Umierać też trzeba umieć …

Autor: Barbara Engelking

Wspomnienia Mietka Pachtera to niecodzienny dokument. Autor urodził się w Warszawie w 1923 r.. w kochającej się żydowskiej rodzinie. W getcie pracował przy rozbiórce domów i jednocześnie zajmował się szmuglem. by wyżywić najbliższych. Po wywiezieniu młodszego brata i rodziców do Treblinki w styczniu 1943 r. przeżył ze starszym bratem Wilkiem powstanie w getcie. następnie zaś wywózkę do Treblinki i Majdanka. skąd przeniesiono ich do obozu HASAG w Skarżysku. a potem w Częstochowie. gdzie doczekali wyzwolenia. Bracia Pachterowie nie zostali w Polsce. wprawdzie na krótko osiedli na Dolnym Śląsku. ale wkrótce wyjechali do Niemiec. do obozu DP. Stamtąd Wilek udał się do Palestyny. a Mietek – chory na gruźlicę – do szwajcarskiego sanatorium. Tam. osamotniony i chory. spi

29: https://woblink.com/ebook/pamiec-i-polityka-droga-historyka-zaglady-raul-hilberg-125674u

Cena:


ISBN

9788380839793: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/urok-poznego-lata-tom-ii-agnieszka-janiszewska-127294u

Cena:


ISBN

9788381420723: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/kim-jest-czlowiek-abraham-joshua-heschel-katarzyna-wojtkowska-126445u

Cena:podziemny labirynt, socjologia emocji, eleanor oliphant, archiwa kancelarie zbiory, specnaz suworow, marta soniewicka, jestem z toba, teorie komunikowania masowego, delia owens, hashimoto na widelcu, piotr błajet, heroes of might and magic v dzikie hordy, bura i szał, przepisy kulinarne pdf, dieta ketogeniczna dla kobiet, lektury do egzaminu gimnazjalnego 2019, łobocki metodologia, sniper elite berlin 1945…