Kości mojej siostry

Autor: Nuala Ellwood

Kate Rafter jest odnoszącą sukcesy reporterką wojenną. Ona jest tą silną. Tą. która uciekła z Herne Bay i od wspomnień. które wiążą się z tym miejscem. Jej siostra Sally tego nie zrobiła. Zamiast uciec. pije alkohol. Ale kiedy umiera ich matka. Kate jest zmuszona wrócić do dawnego domu rodzinnego. Pierwszej nocy budzi ją przerażający krzyk. Jaką tajemnicę przypadkiem odkrywa Kate? I czy ma w sobie dość siły. żeby odkryć prawdę… I wyjść cało z tej sytuacji?

Thriller psychologiczny o reporterce wojennej cierpiącej na głęboki uraz psychiczny. która nabiera przekonania. że odkryła zbrodnię na progu własnego domu. doskonała książka dla fanów Dziewczyny z pociągu i Pozwolę ci odejść.

Nuala Elwood przeprowadziła się do Londynu mając dwadzieścia kilka lat. żeby zrobić karierę jako piosenkarka i autorka tekstów. ale zamiast tego ostatecznie zajęła się pisaniem książek. Pochodzi z rodziny dziennikarskiej i to właśnie jej bliscy zainspirowali ją do napisania powieści o reporterce wojennej. która cierpi na zespół stresu pourazowego. Kości mojej siostry to jej debiutancki thriller.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


Miłość na odległość. Formy życia w epoce globalnej

Autor: Ulrich Beck

Najnowsza książka najważniejszych współczesnych niemieckich socjologów. Beck i Beck-Gernsheim wracają po sukcesie swojej książki Das ganz normale Chaos der Liebe. która stała się światowym[…]

Ulrich Beck – jeden z najbardziej znanych współczesnych socjologów niemieckich. który należy do najczęściej cytowanych przedstawicieli nauk społecznych. Profesor monachijskiego Ludwig-Maximilians-Universitat oraz London School of Economics and Political Science. W Polsce znany z takich prac. jak Społeczeństwo ryzyka. W drodze do innej nowoczesności (2002). Władza i przeciwwładza w epoce globalnej (2005). Europa kosmopolityczna (z Edgarem Grande. 2009). Modernizacja refleksyjna (z Anthony Giddensem i Scottem Lashem. 2009). Społeczeńs

89: https://woblink.com/ebook/leki-w-ratownictwie-medycznym-jacek-kleszczynski-marcin-zawadzki-31196u

Cena: Marcin Zawadzki


Ryszard. z Bożej łaski…

Autor: Sharon Kay.Penman

Fascynujące zwieńczenie trylogii o Ryszardzie III. ostatnim angielskim władcy z linii Yorków. królu. który – jak się po latach okazuje – niesłusznie przeszedł do historii jako krwiożerczy potwór. a w rzeczywistości był władcą niezwykle sprawnym. odważnym i wrażliwym.

W tej błyskotliwie napisanej powieści. stanowiącej umiejętne połączenie historii i fikcji. Ryszard III. wbrew powtarzanemu od wieków stereotypowi. jawi się jako znakomity i inteligentny władca. którego miejsce w historii jako mordercy dwóch swoich poprzedników na tronie: szalonego Henryka VI. jego syna. księcia Edwarda Westminstera. a także swoich dwóch bratanków oraz inne zarzucane mu drobniejsze występki. jak zmuszenie Anny Neville do poślubienia go. a następnie zamordowanie jej. bo stała się przeszkodą w ożenku władcy z własną bratanicą. zawdzięcza  czarnemu PR ze strony współczesnych wrogów oraz późniejszych kronikarzy tamtych burzliwych czasów. w tym samego Szekspira.

Urodzony w niebezpiecznych czasach spisków i zdrad. wychowany latach bratobójczej wojny zwanej Wojną Dwóch Róż. Ryszard dorastał się w cieniu swojego charyzmatycznego brata. króla Edwarda IV. Lojalny wobec swoich przyjaciół i namiętnie zakochany w jednej kobiecie. która została mu odmówiona. staje się utalentowanym graczem w świecie dworskich intryg. W końcu. uznawany dziś za ostatniego wojownika na tronie angielskim. staje na polu bitwy pod Bosworth przeciwko odwiecznym wrogom Yorków – Lancasterom. pod dowództwem Henryka Tudora…

‚Ci. którzy znają postać Ryszarda III z Szekspira. znajdą w powieści Sharon Kay Penman obraz angielskiego monarchy całkowicie kontrastujący z tym utrwalonym przez słynnego dramaturga. Ryszard jest tu nieomal romantycznym bohaterem. pełnym dylematów. który idealnie nadaje się raczej do naszych współczesnych standardów niż wyobrażeń na temat pełnego okrucieństwa i mściwości władcy późnośredniowiecznej Anglii. I właśnie ta psychologiczna wiarygodność. poparta latami wnikliwych badań nad historycznymi źródłami. czyni z powieści Penman fantastycznie ciekawą książkę”.

„The New York Times Book Review”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


Dunkierka. Sukces operacji „Dynamo”

Autor: Edward Keble Chatterton

Operacja „Dynamo” ‒ „cud Dunkierki”. który przesądził o losach wojny

27 maja 1940 roku wynik bitwy o Francję był już przesądzony. Wówczas to rozpoczęła się jedna z największych operacji II wojny światowej: ewakuacja spod Dunkierki.

Przez kolejne dziewięć dni. sformowana naprędce armada najrozmaitszych statków i okrętów ocaliła blisko 340 tys. żołnierzy sił sprzymierzonych. Przewiozła ich przez kanał La Manche i sprowadziła bezpiecznie z powrotem do Anglii.

Wspomnienia tamtych wydarzeń są wciąż żywe w pamięci Brytyjczyków. Jednak przy całym zaangażowaniu Królewskiej Marynarki Wojennej. marynarki handlowej oraz innych armatorów z Wysp Brytyjskich. wkład pozostałych zaangażowanych nacji ‒ Francuzów. Holendrów czy Belgów ‒ pozostaje niedoceniony. Podobnie zresztą jak znaczenie działań obronnych w Calais. Lille czy Amiens. które skutecznie odciągnęły uwagę Niemców od Dunkierki.

Książka Chattertona to nie jedna. a wiele opowieści. ukazujących ówczesne wydarzenia z różnej perspektywy. Dopiero splot rozmaitych faktów i relacji pozwala ujrzeć je w pełnym wymiarze. Z kolei przytaczane dokumenty z epoki wskazują. że pewne zdarzenia widziano i oceniano na bieżąco inaczej. często w opozycji do późniejszej wiedzy.

Autor opisuje „cud Dunkierki” okiem zapalonego żeglarza i byłego żołnierza. Relacjonuje go na gorąco. bo zaraz po zakończonej sukcesem operacji. W przystępny i rzetelny sposób przedstawia wnikliwie obraz zdarzeń. tętniący wciąż żywymi emocjami. Chattertona bulwersuje zdrada belgijskiego króla Leopolda II wobec aliantów. Jasno wyraża swą pogardę dla niemieckich ataków na wyraźnie oznakowane statki pasażerskie. Emanuje dumą z postawy cywilów. którzy. nieustraszeni. ruszyli praktycznie bezbronni w strefę walk.

Edward Keble Chatterton (1878‒1944) był żeglarzem. a także uznanym pisarzem z Sheffield. Jego podróże przez kanał La Manche. do Holandii. wokół basenu Morza Śródziemnego stały się tematem wielu książek i artykułów.

Po wybuchu I wojny światowej wstąpił do ochotniczej rezerwy Królewskiej Marynarki Wojennej. gdzie dowodził flotyllą kutrów. Służbę zakończył w roku 1919 w stopniu komandora podporucznika.

W międzywojniu pisał książki o modelarstwie. powieści dla młodzieży oraz historie rozgrywające się na morzach. Od roku 1939 skupił się wyłącznie na tematyce II wojny światowej.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 30.9


The Rainbow Trail

Autor: Zane Grey

Originally published in 1915. „The Rainbow Trail” is the sequel to „Riders of the Purple Sage”. At the end of that famous novel. a huge boulder had rolled down to shut off the entrance to Surprise Valley. leaving Lassiter. Jane Withersteen. and little Fay Larkin to a singular fate. Twelve years later a young. disillusioned. ex-preacher in Illinois. hears about the wonderful secret canyon where a couple with their young foster daughter had fled to for safety. knowing they could not likely get out ever again without help from outside. He heads out West and. without any experience. journeys into the unforgiving desert to fulfill this quest. He is helped along the way by a friendly Mormon. traders and a wise Navajo Indian. The author. Zane Grey. gives a vivid panoramic view of the mountains. meadows full of wildlife and challenges faced in the desert to survive.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9lean management pdf, lev belle aurora, nowa tożsamość pdf, jarosław bzoma pdf, camilla lackberg fabrykantka aniołków pdf, dywizjon 303 fiedler, nauki pedagogiczne, kolendy po polsku, małgorzata mroczkowska, fizjoterapia w mukowiscydozie, kastor bezlitosna siła, piotr zachara, opowieść o dwóch miastach pdf, krzysztof janczewski, byłam kochanką arabskich szejków opinie, jak mówić do nastolatków żeby nas słuchały pdf, nowoczesna biblioteka, warszawa kryminalna, emka co to, kolej podziemna książka…