Dziwny porządek rzeczy

Autor: Antonio Damasio

Życie. uczucia i tworzenie kultury.

Dziwny porządek rzeczy jest przełomową książką poświęconą homeostazie; stan ten reguluje ludzkie procesy fizjologiczne w zakresie umożliwiającym nie tylko przeżycie. ale też rozkwit. Damasio wyjaśnia. że biologicznie. psychologicznie. a nawet społecznie wywodzimy się z długiej linii. której początkiem są pojedyncze żywe komórki; że nasz umysł i kultury łączy niewidzialna nić z archaicznymi organizmami jednokomórkowymi i innymi pierwotnymi formami życia; wreszcie. że w samej naszej chemii kryje się potężna siła. dążenie do podtrzymania życia we wszelkich jego przejawach. włącznie z rozwojem genów. które pomagają je regulować i przekazywać. W Dziwnym porządku rzeczy wybitny uczony przedstawia nowy sposób rozumienia świata i naszego w nim miejsca.

Prawie ćwierć wieku po Błędzie Kartezjusza Antonio Damasio ponownie to zrobił – przeprowadził wielką eksplorację nierozerwalnych związków między umysłem. ciałem i źródłem ludzkich uczuć. Zabiera czytelnika w podróż. która zaczyna się od organizmów jednokomórkowych i mózgu. a kończy na pochodzeniu świadomości i ludzkich kultur. Ta prowokująca i nadzwyczaj oryginalna książka może zmienić sposób. w jaki patrzymy na siebie i nasz gatunek. – Leonard Mlodinow. autor m.in. Nieświadomego mózgu. Krótkiej historii rozumu.

Dziwny porządek rzeczy należy do książek podstawowych. Dostarcza pojęć. języka i wiedzy dla wyjaśnienia w spójnych ramach wzajemnych oddziaływań między naturą i kulturą. w których tkwi sedno kondycji człowieka. Damasio odsłania kody i zasady. które czynią nas ludźmi. Po długim okresie rozczłonkowania nauki proponuje paradygmat. który ponownie ją scala. ponad podziałami istniejącymi między różnymi dziedzinami. wokół badań sieci umysłu w połączeniu z sieciami jego biologicznego i społecznego podłoża. To początek nowej rewolucji naukowej. – Manuel Castells. emerytowany profesor socjologii University of California w Berkeley. laureat nagród Holberga i Balzana. autor m.in. Galaktyki Internetu. Sieci oburzenia i nadziei

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


https://woblink.com/product-publication/download/141193/epub

1:

:

Cena:grzegorz rydlewski, władcy świata, psychiatryk po angielsku, suwerennośc, maria dąbrowska noce i dnie, slownik polsko ukrainski, oto jest kasia ćwiczenia, ocalenie pelanowski, ja i mój uczeń pracujemy aktywnie, paweł maj, felicjan faleński, dary niedoskonałości pdf, odmiany szczurów, bylam molestowana, mitologia słowianska, gruby aleksander minkowski cechy charakteru, kindermarketing, audiobook robinson crusoe, lingua latina medicinalis, jak napisac wyjasnienie…