Fińskie dzieci uczą się najlepiej

Autor: Timothy D. Walker

Stylu uczymy się od Francuzów. ideę hygge pokazują nam Duńczycy. a co by było. gdybyśmy zaczęli myśleć o szkole tak. jak robią to Finowie?

Fińskie szkoły od lat zajmują czołowe pozycje w międzynarodowych testach edukacyjnych PISA. Mali Finowie są świetni z matematyki i nauk przyrodniczych. a do tego czytają więcej niż ich rówieśnicy z innych krajów. Co jednak najbardziej intrygujące. uczniowie z Finlandii należą do grupy. która w ciągu roku poświęca na naukę najmniej czasu. Płatne korepetycje są zakazane. prac domowych prawie nie ma. a znaczną część sprawdzianów uczniowie oceniają sami. Brzmi jak edukacyjny raj?

Fińskie dzieci uczą się najlepiej to historia amerykańskiego nauczyciela. który – kompletnie wypalony – wyjechał do Finlandii. gdzie na nowo odnalazł sens swojej pracy. a dziś pomaga przenieść fenomen fińskiego cudu edukacyjnego w inne zakątki świata.

Możemy przygotować uczniów do egzaminów albo do życia. Wybieramy to drugie — mówią pedagodzy fińscy. Teraz również polscy rodzice i nauczyciele mogą poprowadzić dzieci ku największemu z sukcesów — ku szczęściu. Jak to osiągnąć? Timothy D. Walker mówi w swojej książce o zaufaniu. dzieleniu odpowiedzialności. budowaniu wspólnoty. uspokojeniu przestrzeni i wielu innych elementach. które na co dzień są pomijane lub traktowane marginalnie. mimo że znaczenie jest absolutnie kluczowe.

Z tej książki rodzice dowiedzą się. co mogą zmienić w domu. a nauczyciele — w klasie. żeby nasze dzieci uczyły się lepiej. chętniej i przyjemniej. Cisza. prostota. egalitaryzm i kontakt z przyrodą — to. co tak nam się podoba w kulturze krajów nordyckich. można przenieść do pokoi dziecinnych i szkolnych klas!

W Polsce od lat trwają dyskusje na temat kształtu naszego szkolnictwa. a ostatnio ich temperatura rośnie. Jeśli uważnie przyjrzymy się fenomenowi fińskiego cudu edukacyjnego. może się okazać. że i polskie dzieciaki nie będą już musiały wybierać pomiędzy szczęśliwym dzieciństwem a świadectwem z czerwonym paskiem.

Inspirująca lektura dla rodziców. dziadków i nauczycieli. Na naukę nigdy nie jest za późno!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28


ISBN

9788380643475: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/lachowie-i-lechici-karol-potkanski-32130u

Cena:


ISBN

9788394828912: Wydawnictwo

Format

27.99: https://woblink.com/ebook/zdrowie-na-wlasne-zyczenie-tom-2-jozef-slonecki-32118u

Cena:piotr wroński książki, kompendium histologii cichocki pdf, mechanika statyka zadania z rozwiązaniami pdf, psychiatria dzieci i młodzieży, mieszkańcy europy, ksiazki ebook, ks aleksander posacki, ostry dyżur online, przyroda klasa 4 testy, grzegorz siwek, naga prawda vi keeland, marcin wójcik celibat, forma organizacyjno prawna przedsiębiorstwa, magdalena paluszkiewicz, izabela jarosińska, maszyny elektryczne pdf, autor komedii ludzkiej, bezpieczeństwo ekologiczne pdf…