Psy domowe i służbowe

Autor: Joanna Stojer-Polańska

Książeczka o psach powstała jako wynik współpracy kryminalistyka z przewodnikiem psa ratowniczego. przy dużej pomocy siedmioletniej rysowniczki Leny. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom. które wspierały nas w trakcie pisania. Dziękujemy za rady. przekazane do publikacji zdjęcia psów oraz wszystkie uwagi. Dziękujemy Lenie za obrazki. dziękujemy także Elżbiecie Krenz za wykonane ilustracje i przygotowanie okładki. Dziękujemy również Paulinie Wiśniewskiej. redaktorowi prowadzącemu. za życzliwość oraz działania na rzecz psów. w szczególności skrzywdzonych przez los. a także człowieka. Chcemy pokazać. że przyjaźń człowieka ze zwierzęciem jest możliwa i korzystna dla obu stron. przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa w obcowaniu z psem. Aby skutecznie i dobrze wy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 89


Czy ochrzciłbyś kosmitę?. …oraz inne pytania ze skrzynki mailowej astronomów Obserwatorium Watykańskiego

Autor: SJ Guy Consolmagno

Czy wiara i nauka stoją do siebie w opozycji. czy też może wzajemnie się uzupełniają? Czy w świetle najnowszych odkryć naukowych opis stworzenia świata przestawiony w Księdze Rodzaju ma sens? O co naprawdę chodziło w sporze Kościoła z Galileuszem? Czym była Gwiazda Betlejemska? Dlaczego Pluton przestał być planetą? W jaki sposób rozumieć początek i koniec wszechświata? A także – jak wiara katolicka traktuje kwestię chrztu istot pozaziemskich?

Na te i inne pytania starają się udzielić odpowiedzi dwaj jezuici. brat Guy Consolmagno. astrofizyk i dyrektor Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego. oraz jego zastępca. ojciec Paul Mueller. historyk i filozof nauki. W książce Czy ochrzciłbyś kosmitę. napisanej w formie pasjonującego dialogu zabarwionego sporą dawką niebanalnego humoru. autorzy podejmują interesujące i ważne zagadnienia. analizując je zarówno z religijnego. jak i naukowego punktu widzenia. Pozycja ta z pewnością okaże się niezwykle interesującym i cennym przewodnikiem dla wszystkich. którzy poszukują odpowiedzi na pytania pojawiające się na styku nauki i religii.

Brat Guy Consolmagno SJ – posiadacz dwóch dyplomów z MIT oraz doktoratu Uniwersytetu Arizony z planetologii. Od 1993 r. pracuje w Obserwatorium Watykańskim. gdzie jego badania koncentrują się wokół meteorytów. planetoid oraz ewolucji małych ciał w Układzie Słonecznym.

Ojciec Paul R. Mueller SJ – posiada stopień magistra filozofii. teologii i fizyki. a także doktorat Uniwersytetu Chicago z historii i filozofii nauki. Przed dołączeniem w 2000 r. do personelu badawczego Obserwatorium Watykańskiego był członkiem wydziału filozoficznego Uniwersytetu Loyola w Chicago.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 50.9


ISBN

9788380871403: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/menedzer-80-20-richard-koch-133653u

Cena:


Mroczny układ

Autor: Dawid Waszak

Każdy miewa w swoim życiu momenty. które trwają wiecznie. Sekundy ciągną się godzinami. Doświadczamy wtedy najgorszych uczuć. jakie można sobie wyobrazić. Pragniemy. aby minęły w mgnieniu oka. ale mózg nie pozwala nam zapomnieć o żadnym szczególe. Najgorsze chwile Kacpra Zborowskiego zaczęły się. kiedy miał sześć lat i trafił do domu dziecka. Choć dziś jest dorosły i wyrwał się z tamtego piekła. wspomnienie koszmaru wraca regularnie. Do Jarocina. swojego rodzinnego miasta. przyjeżdża z nadzieją na odzyskanie dawnej harmonii. a tymczasem wpada w szambo pełne dziwnych tajemnic. intryg i niebezpiecznych ludzi. Kacper nie tylko musi udowodnić. że znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. ale również rozwikłać zagadkę z przeszłości związaną ze zniknięciem jego ojca. 19: https://woblink.com/ebook/male-czary-magdalena-fabich-133770u

Cena:katarzyna wężyk, nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych, makbet audiobook, atlas anatomiczny pdf za darmo, prowadź swój pług przez kości umarłych recenzja, tokarczuk opowiadania, swiat książek, blanka lipińska audiobook, age of empires gry, zsz kalisz mobi, przewartościowanie wartości, jogałła, kamienie na szaniec audiobook cały, kolko sie panu urwało pdf, uor pdf, reguła 10x, dyrektorium katechetyczne kościoła katolickiego w polsce…