Tour de France. Etapy. które przeszły do historii

Autor: Moore Richard

20 historii. które zbudowały legendę TdF

Merckx odrabiający blisko 10-minutową stratę do lidera. Emocjonalna wygrana Armstronga po śmiertelnym wypadku jego przyjaciela. 180-kilometrowa ucieczka zakończona sukcesem. Szaleńczy plan Cavendisha. podróż Hinaulta przez piekło i LeMond. który ledwo wyrwał się objęciom śmierci.

Tour de France to nie tylko tradycja. prestiż i wielkie pieniądze. To także etapy. które zapisały się w pamięci fanów kolarstwa na lata. Właśnie o nich jest ta książka. Uczestnicy tamtych wydarzeń – słynni kolarze. trenerzy. menedżerowie zespołów – wracają do niezwykłych momentów. które stworzyły legendę najlepszego kolarskiego wyścigu świata.

 Dramatyczne wypadki. taktyczne majstersztyki. niespodziewane porażki i zwycięstwa.

9.9: https://woblink.com/ebook/szkarlatna-roza-raju-boskiego-jerzy-bandrowski-128579u

Cena:


Treblinka 43

Autor: Michał Wójcik

Treblinki nie można było przeżyć. Najsprawniejsza fabryka śmierci w machinie Holocaustu zabijała tylu ludzi. że nie starczało ziemi. by wszystkich zakopać. Gigantyczne ruszty do palenia ciał szybko okazały się za małe. Treblińska ziemia krwawiła.

A jednak wyniszczeni i odarci z godności ludzie odważyli się wzniecić bunt. 2 sierpnia 1943 roku wywołali zbrojne. zakończone sukcesem powstanie w obozie zagłady. Większe i bardziej spektakularne niż to w Sobiborze.

Jak wyglądała konspiracja. jeśli w Treblince za najmniejsze przewinienie groziła śmierć?

Jak więźniowie zdołali przejąć broń. zaatakować strażników i uciec?

Czy AK pomogła powstańcom i dlaczego jej raporty są pełne sprzeczności?

Czy uciekinierzy mogli liczyć na pomoc Polaków?

Książka Michała

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Moi znajomi

Autor: Maria Konopnicka

Jeden z pierwszych zbiorów nowel Konopnickiej. Zawiera następujące utwory:

– Martwa natura

– Urbanowa

– Morze

– Ksawery

– W starym młynie

– Moja cioteczka

– W winiarskim forcie

– Józik Srokacz

– Maryśka

– Lalki moich dzieci

– Banasiowa

– Anusia

– Z cmentarzy

Wydanie II.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Rozbitki

Autor: Juliusz Verne

Ogólnym tematem powieści jest rozwój autonomicznej społeczności ludzkiej. nie podlegającej żadnej władzy.

Powieść opowiada historię tajemniczego człowieka imieniem Kaw-dier (co w języku miejscowych Indian oznacza Dobroczyńca). który mieszkał w Magellanii. czyli na obszarze wokół Cieśniny Magellana. ziemi w owym czasie nietkniętej jeszcze przez cywilizację i nie należącej do żadnego państwa.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Czego mąż ci nie mówi?

Autor: David Murrow

Mężczyźni od najmłodszych lat uczą się skrywać swoje uczucia i najgłębsze pragnienia. Tęsknią za bliskością ze swoimi żonami. ale nie wiedzą. jak ją osiągnąć. David Murrow z właściwą sobie dociekliwością i lekkością wkracza w ten milczący świat i ujawnia największe męskie sekrety. Odkrywa przed nami to. co każdy mężczyzna czuje. ale czego nie może lub nie potrafi wyjawić.

Ta książka pomoże ci lepiej rozumieć swojego męża. bardziej go kochać i szanować.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99


:

:

Cena:słownictwo dom angielski ćwiczenia pdf, boi sie mnie, militaria czasopismo, rzniw, python książki, andragogika pdf, marionetka amo jones pdf, finanse publiczne owsiak, sowa illuminati, duża książka o aborcji, cierpiałkowska psychopatologia pdf, upadek zssr, vi keeland egomaniac pdf pl, w sieci pożądania online, obliczanie dawki leku, michael haag, pielęgniarstwo w opiece paliatywnej i hospicyjnej pdf, morton kate, geneza prawa…