy między innymi od tego. jak przedstawiciele różnych dyscyplin poradzą sobie z przeformułowaniem rozumienia

59: https://woblink.com/ebook/praktyczna-analiza-powlamaniowa-adam-ziaja-31928u

Cena:


Ósmy cud świata

Autor: Magdalena Witkiewicz

Czy historia sprzed lat. usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata. może wpłynąć na nasze losy?

 

Kilka romantycznych chwil. przeżytych w czasie urlopu w Azji. budzi w Annie. trzydziestokilkuletniej singielce. dawno uśpione uczucia. Kobieta podejmuje decyzję. która na zawsze może zaważyć na życiu kilku osób. Jednak szczęście. będące pozornie w zasięgu jej ręki. rozsypuje się nagle niczym domek z kart.

 

‚Ósmy cud świata’ to opowieść o tym. że czasami trzeba zbłądzić w ciemnym lesie. by wreszcie znaleźć się na rozświetlonej polanie. A pierwszy promień słońca można niekiedy znaleźć ukryty w niepozornej. maleńkiej kopercie. zamkniętej w morskiej muszli przywiezionej z wakacji.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 26.9


Forget Me Always

Autor: Sara Wolf

Minęło czternaście tygodni. odkąd Isis Blake przeniosła się do nowej szkoły (i trzy lata. dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni. odkąd nie była zakochana. i jeśli uda jej się zrealizować plan. ten licznik będzie bił w nieskończoność). Podczas tych czternastu tygodni poznała Jacka Huntera – wroga. który stał się być może kimś więcej – dzięki jego odwadze przeżyła brutalną napaść agresywnego byłego swojej matki. a zaraz potem całkiem o Jacku zapomniała.
Jedynym jasnym punktem jest w jej życiu Sophia. tajemnicza dziewczyna. z którą Isis dzieli pobyt w szpitalu i zamgloną znajomość z Jackiem.
Gdy wspomnienia wracają. jest jej coraz trudniej oprzeć się uczuciom.
A Jack nie jest w stanie trzymać się z daleka od jedynej dziewczyny. która stopiła lód jego serca. <

31.5: https://woblink.com/ebook/apteka-marzen-natasza-socha-31907u

Cena:polityka apartheidu, wyzwanie stoika, katarzyna bonda bibliografia, poeci polscy xxi wieku, focus english, rewolucja w sprawach wojskowych, dzisiaj śpisz ze mną pdf, ćwiczenia ortograficzne klasa 2, wędrówka dusz michael newton, jak uporządkować życie, rękopis znaleziony w saragossie książka, zawod tester, aziewicz, malwina anna szafrańska pdf, grzegorz kula, gietrzwałd objawienia, stanisław owsiak finanse pdf, córka króla piratów pdf, neuroanatomia kliniczna…