Wesołe kumoszki z Windsoru

Autor: William Shakespeare

„Wesołe kumoszki z Windsoru” to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone we współczesności autora – w Anglii przełomu XVI i XVII wieku. stanowiące przy tym znakomity obraz obyczajowości epoki. Dwie zamężne mieszczki padają ofiarami zalotów pewnego szlachcica. Jako że szybko odkrywają jego niecne zamiary. postanawiają zabawić się jego kosztem i zrobić sobie z niego niewybredne żarty.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 3.66


Ojciec wrót

Autor: Orson Scott Card

Danny North jest pierwszym magiem wrót urodzonym na Ziemi od prawie dwóch tysięcy lat. A przynajmniej pierwszym. któremu udało się przeżyć dość długo. by posiąść swoją moc.

Zesłane na Ziemię Rodziny Westiliańskie długo toczyły między sobą mordercze wojny. Kiedy zrozumiały. że stoją w obliczu zagłady. zawarły układ pokojowy. w którego wyniku każdy. kogo podejrzewano o uprawianie magii wrót. musiał zginąć. Mag wrót zdolny stworzyć Wielkie Wrota prowadzące na Westil zapewniłby swojej Rodzinie ogromną przewagę nad pozostałymi. a wówczas konflikt rozpętałby się na nowo; dlatego nikt obdarzony taką mocą nie mógł pozostać przy życiu. A jeśli nie zabiłyby go Rodziny. zrobiłby to Złodziej Wrót – tajemniczy mag. który od wieków niszczył wszystkie Wielkie Wrota i wszystkich magów wrót. żeby nie dopuścić do otwarcia przejścia między Ziemią a Westilem.

Danny jednak przetrwał. Stoczył walkę ze Złodziejem Wrót i zwyciężył.

Orson Scott Card – jest autorem światowych bestsellerów ‚Cień olbrzyma’. ‚Teatr Cieni’. ‚Cień Hegemona’ i ‚Cień Endera’. rozchwytywanego klasyka science fiction ‚Gra Endera’ oraz cenionego cyklu fantasy ‚Opowieści o Alvinie Stwórcy’. Mieszka w Greensboro w Karolinie Północnej.

‚Ojciec Wrót’ to trzeci tom cyklu Magowie Mitheru.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Witch Wood

Autor: John Buchan

John Buchan’s own favourite among his novels. in which he dealt with the hypocrisy which can lie close to the surface of apparently god-fearing respectability. The story is set in the Scottish Borders during the civil war and the main character is the new young minister in a small village. The minister wrestles with his own christian faith as opposed to the severe presbyterianism of the Kirk and also has to deal with a pagan coven. a wounded soldier from Montrose’s defeated army as well as falling in love. The story itself is breathlessly exciting – a real page-turner – and Buchan’s characters really live. from the young minister David. with his gradual disillusionment with the Kirk he is pledged to serve to the grace and gaiety of Buchan’s most attractive and well drawn heroine. Katrine Yester.

https://woblink.com/product-publication/download/31091/epub: 1

Cena:bez żalu mia sheridan pdf, morfologia bajki, test wechslera pdf, sap w 24 godziny pdf, terenowe organy administracji rządowej, delfin morawiecki, oczyszczanie wątroby metodą moritza, wieża herling grudziński pdf, trzej muszkieterowie aleksander dumas, ebooki za darmo, księgi tory, skąpiec autor, mężczyźni którzy nienawidzą kobiet.pdf, ove logmansbo prom, stereotypy o polsce…