17 równań. które zmieniły świat

Autor: Ian Stewart

Równania to siła życiowa matematyki i nauk ścisłych. Bez nich nie moglibyśmy poznawać świata. który nas otacza. Równania to modele tego. co obserwujemy w świecie. a ich potęga wynika z faktu. że pozwalają nam nie tylko zrozumieć. ale i kształtować rzeczywistość. „17 równań. które zmieniły świat” Iana Stewarta to historia rozwoju ludzkości opowiedziana za pomocą siedemnastu równań. 
Każdy z wybranych przez autora wzorów wyznacza punkt zwrotny w historii ludzkości. chociaż ich zapisywaniu nie towarzyszył odgłos gromu ani też nic nie zmieniało się w mgnieniu oka. 
Który z piętnastowieczn

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.9


Matematyka życia. Jak równania pomagają odkrywać tajemnice natury

Autor: Ian Stewart

W swojej najnowszej książce Ian Stewart opowiada. jak matematyka pomaga nam w odkrywaniu tajemnic życia. Dzięki matematyce uczonym udaje się wyjaśnić ukrytą złożoność roślin i zwierząt. rzucić nowe światło na zachowanie i wzajemne oddziaływanie organizmów.

W sposób niezwykle klarowny i intrygujący Ian Stewart omawia matematyczne aspekty badań nad życiem. między innymi ukryte mechanizmy żywych komórek. działanie mózgu i zachowanie wirusów. Zastanawia się nad możliwościami zaprojektowania i stworzenia sztucznych form życia i szacuje prawdopodobieństwo istnienia organizmów żywych w innych zakątkach Wszechświata. 

Rozważa nawet intrygującą kwestię. skąd na ciele tygrysa wzięły się pręgi i dlaczego jaszczurki szukające p

26.99: https://woblink.com/ebook/ksiestwo-nedzole-zbigniew-masternak-9290u

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 703 (12/2013)

Autor: autor zbiorowy

Temat Miesiąca: Narodziny: scenariusz czy reżyseria – Rodzenie dzieci można dokładnie zaplanować: z banku spermy wybrać dawcę o określonych cechach. zarodek przebadać przed implantacją. umówić się z lekarzem na cesarskie cięcie w dowolnym dniu. Czy dziś narodziny to jeszcze cud. czy już tylko sprawnie odegrany scenariusz? | Idee: Dialog religii – niemożliwa konieczność?Czy grozi zdradą własnego wyznania? Co różni wiarę i wierzenie? | Debaty: Peter Beinart – o zaściankowości debaty dotyczącej konfliktu izraelsko-palestyńskiego toczonej w USA | Wywiad: Dobroczyński – ostyłość: sprawa wielkiej wagi. Skąd wzięła się obsejsa Zachodu na punkcie kilogramów? | Kultura: J. Kos-Krauze i K. Krauze o fascynacji Papuszą i ożywianiu świata wędrujących Cyganów

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.5


Sense and Sensibility. Rozważna i romantyczna

Autor: Jane Austen

Dwujęzyczna adaptacja powieści „Sense and Sensibility. Rozważna i romantyczna” Jane Austen to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów. możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych. jednak dzięki dwujęzycznej wersji z książki mogą korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego.   Odnośniki umieszczone przy każdym akapicie  umożliwiają zmianę wersji językowej z angielskiej na polską i z polskiej na angielską.   Polecamy dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi. Spis treści: I. The Affairs of the Family of Dashwood / Sprawy rodziny Dashwood II. In Devonshire / W Devonshire III. The Visitors / Goście IV. Great Disappointments / Wielkie rozczarowania V. More Shocking Discoveries / Dalsze szokujące odkrycia VI. Even More Shocking Discoveries / Jeszcze bardziej szokujące odkrycia VII. Explanations / Wyjaśnienia Afterward / Potem

Wydawnictwo: Wydawnictwo 44.pl

Cena: 12.3


44 dni

Autor: Daniel Hurlak

Tomasz Król niby jest pianistą. niby jest rzeźbiarzem. niby wie. o co mu w życiu chodzi. Niby. bo coraz mniej rzeczy jest pewien. Zagadka numer jeden. w której się pogrąża z każdym krokiem. coraz bardziej czując jej kres. lecz coraz mniej i ją i siebie rozumiejąc: co się stanie. gdy zabije ostatnią osobę z listy? Im bliżej finału do zrealizowania czterdziestu czterech zadań. tym więcej pytań i kuriozów spada na głowę Tomasza. Zaczyna wręcz zastanawiać się. dlaczego w ogóle zabija. I to zabija ludzi. którzy – obiektywnie rzecz ujmując – ani nie mają ze sobą nic wspólnego. ani nic w ich życiorysach nie wskazuje na to. że mogliby komukolwiek aż tak zaleźć za skórę. Bo komu. na przykład. mogłoby zajść za skórę dziecko? Tomasz nie wie i choć czasem zaprząta mu to głowę. to ponad czterdzieści razy skreślił z lis

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Wydawnictwo

Masterlab: Format

10671

https://woblink.com/product-publication/download/10671/epub: 1

Cena:fizyka dla inżynierów, stylo fantome, myslenie pytaniami, misja 100 tom 2, karty do nauki czytania pdf, heczko, pamiętnik z powstania warszawskiego pdf, znaki boga, sposób na elfa chomikuj, andrzej pitrus, grzegorz wierczyński, trylogia zła, kinga gąska, angielski słówka mp3, tomasz kruszewski…