To tylko dzieci. Narodziny dobra i zła

Autor: Paul Bloom

Wybitny psycholog poznawczy Paul Bloom twierdzi. że zdolność do odróżniania dobra i zła jest w człowieku głęboko zakodowana.

Przez wieki. od Johna Locke’a po Zygmunta Freuda. filozofowie i psychologowie uważali. że pod względem moralnym człowiek przychodzi na świat jako tabula rasa. niezapisana tablica. Wielu z nas zakłada. że dzieci są z natury egoistyczne. a rolą społeczeństwa – zwłaszcza rodziców – jest przekształcenie tych małych socjopatów w istoty cywilizowane.

Tymczasem Paul Bloom przekonuje. że poczucie moralności towarzyszy nam już od najwcześniejszego dzieciństwa. Powołując się na przełomowe badania prowadzone na Uniwersytecie Yale. wykazuje. że niemowlęta. zanim jes

27: https://woblink.com/ebook/klucze-adam-lang-17296u

Cena:


Marzyciel

Autor: Piotr Sitnik

„Marzyciel” Piotra Sitnika to poezja współczesna. Autor w swoich wierszach zastanawia się nad miejscem człowieka w świecie i wpływem jego decyzji na otaczającą go rzeczywistość. Mówi również o tym jak rozczarowany jest doczesnością i zachwyca się tym. co nieuchwytne. Nie ma jednego źródła naszego wewnętrznego bólu. Przyczyny zgryzot są różnorakie: niektóre wypływają ze świata. inne produkujemy sami. Jaki wpływ na naszą psychikę ma zmaganie się z trudami dnia codziennego? Jak reagujemy na niepowodzenia w życiu osobistym? Przede wszystkim zaś. czy stajemy się bardziej wartościowi jako ludzie gdy zdamy sobie sprawę. że w wojnie z nami samymi nie mamy żadnych szans? „Marzyciel” jest zbiorem nieuchwytnych marzeń o przemijaniu ludzkiej doskonałości. Balansując miejscami na granicy nihilizmu. wiersze dostarc

:

Cena:


Nieodparta pokusa

Autor: Janice Maynard

Doktor Jacob Wolff przyjmuje pacjentów. którym zależy na uniknięciu rozgłosu. Trafia do niego piękna aktorka Ariel Dane. Jest chora. ale bardzo chce zagrać główną rolę w filmie kręconym na Karaibach. Prosi Jacoba. by z nią  pojechał jako narzeczony i dopilnował leczenia. Jacob. odludek i samotnik. waha się. ale pokusa wspólnych nocy z Ariel jest zbyt silna…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Blondynka. niebieskie oczy

Autor: Karin Slaughter

Darmowy prebook do kryminału ‚Moje śliczne’. Julia ma dziewiętnaście lat. Blondynka. niebieskie oczy. Zdolna i bardzo ładna. Właśnie zaczęła studia. właśnie po raz pierwszy się zakochała. Lubi planować i marzyć. Chce być dziennikarką śledczą. Czwartego marca 1991 roku wyszła wieczorem ze studenckiego klubu. Tego dnia widziano ją po raz ostatni…

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 0


:

:

Cena: Samantha van Leerniedokończone opowieści pdf, przeznaczenie dusz pdf, piotruś pan audiobook, kossakowska siewca wiatru, grzech gordian melissa darwood pdf, przewodnik po paryżu pdf, marek sarjusz-wolski, rachunkowość zarządcza zadania, złączeni obowiązkiem doci, kosmetyka stosowana pdf, diagnoza resocjalizacyjna, kronos (kwartalnik), anno 1404 budynki, umorzenie mróz audiobook, pelna moc mozliwosci, sejm wielki pl, jolanta kosowska, opactwo świętego grzechu, projekt procesu technologicznego…