W puszczach Afryki

Autor: Juliusz Verne

Powieść opowiada o przygodzie dwóch podróżników: Francuza Max’a Hubera i Amerykanina Jana Corta. ich przewodnika. Kamisa i Langi. młodego Murzyna. którego ocalili przed niewolą. W wyniku ataku słoni zmuszeni są do podróży przez las Ubangi. ogromną nieznaną puszczę znajdującą się pośrodku Afryki.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego

Autor: Noszczyk Wojciech

Zaskakująca współczesna realizacja postulatów. które głosili już moderniści. Tekst rozpada się na kilka części i planów. a każdy z nich staje się odrębną całostką w ramach tego niewielkiego objętościowo utworu. Najbłahsza scena urasta tu do rangi małego językowego arcydzieła. autor cyzeluje każde zdanie. na poziomie stylistycznym nawiązując przewrotnie do estetyzmu. Szata słowna jest tym samym bardzo wyszukana. wytrwały i ambitny czytelnik powinien jednak odnaleźć w przedzieraniu się przez kolejne misterne konstrukcje lingwistyczne (nierzadko paradoksalne czy wręcz oksymoroniczne) intelektualną przyjemność. Narracja oscyluje pomiędzy stylem wysokim a niskim. Zaskakujące zestawienia ożywiają niejednokrotnie zastane związki wyrazowe i balansowanie na granicy proz

19: https://woblink.com/ebook/wrozka-z-gwiezdnego-pylu-lena-wolska-129583u

Cena:to nie ja kochanie pdf, jozef flawiusz, łowcy szpiegów, marek siemek, halina syrokomska, nużliwość, hawking ksiazki, zarządzanie innowacjami pdf, king cmętarz zwieżąt, cel definicja, ella fields, paweł droszcz, pwn książki, król bez skrupułów chomikuj, gothic 3 morderstwo, widmo grzechu pdf, tora pdf…