Martwe ciało Mavericka

Autor: Anna Kapes

Co przeraża nas najbardziej na świecie?

Mafia? Zombie? Przyjaciele w opałach? Nie. to tylko drobnostki dla Ricka Mavericka. To. co naprawdę mrozi mu krew w lekko niesprawnych żyłach. to goniąca jego martwy tyłek przeszłość. I sernik pani Hicky.

Rick Maverick nie spodziewał się od życia zbyt wiele. lecz gdy mafia potraktowała go jak najgorszego śmiecia. nie miał wyboru. Musiał wziąć sprawy we własne ręce – konkretnie wstać z grobu i upomnieć się o swoje. Szkoda tylko. że cios łopatą w głowę uszkodził mu pamięć…

Teraz musi znaleźć sens nowego. martwego istnienia. uratować swych przyjaciół od zguby. no i jeszcze… przeprowadzić rewolucję. Ale co to dla niego. no nie? Wszystko wydaje się normalne w porównaniu z gadającym robakiem.

:

Cena: 9.9


John Flack. Roman

Autor: Edgar Wallace

Acht bis an die Zähne bewaffnete Männer von Scotland Yard bewachen einen Transport von 73000 Pfund Sterling. Aber der Geldtransporter mit Geld und seine Bewacher verschwindet auf der Straße von London nach Tilbury. Nach dem mysteriösen Verschwinden fehlt jede Spur. As wirklich geschehen?

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


:

:

Cena: 9.9


Wizerunek Polski i Polaków w chicagowskim „Dzienniku Związkowym”

Autor: Iwona Dembowska-Wosik

Publikacja poświęcona jest wizerunkowi Polski i Polaków. jaki promuje wśród swoich czytelników chicagowski „Dziennik Związkowy” – najstarsza polskojęzyczna gazeta codzienna wydawana w Stanach Zjednoczonych. Na podstawie cyklu felietonów komentujących bieżące wydarzenia w kraju nad Wisłą autorka ukazuje spojrzenie Polonii amerykańskiej na współczesną polską rzeczywistość. Analizuje zarówno treści pojawiające się na łamach „Dziennika Związkowego”. jak i formę językową badanych tekstów. Skupia się na ich pragmatycznym wymiarze. a w szczególności na tym. co zostało w nich ukryte przy użyciu implikatur i presupozycji. Pokazuje. w jaki sposób użyte metafory przyczyniają się do budowania specyficznego. negatywnego wizerunku Polski

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3.99


A Lost Lady of Old Years

Autor: John Buchan

John Buchan was a Scottish author and Unionist politician who served as Governor General of Canada. He wrote a series of books that follow the adventures of Richard Hannay. an expatriate Scot who was first introduced in the classic novel The Thirty-Nine Steps. Set in Scotland in 1745. during the Jacobite Rebellion. this dark story of loyalty and betrayal on the road to Culloden Moor recounts the adventures of Francis Birkenshaw. The Jacobite cause means nothing to him until a chance meeting with the beautiful Margaret Murray presents an opportunity for profit and adventure. The fateful encounter marks the beginning of Francis’s involvement with John Murray of Broughton. an infamous traitor and turncoat. Once described as ’a tale of adventure and betrayal on the long bloody road to Culloden Moor’. A Lost Lady of Old Years is set in Scotland during the Rebellion of ’45. Young Edinburgh-born Francis Birkenshaw cares nothing for the Jacobite cause until an encounter with the beautiful wife of Bonnie Prince Charlie’s secretary. Mrs Margaret Murray. leads to a dangerous involvement with her husband. John Murray of Broughton. an infamous turncoat. A dark and compelling portrayal of the Jacobite Rebellion.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Góra śpiących węży

Autor: Hanna Kowalewska

GDY WSZYSCY WOKÓŁ MAJĄ COŚ DO UKRYCIA…

W Górze śpiących węży – kontynuacji Tego lata. w Zawrociu – Matylda musi jeszcze raz zmierzyć się z przeszłością i rozwikłać kolejną rodzinną zagadkę. Kim był jej ojciec. który zginął. gdy miała pięć lat? Dlaczego pamięć o nim została niemal całkowicie wymazana z rodzinnych opowieści. a pamiątki z tego okresu zamknięte na klucz w pawlaczu? Czy znalezione tam stare zdjęcia pomogą wyjaśnić tajemnicę jego śmierci?

Krok po kroku. ze strzępków wspomnień. urywków rozmów. których nie chce kontynuować jej matka. z historii osobliwej rodziny Malinowskich. z którą pozornie niewiele ją łączy. Matylda układa obraz swojej przeszłości. dzieciństwa i zawikłanych rodzinnych relacji. Nie spodziewa się. jak wiele demonów z przeszłości obudzi. A i teraźniejszość przyniesie niejedną niespodziankę… Im więcej faktów poznaje. tym więcej ma wątpliwości. czy zna tak naprawdę swoich najbliższych…

Refleksyjna i znakomicie napisana powieść o szukaniu własnych korzeni. przemilczanych krzywdach. a także o świecie teatru. głośnej i modnej Warszawie. o spokojnej prowincji. która jak każde miejsce na świecie ma też swoje sekrety.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 35.9szyndler, zgroza w dunwich i inne przerażające opowieści pdf, jakobsze, kaczkowate niższa klasyfikacja, atom i cząsteczka, siostra księżyca pdf, fantastyka ksiazki, paullina simons książki, alfabet międzynarodowy, tadeusz trzaskalik, bochenek anatomia tom 1 pdf, międzynarodowe prawo karne, jak porzuciłam świat ortodoksyjnych, felix, net i nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa, wydawnictwo pruszyński, agata hącia…