Chemia środowiska

Autor: Jeremi Naumczyk

Degradacja środowiska naturalnego spowodowała szybki rozwój nauk. których zadaniem jest stałe poszerzanie wiedzy służącej jego ochronie. Jedną z nich jest chemia środowiska.

Niniejszy podręcznik omawia chemizm trzech elementów środowiska: chemii litosfery. hydrosfery i atmosfery.

Prezentuje m.in.:

• skład chemiczny środowiska – obecne w nim substancje chemiczne pochodzące ze źródeł naturalnych (substancje naturalne) oraz wprowadzone do środowiska w wyniku działalności człowieka. zwane zanieczyszczeniami antropogenicznymi

• procesy naturalne kształtujące skład chemiczny środowiska – geochemiczne występujące pomiędzy litosferą a hydrosferą i atmosferą oraz procesy fizyczne. chemic

:

Cena:


ISBN

9788377794302: Wydawnictwo

Format

20.24: https://woblink.com/ebook/wspomnienia-z-martwego-domu-fiodor-dostojewski-32163u

Cena:


Obrona niedorzeczności. pokory. romansu brukowego i innych rzeczy wzgardzonych

Autor: Gilbert Keith Chesterton

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. W duszach współczesnych zamiera kult piękna i miłości. Człowiek dzisiejszy traci z oczu ziemię. a nieba nie dosięga. Sprawdza się tu odwieczna mądrość ludów wszelkich ras i religii. że przez przyrodę i byt ziemski wiedzie jedyna droga do nieskończonej szczęśliwości raju. Związek bowiem istoty ludzkiej z ziemią nie jest przekleństwem. ale błogosławionym szlakiem radosnej pełni życia. dokonania przeznaczeń naturalnych człowieka. Prawdy to stare. ale ich treść zawsze na nowo dusze pokoleń niepokoi. Oderwany od nich duch błądzi między błękitem nieba a wielobarwnym

25.9: https://woblink.com/ebook/zakazane-przyjemnosci-elizabeth-hoyt-32291u

Cena:


Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom III

Autor: Wojciech Dębołęcki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci Lisowskie

12: https://woblink.com/ebook/infamia-studium-prawno-spoleczne-bronislaw-lozinski-32329u

Cena:polskie książki fantasy, był sobie szczeniak ellie, ile ważą emocje, bogdan góralczyk wielki renesans, test z lektury przygody odyseusza, biografia jarosława kaczyńskiego, książki o kartelach narkotykowych, miłoszewski kwestia ceny ebook, szaławiła marta kisiel, misje gta vc, biomechanika pdf, pisarz dla dzieci, chemia nowej ery 3 pdf, wiesław tarnowski, bilikiewicz psychiatria, podreczniki pdf, wydawnictwo księgarnia akademicka, olga tokarczuk dom dzienny dom nocny pdf, ignacy krasicki bajka, allen carr łatwy sposób na rzucenie palenia pdf, glen cook czarna kompania, felix, net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi tekst, alan ames oczami jezusa, egzamin ósmoklasisty 2019 polski, kali linux pdf…