Przecież ich nie zostawię

:

Autorki: Beata Chomątowska. Sylwia Chutnik. Patrycja Dołowy. Magdalena Kicińska. Karolina Przewrocka-Aderet. Karolina Sulej. Monika Sznajderman. Agnieszka Witkowska-Krych.

Z posłowiem Hanny Krall

„To był pomysł z gatunku tych oczywistych. tych. które pewnego dnia przychodzą do głowy i budzą zdziwienie: Dlaczego nie wcześniej? Dlaczego dopiero teraz pomyślałyśmy o tym. by przywołać pamięć o żydowskich kobietach. które w czasie wojny poświęciły się opiece nad osieroconymi lub chorymi dziećmi i tak często. nie próbując się ratować. były z nimi aż do końca?

Oddajemy w Państwa ręce książkę. w której osiem autorek napisało o kilkunastu z nich. Wśród bohaterek są kobiety lepiej i słabiej znane. są też takie. o których nie wiemy niemal niczego. znamy tylko imię. skrawek życia. Wybór. jakiego dokonały redaktorki. nie wyczerpuje oczywiście tematu. Chciałybyśmy. by nasza książka była tylko strażą przednią i by w ślad za nią powstały dalsze. poświęcone jeszcze innym spośród tych. o których nie wolno nam zapomnieć”.

Fragment wstępu

„To nieprawda. że zło jest banalne.

Zło jest kunsztowne i wyszukane. Pyszni się. kryguje. Dba o pointy.

Zło mówi: Wstań. kolego. dosyć się już nażyłeś. Teatralnym gestem trąca pejczem człowieka leżącego na ziemi. Wstań. kolego. mówi w jidysz.

Albo mówi: Nie mogę. i opuszcza karabin. Ich kann nicht. powtarza. a potem podnosi karabin i strzela do kobiety. którą kocha.

To dobro jest banalne.

Niepozorne. niepokaźne. Czasem nazwiska pozbawione. czasem imienia.”

Hanna Krall

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


126493

44.9: https://woblink.com/ebook/wielka-ksiega-dan-w-sloiku-tanya-linton-126493u

1

:

Cena:


ISBN

9788324050741: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/dziennik-lowcy-przygod-etiopia-szymon-radzimierski-125696u

Cena:


Zbrodnia i kara

Autor: Fiodor Dostojewski

Zbrodnia i karajest powieścią rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego z 1866 roku należącą do ścisłego kanonu arcydzieł literatury światowej. Opowiada o zbrodni popełnionej przez studenta Rodiona Raskolnikowa. który dla pieniędzy morduje starą lichwiarkę i jej siostrę. a także o wpływie tej zbrodni na uczucia. psychikę i moralność przestępcy. Raskolnikow uważa się za jednostkę wybitną i wyjątkową. za buntownika przeciwko niesprawiedliwościom tego świata. Borykając się z trudnościami bytowymi. bohater przypisuje sobie prawo do przestępstwa. uznając. że szlachetny cel. jakim jest wsparcie genialnej jednostki. uświęca krzywdy wyrządzone zwykłym ludziom. których nazywa „wszami”. Kiedy jednak Raskolnikow popełnia zbrodnię. odzywają się w nim dręczące myśli

:

Cena:


ISBN

9788328709911: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/marzenia-z-terminem-waznosci-agnieszka-dydycz-125720u

Cena:waldemar chrostowski książki, łowca szpiegów, teorie handlu zagranicznego, postać leku, fantastyka nowości, zarz 360 kgp, 4 księga ezdrasza, największa hodowla królików w polsce, fiszka z opisem książki w bibliotece krzyżówka, taka zwykła historia, piotr solarz, maria ekes, szatan z siódmej klasy pdf, syzyfowe prace test pdf, anna maria dyner, felix, net i nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa, prawda cię wyzwoli, poznanie boga, śmierć pułkownika, mechanika pdf, audiobook mp3 darmowe, romans książka ranking, małgorzata rogala zapłata, divinity 2 poradnik…