Protestantyzm

Autor: Mark A. Noll

> KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki. które zmieniają sposób myślenia!

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury. religii. historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe. które w formule przystępnej. dalekiej od akademickiego wykładu. prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów. jak i uzupełnienie wiedzy o tym. co nas pasjonuje. Najnowsze fakty. analizy ekspertów. błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kuja

19.9: https://woblink.com/ebook/konflikt-palestynsko-izraelski-martin-bunton-31854u

Cena:


:

:

Cena:


W krainie dębów i krwi

Autor: Jadwiga Skibińska-Podbielska

 Porywająca saga rodzinna

Powieść W krainie dębów i krwi z epickim rozmachem i dbałością o prawdę historyczną przywołuje obraz życia Polaków na Wołyniu w pierwszej połowie XX wieku. Dramatyczne wydarzenia tych lat ukazane są przez pryzmat losów rodziny Korzeniowskich. Opowieść zaczyna się przed pierwszą wojną światową. przed Bożym Narodzeniem 1913 roku. W tym czasie rodzi się pierwszy syn Adama i Róży Korzeniowskich…

Czytelnikowi dana jest okazja współuczestniczenia wraz z bohaterami powieści w tworzeniu się legionów Piłsudskiego. w Bitwie Warszawskiej. a następnie w drugiej wojnie światowej. I w roku 1943 – wyjątkowo tragicznym dla Wołynia…

W krainie dębów i krwi to powieść barwna. pełna sarmackiego temperamentu i nadziei na wielkie polityczne zmiany w otwierającym się XX wieku. Autorka z wielką siłą pokazuje. jak Wołyń duszony w okowach bezwzględnego władztwa carów i jego polscy mieszkańcy dzięki nieprzerwanym związkom historycznym i kulturowym z I Rzeczpospolitą uczestniczyli we wszystkich przełomowych wydarzeniach.

Pomimo niezwykłych wstrząsów i nieszczęść. które naznaczyły dzieje Polski. powieść nie jest przesiąknięta katastrofizmem i duchową klęską. Czytelnika przyciągnie bujny. żywy koloryt. różnorodność i wielostronność fabularnej narracji. Jest to książka pożyteczna i bardzo aktualna. a jednocześnie prawdziwa i piękna. Polska i Polacy. a zwłaszcza młodzież. potrzebują takiej literatury – autentycznej i wiarygodnej”.

Prof. dr hab. Mieczysław Ryba 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


Przewodnik po myśli Carla Gustava Junga

Autor: Henryk Machoń

Przewodnik po myśli Carla Gustava Junga wprowadza w lekturę pism szwajcarskiego psychiatry. wskazując na zawarte w jego myśli sprawy podstawowe. ważne i godne głębszego namysłu. Jednocześnie książka ta ma poprowadzić czytelnika przez prawdziwy gąszcz splątanych zagadnień. centralnych dla koncepcji Junga. lecz także pomniejszych tematów ważnych dla kultury współczesnej; ma także pomóc w odnalezieniu się na płaszczyznach kilku dyscyplin. po których płynnie porusza się twórca psychologii analitycznej w swoich pismach. Przewodnik ma posłużyć najpierw zrozumieniu koncepcji. a następnie pomóc w samodzielnym studiowaniu trudnych. różnorodnych i bardzo obszernych jego dzieł. liczących ponad 13 000 stron. Autorzy wyrażają nadzieję. że książka ta będzie początkiem

49: https://woblink.com/ebook/zamach-stanu-edward-n-luttwak-31830u

Cena:


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:


ISBN

9788380321618: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/sultan-demet-alt-nyeleklioglu-anna-banasik-justyna-byszewska-32080u

Cena:kazimierz bartoszewicz, na dobre i na złe peb.pl, hakowanie, sycylijczyk, slowianskie runy, niehalo, obrabiarka sterowana numerycznie, autor proszę słonia, zadania maturalne z genetyki, śmiały podryw, sztuka spania i wstawania, jan potocki hrabia, włam się do mózgu epub, historia kościoła, klasyfikacja budżetowa paragrafy 2019, polacy w wehrmachcie pdf, piekny gracz pdf, nowa baśń, karolina tetłak, lisicki epoka antychrysta, windelband…