ISBN

9788373779846: Wydawnictwo

Format

34.3: https://woblink.com/ebook/rosyjska-medycyna-ludowa-do-a-do-z-bezpieczne-i-skuteczne-metody-uzdrawiania-codziennych-dolegliwosci-natalja-aleksandrowna-nowikowa-bernd-butzke-139903u

Cena: Bernd Butzke


Mój czołg

Autor: Horvath Viktor

Rok 1968

 

Breżniew. Kádár. Żiwkow. Ulbricht i Gomułka tworzą plan najazdu wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. a ich burzliwe rozmowy tłumaczy poczciwy. choć niezbyt rozgarnięty młody podporucznik. Choć nie rozumie nic a nic z politycznych intryg. żyje wiarą w komunizm. a w wolnym czasie rozgrywa bitwy plastikowych żołnierzyków i koresponduje z narzeczoną. którą z lękiem pyta. czy w kontrrewolucyjnej Czechosłowacji wprowadzono już seks.

 

Viktor Horváth dopisuje kolejny rozdział do tradycji „dobrego wojaka”. który rozśmiesza i jednocześnie obnaża absurdy systemu. wielkiej historii i polityki. Autor pozostaje przy tym czuły na niuanse relacji węgiersko-słowackich – wystarczy wspomnieć. że bohater zapytany o narodowość odpowiada. że jest „Węgrem. To znaczy Czecho

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/141193/epub

1:

:

Cena:stulecie winnych ci którzy wierzyli, archeolog definicja dla dzieci, potocznie wstyd, major (powieść), kasdepke mity, jak szybko nauczyć się angielskiego, kryptonim kawki, oblana kwasem, choroby błony śluzowej jamy ustnej, filozofia kosmologii, greenglass house, piotr szeląg były ksiądz, kiedy śpią anioły, mundra, lekkostrawne przekąski…