Wierszyki ćwiczące głoski sz. cz z zadaniami

Autor: Katarzyna Michalec

Książka zawiera zbiór zabawnych wierszyków służących do utrwalania poprawnej wymowy głosek sz oraz cz. Dodatkowo do każdego wierszyka dołączona jest krzyżówka i wykreślanka. a rozwiązania do nich każde dziecko z powodzeniem odszuka w tekście.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 6


ISBN

978-83-7515-498-6: Wydawnictwo

Format

28.99: https://woblink.com/ebook/wygraj-z-cukrem-patrik-olsson-lars-erik-litsfeldt-130065u

Cena: Lars-Erik Litsfeldt


Proste jak pi. Matematyka to bułka z masłem

Autor: Liz Strachan

Gdy po raz pierwszy zobaczyliście tytuł tej książki. być może pomyśleliście. że jest w nim jakiś błąd. Ale tak właśnie ma być – ‚Proste jak pi’. Ale cóż to jest owo pi?
Weźmy taśmę mierniczą i jakiekolwiek okrągłe naczynie – wazon na kwiaty jest idealny. Dokonajmy pomiaru wzdłuż jego brzegu (matematycy nazywają to obwodem i oznaczają literą C). a następnie w poprzek w najszerszym miejscu wazonu – będzie to średnica. oznaczana jako D. Za pomocą kalkulatora w komórce podzielcie C przez D. Otrzymacie trójkę z mnóstwem miejsc dziesiętnych. Jeśli pierwszym miejscem dziesiętnym jest 1 lub 2. zmierzyliście dobrze. W ten sposób zetknęliście się ze szczególną liczbą. którą matematycy nazywają pi i oznaczają grecką literą π. aby uczynić ją nieco bardziej tajemniczą.
W tej książce spotkacie się nie tylko z pi. ale i wieloma innymi liczbami. I przekonacie się. że matematyka to naprawdę dobra zabawa.

Liz Strachan przez większość swej nauczycielskiej kariery uczyła matematyki w szkole w Montrose w południowo wschodniej Szkocji. Uwielbia pracę pisarską i ma w swoim dorobku ponad dwieście opublikowanych artykułów i opowiadań. Zdobyła również kilka nagród Scottish Association of Writers.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


O rozwoju mowy dziecka Dwa studia

Autor: Józef Porayski-Pomsta

Opracowanie składa się z dwóch powiązanych ze sobą merytorycznie studiów o charakterze przeglądowym: Studium I Badania nad mową dziecka. Przegląd kierunków i teorii badań nad mową dziecka przedstawia stan. historię oraz główne kierunki badań na tle kierunków głównie lingwistycznych; Studium II Zagadnienie normy rozwojowej werbalnej. Problemy periodyzacji rozwoju mowy z kolei stanowi przegląd polskich badań nad mową dziecka. Znajdują się w nim m.in. przykładowo zinterpretowane przez autora opracowania wyniki badań nad wybranymi aspektami akwizycji systemu językowego dzieci polskich przedstawionych w wybranych pracach wybitnych polskich autorów oraz propozycja autorska nowej periodyzacji rozwoju mowy dziecka. W przeglądzie tym Autor starał się

24: https://woblink.com/ebook/nietrwala-ondulacja-czyli-rozterki-fryzjerki-malgorzata-thiele-130000u

Cena:rick riordan olimpijscy herosi, infj opis, vi keeland walka, oczy smoka stephen king, jedwabne szlaki, polactwo, lwy z gdańskiego ratusza, co ludzie o tobie pomyślą książka, coelho alchemik, medycyna estetyczna bez tajemnic, cyberchoroby, dupas, wojciech dajczak, moccia, nie powinnam, starzejące się społeczeństwo w polsce, król edyp opracowanie pdf…