Ciuciubabka

Autor: Faye Kellerman

Porucznik z wydziału zabójstw Los Angeles. Peter Decker. zostaje wezwany do kolejnej sprawy. O tym śledztwie będzie głośno. Cztery ofiary. morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Napastnik włamał się na luksusowe ranczo strzeżone przez armię ochroniarzy. Jednym z zabitych jest właściciel posiadłości. miliarder Guy Kaffey. Twórca handlowego imperium miał wielu wrogów wśród kalifornijskich biznesmenów. Dużo wątpliwości budziła też jego działalność dobroczynna. Dlaczego wspierał wyłącznie byłych więźniów? Czy popełnił błąd. zatrudniając ich jako osobistych ochroniarzy? Decker sprawdza każdą poszlakę. ale sprawa coraz bardziej się wikła. a kolejni podejrzani mają niepodważalne alibi Śledztwo zaczyna przypominać zabawę w upiorną ciuciubabkę. 

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena:


Angielski dla dzieci. Farminkowo – Skrzydła nielota

Autor: Barbara Celińska

W pliku znajdują się:

– fascynująca opowieść. która uczy języka angielskiego.

– kolorowanki autorki do wydruku.

Mieszkańcy Farminkowa to barwne. sympatyczne i mądre postaci. które. opowiadając o swych fascynujących przygodach. zapoznają jednocześnie dzieci z językiem ANGIELSKIM. Nabywanie umiejętności mówienia w języku obcym nie odbywa się jednak kosztem rozumienia fabuły opowiadań. Historie bohaterów Farminkowa napisane są po polsku. jednakże w ich treść umiejętnie wpleciono fragmenty w języku angielskim. Dzieci. pochłonięte słuchaniem o wydarzeniach mających miejsce w Farminkowie. zaczynają mimochodem rozumieć słówka. zwroty i piosenki angielskie. które zwierzęta z farmy doskonale objaśniają poprzez swoje reakcje. Opowieść ponadto

Wydawnictwo: Albus

Cena: 3


Krew we Fryzji Wschodniej

Autor: Klaus Peter Wolf

Drugi kryminał o komisarz Ann Kathrin Klassen z Fryzją Wschodnią w tle. Ktoś zostawia zwłoki pod drzwiami domu komisarz Klassen. Starsza kobieta  nie zmarła śmiercią naturalną. mimo że w akcie zgonu jako przyczynę śmierci podano zatrzymanie akcji serca. Gdy pani komisarz rozpoczyna śledztwo. niespodziewanie otrzymuje wskazówki dotyczące następnej ofiary mordercy.  Trzymająca w napięciu powieść znanego niemieckiego autora.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 30


Szymanowski. Muzyka jako autobiografia

Autor: Bartosz Dąbrowski

Zaskakujące studium związków łączących wyobraźnię muzyczną Karola Szymanowskiego z fantazmatyką jego skrywanych przed publicznością dzieł literackich i zapisków autobiograficznych. Autor. inspirując się myślą psychoanalityczną i genderową oraz przywołując nowe konteksty kulturowe. odkrywa w lekceważonych dotąd marginaliach tropy pozwalające na daleko idącą reinterpretację dzieła i biografii kompozytora.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 25


ISBN

9788393910519: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/selekcjonerzy-madlen-namro-18997u

Cena:


Dziesięciu Irańczyków i trup w Warszawie

Autor: Kaweh Pur Rahnama

Tuż przed wizytą szacha Iranu w Polsce w 1966 roku młody oficer Wydziału Zabójstw otrzymuje zadanie znalezienia sprawcy morderstwa. którego ofiarą padł pracownik ambasady irańskiej w Warszawie. W ręce oficera wpada dziennik jednego z irańskich emigrantów. Już z pierwszej części diariusza wynika. że jego autor mógł popełnić tę zbrodnię. Żeby to udowodnić. należy przetłumaczyć dziennik aż do miejsca. w którym zostaje ona opisana. Śledczy codziennie dostaje tylko część tłumaczenia. a czas nagli… Te przeplatające się wzajemnie fabuły: przedstawiony w dzienniku refleksyjny opis życia i uczuć emigrantów oraz dynamiczna relacja z przebiegu śledztwa. tworzą dwa odrębne nurty powieści. Jest ona tym ciekawsza. że odwołuje się do autentycznych doświadczeń i przeżyć Autora. Kaweh Pur Rahnama. ur. w 1937 r. w Teheranie. jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi i autorem pełnometrażowego filmu fabularnego pt. ‚Nie ma powrotu. Johny’. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. napisał wiele artykułów o Iranie i podręczniki do języka perskiego. Dotychczas wydał drukiem dwie powieści. Pierwsza. ‚Mitra’. powstała na bazie 14-odcinkowego serialu telewizyjnego poświęconego walce o naftę w Iranie tuż przed II wojną światową; druga. ‚Miłości na imię Sufi’. opowiada o losie kobiet itańskich pod rządami Chomejniego.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 21


Przejęzyczenie

Autor: Zofia Zaleska

W raju. jak chętnie myślimy. wszyscy z pewnością rozmawiali po polsku. Musimy się jednak pogodzić z tym. że ani Tomasz Mann nie był Polakiem. ani nawet Dostojewski nie pisał po polsku. Dlatego warto przeczytać. co o swojej pracy mówią uznani tłumacze Flauberta. Nabokova. Joyce’a. Woolf. Márqueza. Coetzee’go oraz wielu innych autorów. Przeczytać także i o tym. jak się trudzą. by nas na nowo zaprowadzić do raju – raju literatury.

O pracy nad przekładami fascynująco opowiadają: Carlos Marrodán Casas. Andrzej Jagodziński. Małgorzata Łukasiewicz. Teresa Worowska. Magda Heydel. Ireneusz Kania. Piotr Sommer. Anna Wasilewska. Jerzy Jarniewicz. Ryszard Engelking. Jan Gondowicz oraz Michał Kłobukowski.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 22.9


Słodkie i zdrowe

Autor: Monika Mrozowska

Uwielbiasz słodycze? Twoje marzenie to smakołyki. które można jeść bez wyrzutów sumienia? Zapewniające rozkosz dla podniebienia przekąski to nie mit. I dowodem na to jest cała zawartość tej książki – 60 przepisów na desery. które uszczęśliwią Twoje kubki smakowe.  Jeśli nie możesz żyć bez słodkości. często sięgasz po słodkie co-nieco i potem dręczą cię wyrzuty sumienia. jeśli wydaje ci się. iż coś takiego jak zdrowe słodycze po prostu nie istnieje. a to co zdrowe nie może być przecież równocześnie smaczne – jesteś w błędzie! Nie musisz odmawiać sobie słodkiego smaku. Łakocie nie tylko mogą. a wręcz powinny znaleźć się w  codziennym menu. Jedz je bez poczucia winy – to może wyjść Ci na zdrowie! Jak zresztą można nie skusić się choćby samą nazwą? Pochwała lenistwa. tiramisu na diecie i wreszcie coś konkretnego J – żelazna lemoniada. Sprawdź podpowiedzi eksperta. wypróbuj smakołyki. które dzięki zawartości odpowiednio dobranych składników – w tym orzechów. kasz i suszonych owoców – wzmocnią Twój organizm w sposób naturalny. Wiele przepisów uzupełniają informacje o realnych korzyściach. które przynosi jedzenie poszczególnych składników. a wszystkie zdjęcia przygotowała sama autorka. Podobno ładne jedzenie silnie działa na zmysł smaku. Sprawdź. czy deser „Źródło młodości” równie dobrze smakuje. jak wygląda.   Monika Mrozowska – aktorka. propagatorka zdrowego odżywiana.  Znana m.in. z roli w lubianych serialach „Rodzina zastępcza” oraz „Hotel 52”. Mama trójki dzieci. Od wielu lat proponuje zdrowe i smaczne potrawy widzom programu „Dzień Dobry TVN”. Współautorka książek kulinarnych  (m.in. Przemytnicy groszku i marchewki). Wegetarianka. Z pasją angażuje się w akcje prozdrowotne. przede wszystkim związane z edukacją żywieniową.

Wydawnictwo: Zwierciadło

Cena: 35.9oczy ciemności dean koontz, test gimnazjalny geografia, współczesne społeczeństwo, niemiecki dla dzieci pdf, czasowniki nieregularne angielski grupy pdf, igrzyska śmierci w pierścieniu ognia pdf, batrachomyomachia, poezja lingwistyczna białoszewskiego, cwiczenie dykcji, józef chociszewski, rybki słodkowodne, nora sakavic, dyplomacja krykietowa, problem hilberta, ten dzień doci, batman arkham city solucja, mózg rządzi, smakoterapia 3, psychologia rozwoju od dziecka do dorosłości pdf, ksiazka pdf, łezka przerażona kotka, ojcze…