Polszczyzna spolegliwa

Autor: Andrzej Markowski

Książka ukazuje językowe aspekty Dzienników Marii Dąbrowskiej – czołowej przedstawicielki inteligencji humanistycznej I połowy XX wieku. Prowadzone przez autorkę Nocy i dni dzienniki stanowią w znacznej mierze opis języka pokolenia żyjącego w okresie II Rzeczypospolitej i pierwszej połowy PRL-u. a wykształconego jeszcze przed I wojną światową. Książka ukazuje się jako IV tom serii „Nowe monografie”. prezentującej współczesne prace polskich językoznawców. literaturoznawców i kulturoznawców.

Profesor Andrzej Markowski od kilku lat zajmuje się Dziennikami Marii Dąbrowskiej. co pozwoliło mu zwrócić szczególną uwagę na język tego dzieła. Autor przygląda się słownictwu Dzienników: elementom potocznym. frazeologii. słownictwu przestarzałemu. al

:

Cena:


ISBN

9788373776739: Wydawnictwo

Format

19.1: https://woblink.com/ebook/zaklinacz-dusz-przeprowadzanie-w-zaswiaty-janczarska-izabela-136259u

Cena:


Krucjata Modliwy. Modlitewnik

Autor: Maria od Bożego Miłosierdzia (Maria od Bożego Miłosierdzia – Maria Divine Mercy)

 

Ten modlitewnik zawiera wszystkie modlitwy przekazane dotychczas prorokowi Marii od Bożego Miłosierdzia. to jest komplet Modlitw Krucjaty (1-170). sześć Litanii i modlitwy pozostałe. Zostały jej one podyktowane przez Trójcę Świętą oraz Matkę Bożą. Modlitwy zostały jej przekazane w ramach prorockich Orędzi. które rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku. Są one zawarte w kilku tomach Księgi Prawdy – są dostępne na stronach internetowych. a także ukazały się w druku. Jezus chce. jak mówi Maria. aby cały świat był gotowy na Jego Powtórne Przyjście. i dlatego jest ważne. żebyśmy łączyli się w grupach Krucjaty Modlitwy na całym świecie. modląc się o to. aby każdy miał szansę zwrócić się do Ni

:

Cena:


1

Autor: Krzysztof Liedel

:

Cena:michał roch, safjański, gdy opadnie mgła iluzji, rodzaje konfliktów zbrojnych, krzysztof warchoł program nauczania wychowania fizycznego pdf, amerykańska telewizja, medycyna estetyczna bez tajemnic pdf, wstęp do prawoznawstwa chauvin, stephen king jak pisać, serce gangstera ebook, dobrze się myśli literaturą, słowiańska magia, nick i nora, scenariusz przedstawienia profilaktycznego na wesoło, opowiadanie wigilijne dla dzieci, toporowski, jak upolować miłość, spowiedniczka, piotr janus, michalda, gra o tron ilustrowana, teorie handlu międzynarodowego…