Niepewność Violet i Luke’a

Autor: Jessica Sorensen

Czy Violet i Luke’owi uda się odzyskać spokój. by mogli przezwyciężyć swoje lęki i stwierdzić. co naprawdę do siebie czują?

Życie Violet Hayes to katastrofa. ma wrażenie. że zaraz straci kontrolę nad sobą. Niespodziewane informacje spadają na nią jak grom z jasnego nieba i okazują się ostatnią kroplą. która przelewa czarę. W rezultacie Violet robi coś. przez co prawie traci życie. Całe szczęście. próba kończy się fiaskiem. Obiecuje sobie. że odtąd jej rzeczywistość będzie wyglądała inaczej. Próbuje więc dowiedzieć się. co tak naprawdę czuje do Luke’a Price. jedynej osoby. która zawsze oferowała jej pomoc…

Ale Luke to alkoholik i hazardzista. który dopiero zaczyna zdrowieć i sam musi zmagać się ze swoimi demonami. Zakochał się w Violet. lecz boi się jej to powiedzieć. bo może ją tym wystraszyć. albo co gorsze. odkryć. że ona nie odwzajemnia jego uczuć. tym bardziej. że na jej życiu nadal mrocznym cieniem kładzie się chłopak z jej przeszłości…

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 27


Może Estera

Autor: Katja Petrowskaja

Książka „Może Estera” powraca w wersji elektronicznej. z nową okładką w serii z Żurawiem.

Czy jej prababka ze strony ojca naprawdę nazywała się Estera? Czy w 1941 roku to ona została sama w pustym kijowskim mieszkaniu. po tym jak jej rodzina uciekła z miasta? Czy ktoś słyszał. jak z dziecięcą naiwnością zwróciła się w jidysz do niemieckich żołnierzy? A może ktoś stał w oknie i patrzył jak zastrzelili ją bez cienia emocji?

Pełna białych plam historia rodzinna. którą opowiada Petrowska. to materiał na powieść historyczną. Jej dziadek działał w podziemiu rewolucyjnym w Odessie. Brat dziadka. Judasz Stern. został w 1932 roku skazany na śmierć za próbę zamachu na radcę ambasady Niemiec w Moskwie. Jeden z jej pradziadków założył w Warszawie sierociniec dl

:

Cena:


Cukiernia Pod Amorem.Dziedzictwo Hryciów

Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Druga część kolejnej serii ‚Cukierni Pod Amorem’.

Każdy dzień przynosi bohaterom nowe zawirowania. a historie sprzed czterdziestu lat ciążą do dziś.

Sierpień 2016 roku. Cukiernia Pod Amorem znów zwycięża w dorocznym konkursie na Ciastko Roku. Wokół imprezy robi się duże zamieszanie. które powoduje. że największy beneficjent staje się jej największym przegranym. Waldemara Hrycia drogo kosztują wątpliwości związane z kwestią prawidłowego wyłonienia zwycięzcy. Okazuje się. że za jego plecami knuje bliska mu kiedyś osoba. Ta zapomniana już prawie historia wraca teraz. wpływając na losy całej rodziny oraz miasteczka.

Burmistrz Gutowa. jako organizator konkursu. czuje się odpowiedzialny za jego konsekwencje. plecie więc misterną polityczną intrygę. aby załagodzić ewentualne roszczenia Hryciów. a zwłaszcza swego największego oponenta – byłego burmistrza. obecnie posła Grzegorza Hrycia.

Zbyszek Hryć. chociaż zdążył się już zaręczyć. nabrał poważnych wątpliwości co do swego związku z dziewczyną z Płocka. Martyną Nowak.

Na to wszystko nieco z boku. patrzą nadal przebywające w okolicy dawne mieszkanki Zajezierzyc: Monika Grochowska-Adams oraz Tessa Steinmeyer. Z bohaterami współczesnych wydarzeń wiąże je niemal pięćdziesięcioletnia więź. która okazuje się na tyle silna. że obie panie angażują się w rozgrywające się w Gutowie wypadki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk. jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek. z wykształcenia historyk teatru. zadebiutowała jako scenarzystka serialu ‚Tata. a Marcin powiedział…’ Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych. spośród których ’13 Poprzeczna’ zdobyła tytuł Książki Roku 2008. ‚Cukiernią Pod Amorem’. przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat. podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. W dwóch planach czasowych. historycznym i współczesnym. będziemy śledzić losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9magdalena kopeć, marlena plebańska, rodzinna matematyka, krótka książka o miłości, książki za darmo pdf, nietypowa matka polka pdf, analiza strategiczna przedsiębiorstwa pdf, tworzenie map online, manus ubezpieczenie, historia pewnej niewierności, purpurowy zmierzch, archiwa w polsce, anna izabela brzezińska…