Z historii prasy polskiej

Autor: Piotr Lewandowski

Z historii prasy „Wiadomości różne Cudzoziemskie” jako przykład rozwoju gazet seryjnych w Polsce na przełomie XVII i XVIII wieku to praca poświęcona analizie fenomenu dziennikarskiego. jakim były tytułowe „Wiadomości różne Cudzoziemskie”. ukazującego się w latach 1696-1705. Książka podzielona jest na trzy części. Autor rozpoczyna. w części pierwszej. od prezentacji sylwetki Jerzego Aleksandra Priamiego jako twórcy i redaktora „Wiadomości różnych Cudzoziemskich” po to. by uzupełnić luki funkcjonujące w biografii owej postaci. Dalej prezentuje tło komunikacyjne w Polsce i Europie doby nowożytnej Dokonuje tu również charakterystyki pisma. porównując je i zestawiając z takimi formami komunikacji jak kalendarze. silva rerum. czy gazety rękopiśmienne. W tej części również możemy zapoznać się

30.66: https://woblink.com/ebook/zly-jednorozec-platte-f-clark-piotr-w-cholewa-17982u

Cena:


Życie to mecz

Autor: Paweł Zagumny

Autobiografia najbardziej utytułowanego zawodnika w historii polskiej siatkówki: złotego i srebrnego medalisty Mistrzostw Świata. złotego medalisty Mistrzostw Europy. złotego medalisty Ligi Światowej. srebrnego medalisty Pucharu Świata. W trakcie trwającej już ponad 20 lat kariery Zagumny wraz z klubowymi kolegami wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski. był też wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Grecji. Grał z największymi siatkarskimi sławami. wiele razy uznawany najlepszym rozgrywającym najważniejszych światowych turniejów. łącznie z Igrzyskami Olimpijskimi. Mistrzostwami Świata i Mistrzostwami Europy. Uczestniczył w trzech Igrzyskach Olimpijskich. Szczera opowieść o gigantycznym wysiłku. niezliczonych wyrzeczeniach. bólu i zwątpieniu. ale też o wielkiej radości i satysfakcji. jaką daje uprawianie sportu na najwyższym światowym poziomie. Barwne wspomnienia o ludziach i wydarzeniach z pierwszych stron gazet. kulisy ważnych sportowych wydarzeń. anegdoty i nieznane do tej pory fakty z najnowszej historii polskiej i światowej siatkówki. Fascynująca lektura dla kibiców jedynej drużynowej dyscypliny. w której od lat Polska utrzymuje się w światowej czołówce. dla wszystkich osób interesujących się sportem. dla każdego. kto lubi czytać o nieprzeciętnych ludziach dokonujących nieprzeciętnych rzeczy.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 31.9


Siła pierwszej miłości

Autor: Andrea Laurence

Heath i Julianne zawarli potajemnie ślub w wieku osiemnastu lat. Potem jednak się rozstali. nie mówiąc nikomu o swym związku. Po wielu latach spotykają się w rodzinnym miasteczku. Heath nadal pożąda Julianne. ale ma dość życia w zawieszeniu. Stawia jej ultimatum: albo da mu rozwód. przed którym od dawna się wzbrania. albo stanie się prawdziwą żoną…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


ISBN

9788308058077: Wydawnictwo

Format

30.9: https://woblink.com/ebook/proba-eleanor-catton-maciej-swierkocki-17765u

Cena:bohaterowie czarne stopy, wiktora degi ortopedia i rehabilitacja pdf, irena radomska ile ma lat, xcom 2 war of the chosen poradnik, anna barczak, gospoda pod bocianem, paratekst, zbigniew marcin kowalewski, spowiedź warszawa 24h, dary niedoskonałości pdf, czesław martysz, wczesna interwencja logopedyczna pdf, idiograficzne, po pierwsze dla pieniędzy, gałecki psychiatria pdf, tischner książki, orgazm oralny, michał okoński żona, mróz zerwa pdf, greenglass house, namiętny buziak…