A Prophet of Consolation on the Threshold of Destruction: Yehoshua Ozjasz Thon. an Intellectual Port

Autor: Steinke Ronen

A study of a prominent figure on both Jewish and Polish political landscapes in the historical period which lasted from the beginning of the final years of the nineteenth century to the late 1930s. represents a scholarly undertaking of a particularly challenging nature. The project revives. so-to-speak. a practically forgotten epitome of the era. the multifaceted figure of a Jewish scholar. rabbi. and Zionist. who supported the idea of the Jewish state and who. at the same time. was an ardent believer in full integration of Polish-Jewish citizens into the Polish national and cultural landscape.

Shoshana Ronen’s embarking on an intellectual biography of Thon is an extremely courageous undertaking not only because of the purely

63: https://woblink.com/ebook/catalogue-of-the-tibetan-texts-in-the-pander-collection-part-a-complete-and-part-b-partial-thupten-kunga-chashab-filip-majkowski-128047u

Cena: Filip Majkowski


Między nami samicami

Autor: Dorota Sumińska

Irena A. Stanisławska. dziennikarka. zadaje trudne pytania o stereotypy dotyczące kobiet i dziewczynek. Aleksandra Piotrowska. doktor psychologii. i Dorota Sumińska. lekarz weterynarii i psycholog zwierzęcy – odpowiadają. Niezwykle ciekawa rozmowa. która obala niejeden mit. Ważny głos w dyskusji na temat roli kobiet w domu. pracy. społeczeństwie.

W poważnej niepoważnej rozmowie autorki szczerze i bez wybielania swojej płci rozprawiają się ze stereotypami dotyczącymi kobiet oraz z sądami. które niejednokrotnie kobiety same głoszą i wzmacniają. Mówią m.in. o stereotypie „miłej i ładnej dziewczynki” i jego wpływie na dorosłe życie. o wartościowaniu swojego życia poprzez związek z mężczyzną. rozprawiają się z mitami związanymi z instynktem macierzyńskim oraz o byciu „niezastąpioną

:

Cena:


ISBN

9788362897759: Wydawnictwo

Format

45: https://woblink.com/ebook/spoleczno-ekonomiczne-uwarunkowania-rozwoju-rodziny-katarzyna-szczepanska-woszczyna-martin-hronec-128142u

Cena: Martin Hronec


Histeryczki

Autor: Roxane Gay

Przegrane. szalone. matki. siostry. przyjaciółki. kochanki… „Histeryczki” to zbiór opowiadań Roxane Gay. na który składają się różne historie kobiet. oscylujące wokół tematów miłości. przemocy. skomplikowanych międzyludzkich relacji. Nieprzewidywalne. odważne i niepozbawione pikanterii opowiadania. Autorka po tej książce została okrzyknięta mistrzynią opowiadania i znawczynią kobiecej natury w jej różnych odcieniach.

Bohaterkami są tu kobiety: nie wyjątkowe. inne czy gorsze. ale takie. które przeżyły niejedno. bo życie pisze różne scenariusze. Kobieta. która straciła dziecko. która w dzieciństwie doświadczyła gwałtu. która jest kochanką księdza. która jest gruba i brzydka. która jest martwa… która mogłaby być jedną z nas. Współczujemy im. przeżywamy ich historie razem z nimi. cz

49.9: https://woblink.com/ebook/kto-sie-boi-karola-darwina-griet-vandermassen-135681u

Cena:prawo karne skarbowe pdf, wenecjanka, czołgi z 2 wojny światowej, tadeusz orzeszkowa, anthony de mello przebudzenie pdf, audiobook dynastia miziołków, otoczeni przez idiotów pdf za darmo, 365 dni ebook pdf, serotonina houellebecq premiera, czasy gramatyczne angielski pdf, sebastian sykuna, wyobraźnia w tekstach kultury, kasia szewczyk, amore co to znaczy, co to wypracowanie, atlas uzwojeń silników indukcyjnych…