Umlauty

Autor: Tomasz Pietrzak

Nagroda Literacka NIKE 2015 (nominacja)

‚Umlauty’ to graficzne znaki dźwięków. które są polszczyźnie obce – zarówno dźwięki. jak i znaki. A jednak można je było odnaleźć w niejednym nazwisku na terenach współczesnej Polski. zanim postanowiono się ich z jakichś powodów („za Rusa”. bo „całą zimę ukrywali się w kartoflach”) pozbyć. odrzucić. usunąć. Tomasz Pietrzak. autor wcześniejszych tomów ‚Stany skupienia’ (2008) oraz ‚Rekordy’ (2012). sięga po ten diakrytyczny drobiazg. by przypomnieć. że dzisiejsza pozorna homogeniczność tożsamości polskiej jest efektem niwelacji różnic. wymuszonego zapominania. które jednakowoż nie jest w stanie osiągnąć pełni niepamięci.

Wydawnictwo: Forma

Cena: 18.75


Sterowanie procesami technologicznymi w produkcji żywności

Autor: Marek Ludwicki

W pierwszej części omówiono zagadnienia związane z pomiarami parametrów procesów technologicznych w produkcji żywności. W drugiej części zostały opisane statyczne i dynamiczne właściwości obiektów regulacji automatycznej. właściwości regulatorów i urządzeń wykonawczych. rodzaje analogowych. dyskretnych i mikroprocesorowych układów regulacyjnych oraz sposoby regulacji podstawowych parametrów procesów technologicznych.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 79


Działalność innowacyjna i badawczo-rozwojowa – ulgi i rozliczenia rachunkowe

Autor: Aneta Szwęch

Podatnicy CIT i PIT mogą korzystać z ulgi na działalność badawczo – rozwojową. Ulga ta polega na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów. które zostały poniesione na działalność badawczo – rozwojową. zwanych dalej kosztami kwalifikowanymi. W opracowaniu przedstawiamy. kiedy i jak podatnik może skorzystać z tej ulgi i jak powinien prowadzić ewidencje konieczne do skorzystania z tego prawa. Dodatkowo przypominamy o preferencjach podatkowych dla działalności badawczo rozwojowej w VAT.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


31132

3.66: https://woblink.com/ebook/avalanche-zane-grey-31132u

1

:

Cena:


Wołam cię po imieniu

Autor: Maria Bigoszewska

Maria Bigoszewska swój najnowszy tom poetycki zatytułowała ‚Wołam cię po imieniu’ i już w tym zdaniu kryje się symboliczne znaczenie wierszy – to bowiem przejmujący głos kogoś. kto wyraża nieustanną tęsknotę za obecnością bliskiego człowieka. skargę z powodu jego nieobecności i przerażenie wobec nicości i utraty pamięci. Bo właśnie pamięć jest najważniejszym tematem tej liryki; pamięć. która rani. której chcemy się pozbyć. a ona i tak wraca. by zadawać cierpienie. Wiersze są oszczędne. kryjące wiele mądrości. bogactwo doświadczeń. celność zapisu tego. co najważniejsze – prawdy o człowieku. błyskotliwości. inteligencji. gorzkiej ironii. a także – czułości. dobroci. empatii i podziwu. Poetka cierpliwie notuje chwile bolesnej świadomości przemijania i śmi

19.5: https://woblink.com/ebook/podroze-w-pamiec-grazyna-obrapalska-31009u

Cena:


Rywal z Nowego Jorku

Autor: Amy Ruttan

Flo jest transplantologiem w kalifornijskiej klinice. Jej pacjentem jest znany aktor. któremu ma wszczepić urządzenie wspomagające pracę serca. Tuż przed operacją dowiaduje się. że zabieg ten przeprowadzi nowojorski lekarz aktora. Nate King. który właśnie tu ląduje. Flo nie traci zimnej krwi i nie pozwala mu się zdominować. Po zabiegu oboje spotykają się na dachu kliniki i gratulują sobie udanej operacji. Nate spontanicznie obejmuje Flo i ją całuje. Następnego dnia ich zdjęcie ukazuje się na pierwszych stronach gazet…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99ryba latajaca, nieznośny milioner pdf, bartkowski chirurgia pdf, katarzyna niedzielska, obrona szaleństwa, najdłuższa noc, pan samochodzik 120 chomikuj, współczesny język polski bartmiński pdf, rumak umk, rozwój zawodowy pracownika, rodowód słowian, były sobie świnki trzy, quiz o książkach dla dzieci, pilch spis cudzołożnic, king’s bounty: nowe światy, podswiadomie, ivo vuco, moje kompetentne dziecko, alyssa i czary, postać człowieka…