This Side of Paradise

Autor: Francis Scott Fitzgerald

F. Scott Fitzgerald’s first novel. „This Side of Paradise.” focuses on several themes and illustrates some social and moral changes in America during the early 20th century. This semiautobiographical story of the handsome. indulged. and idealistic Princeton student Amory Blaine received critical raves and catapulted Fitzgerald to instant fame. Amory Blaine is utterly an idealist. He indulges in every sense of his dreams. to the point that it becomes detrimental to the state of his status in life. Now. readers can enjoy the newly edited. authorized version of this early classic of the Jazz Age. based on Fitzgerald’s original manuscript. In this definitive text. This Side of Paradise captures the rhythms and romance of Fitzgerald’s youth and offers a poignant portrait of the „Lost Generation.” The novel explores the theme of love warped by greed and status-seeking.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Katlyn Chase

Autor: Dragona Rock

Podobnie jak pozostałe książki porusza kwestie relacji damsko męskich. potrzeby miłości. partnerskich relacji. Lecz ta książka jest bardziej odważna ze względu na rozwinięcie wątku potrzeb erotycznych tytułowej bohaterki.

 

Samotność to ciężka sprawa. I miałam już jej dość. Moja siostra żyła ze znamieniem światła w sobie. podczas gdy ja byłam mrokiem. Zawsze sądziłam. że to dlatego nie mogę znaleźć dla siebie nikogo. Tymczasem dzisiejszy bankiet zmienił wszystko. Jak się okazuje. nawet ucieleśnienie mroku może znaleźć kogoś dla siebie. Choć nie spodziewałam się. że znajdę więcej niż jedną osobę… Nie wiem jednak. co może przynieść nam los. Czy pożądanie. jakie nas połączyło. wystarczy. by wytrwać wieczność?

 Katlyn Chase

 

Dragona Roc

19.9: https://woblink.com/ebook/o-mitre-hospodarska-teodor-jeske-choinski-28518u

Cena:


:

:

Cena:


Ревизор (Rewizor)

Autor: Николай Васильевич Гоголь

«Ревизор» – гениальная пьеса Гоголя. одна из лучших русских комедий. Гениальность сюжета состоит втом. что вцентре пьесы оказываются общественные пороки– взяточничество. казнокрадство. лень ибеззаконие. присущие людям независимо оттого. вкаком веке они живут.В маленьком городке ждут ревизора из Санкт-Петербурга. а потому местное население находится в нервном состоянии. которое и стало причиной роковой ошибки. За ревизора приняли случайного человека – Хлестакова. мелкого чиновника. болтуна и картежника. который был проездом там. и. оставшись без денег. не мог покинуть гостиницу – нечем было платить. И тут ему подвернулась удача – сыграть роль ревизора. которому все местные чиновники желают угодить. Хлестаков бесконечно хвастается и врет. а полет его фантазии стимулируется испуганным воображением местного общества. которое готово верить любым словам лжеревизора. несмотря на их очевидную абсурдность.Главнымдействующим лицом пьесы является страх. возникающий после знаменитой фразы: «Кнам едет ревизор! ». возрастающий отдействия кдействию ипарализующий всех героев вфинале пьесы; страх. так хорошо знакомый нечистым наруку чиновникам вовсе времена.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9do wszystkich chłopców których kochałam online pl, mroczne pragnienia pdf, macierewicz piatek, tetmajer hymn do nirwany, dyskurs pwn, fizjoterapia książka, biologia z tangramem, idiomy angielskie pdf, zwiadowcy 6, ziarnko piasku, zranione uczucia figaro pdf, neuropatia uciskowa, maciej jaskot, czlowiek ken, stanisław jędryka żona, w ułamku sekundy alex kava, czubaszek książka, danielle steel mężowie, sex nie miłość vi keeland pdf, adam smith książki, taśmy rodzinne…